نامه مطهری به رهبری در خصوص رد صلاحیت هاشمی !

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاعرسانی علی مطهری، متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
رهبر گرامی، آیت الله خامنهای دامت برکاته

با اهداء سلام، در خصوص رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی برای انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان، به عرض میرساند این رد صلاحیت که با دو دلیل ناموجه ناتوانی جسمی و نقش داشتن در فتنه سال 88 انجام شده است، آسیب جدی به انتخابات آینده وارد خواهد کرد و حماسه سیاسی مورد نظر جناب عالی را محقق نخواهد ساخت.

حدس قوی دارم که اگر امام خمینی (ره) هم، به فرض حیات، با نام مستعار در انتخابات شرکت میکردند صلاحیتشان رد میشد چون ایشان هم گاهی انتقاداتی داشتند.
مستحضر هستید که با ورود جناب آقای هاشمی به صحنه انتخابات چه شور و شوقی در میان مردم و چه امیدی در دل آنان به اصلاح امور و پیشرفت سریعتر کشور پیدا شد و با رد صلاحیت ایشان طبعا آن شور و شوق و آن امید از بین رفت.
پیشنهاد میکنم با حکم حکومتی در تایید صلاحیت ایشان زمینه تحقق حماسه سیاسی مورد نظر آن رهبر عزیز را فراهم آورید و محذور احتمالی لزوم اقدام مشابه درباره آقای مشایی موجه به نظر نمیرسد زیرا قیاس این دو با هم قیاس مع الفارق است و رد صلاحیت به دلیل داشتن گرایشهای فکری غیر اسلامی کار درستی است اما رد صلاحیت به دلیل منتقد بودن کار نادرستی است. اولی مشمول حکم حکومتی نمیشود و دومی مشمول میشود.

برای جنابعالی آرزوی سلامت و توفیق بیشتر دارم.»
منبع: ایسنا

ARKA

مدیر انجمن صندلی داغ
"بازنشسته"
مگ امکان تجدید نظر هس؟؟اخه اسامی معرفی شدن

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"
مگ امکان تجدید نظر هس؟؟اخه اسامی معرفی شدن

بله اگه نیازی باشه و بخاطر مصالحی با حکم رهبری تایید میشن .
قبلا هم این مورد سابقه داشت در مورد معین و مهر علیزاده که رد صلاحیت شدند ولی با حکم حکومتی تجدید نظر شد و تایید شدند .

ARKA

مدیر انجمن صندلی داغ
"بازنشسته"
بله اگه نیازی باشه و بخاطر مصالحی با حکم رهبری تایید میشن .
قبلا هم این مورد سابقه داشت در مورد معین و مهر علیزاده که رد صلاحیت شدند ولی با حکم حکومتی تجدید نظر شد و تایید شدند .

من نمیدونستم.مرسی بخاطر توضیحتون

فقط یه سوال دیگع.جناب مطهری کی هستن؟؟من یادم نمیاد اسمشون رو شنیده باشم.

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"
من نمیدونستم.مرسی بخاطر توضیحتون

فقط یه سوال دیگع.جناب مطهری کی هستن؟؟من یادم نمیاد اسمشون رو شنیده باشم.

خواهش میکنم
علی مطهری پسر شهید مطهری است و نماینده استان تهران در مجلس شورای اسلامی و مستقل وارد صحنه انتخابات شد ولی طرز تفکر ایشون به طیف اصلاحات تمایل داره .

ARKA

مدیر انجمن صندلی داغ
"بازنشسته"
بالا