آثار شناخت خدا

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
عربي آمدخدمت پيامبر و عرض كرد به من شگفتيهاي علم را بياموزيد
حضرت فرمودند:تو مي داني اصل علم چيست كه شگفتيهاي آن را مي پرسي ؟
عرض كرد نه يا رسول الله اصل علم چيست ؟ رسول خدا فرمودند:اصل علم خدا شناسي است .
انسان اگر كار گر است يا صنعتگر يا پيرزن است بايد خدا شناس خوبي باشد.
مثلا يك بارپيامبر با عده اي از اطراف مدينه عبور مي كردند به جوان چوپاني رسيدند . پيامبر به او فرمودند :تو خدا را مي شناسي عرض كرد بله .فرمود چگونه ؟عرض كرد من شغلم چوپاني است واز اين شغل خدا را شناختم.من از فضولات حيوانات كه در صحرا مي بينم تشخيص مي دهم كه چه حيواني از اين جا عبور كرده پس چگونه آسمان با اين عظمت وزمين با اين گستردگي بر يك خداي لطيف وخبير دلالت نمي كند.پيامبر به ايشان فرمودند آفرين به تووبه ياران فرمودند :مسلمانان مثل اين عرب بيابان گرد وچوپان خدا پرستي را پيشه كنيد.
وقتي كه آن اعرابي از پيامبر اصل علم را پرسيدوپيامبر فرمود خداشناسي اصل علم است اعرابي سئوال كرد يارسول الله خدا راچگونه خوب بشناسم؟ فرمود:خدارا اينگونه بشناس خداشبيه ونظير ندارد احدو واحد است همتا ندارد اول است وآخر است هم درون تو است هم خارج از تو اين حق شناخت خداست.

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : آثار شناخت خدا

آثار شناخت خدا در زندگي بشر

1-پيامبر فرمود يكي ازآثار شناخت خدا ترس وخشيت است وقتي مي خواهد سر مردم كلاه بگذارد ومردم را فريب دهد از خدا مي ترسد واين كار را نمي كند حق كسي را نمي خورد به كسي ظلم نمي كند.
2-كشكول گدايي واظهار نيازش فقط در خانه خداست. حضرت علي فرمودند:عالمترين مردم به خدا كسي است كه بيشتر در خانه خدا گدايي مي كند.
3-در زندگيشان براي آخرت خيلي تلاش مي كنند.بعضي ها همه اش براي دنيا دست وپا مي زنند.حضرت علي فرمودند من تعجب مي كنم از كسي كه مي گويد خدا را شناختم ولي براي آخرت كاري نمي كند.
4-بي نياز از مردم است .خدا روح بي نيازي به او مي دهد.دنيا را ديگر به حساب نمي آورد.حضرت علي فرمود كسي كه قلبش با علم به خدا سكونت وآرامش ژيدا كرد خدا آرامش به او مي دهد از بي نيازي از خلق خدا
درسال 1349 وقتي امام خميني در نجف در تبعيد بودند استاندار كربلاباهيئت همراه آمدندخدمت امام وعرض كردند من تازه استاندار شدم اگر كاري داريد ما مي توانيم براي شما انجام دهيم.امام سر به آسمان بلند كرد وگفت بسم الله الرحمن الرحيم آقاي استاندار من حاجتم را فقط از خدا مي خواهم نه از شما وبعد اورا نصيحت كردند كه آقاي استاندار كربلابه گونه اي كار كنيد كه روزي كه از اين كار كنار رفتيد مردم عزادار شوند نه اينكه جشن بگيرند.استاندار سرش را زير انداخت ورفت
5-راضي هست به مقدرات الهي چون وچرا نمي كند.امام صادق فرمود عارف ترين مردم به خدا كسي است كه به تقدير وقضاي خدا راضي هست.تسليم است در برابر خدا

بالا