دوستان لطفا کمکم کنید!!

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
با سلام .... دوستان توجه کنن این جملات رو دارم به خودم میگم کسی به دل نگیره (مصداق این پست بنده هستم)

یک مسلمان باید با همه انسانها روابط حسنه و مثبت داشته باشه.و اگه حرکتی یا رفتاری با یه دروغگو و دورو و....انجام میدیم از روی دوستی و نیت خوب باشه.... حرف مولامون که دوستی با دروغگو آدم رو به زوال میکشونه درست اما به این معنی نیست که دورشو کلا خط بکشیم و از دایره انسانیت به دور بدونیمش...از کجا معلوم این آدم دروغگو با یه تلنگر سر عقل بیاد....این تعصب بیجاست که ما با بعضی خلق و خویی منفی داشته باشیم اون هم بخاطر اشتباه یا غلط هاشون......سیره امام حسن(ع) رو ببینیم....یا حتی امام حسین(ع) که توی گودال قتلگاه شمر ملعون رو داره هدایت میکنه.....چرا؟ چون دلش نمیاد یه انسان به این گناه عظیم دچار بشه و گرنه رو سیاه روسیاهان میشه....همه ائمه اطهار(ع) هم همینطور...تک تک اون بزرگواران چنین سیره ای داشتند....با اخلاق و رفتار خالصانه میشه کلی مشکلات رو حل کرد....

یه حقیقتی هست که میخوام بگم....بعضی از ما شیعیان فکر میکنیم چون واقعا محب اهل بیت(ع) هستیم حتما حتما بهشتی هستیم...البته در اخر بله ...ولی اول دنیای بزرخ و قیامت چی؟ اکثرا دلخوش شفاعت هستیم....چون میدونیم حقانیت با چه کسانی هست برای همین غرور داریم....و فقط حرف خودمون رو قبول داریم...دقت که میکنید میبینید همه ما یه برداشتی از مذهبمون داریم...یکی هست که تابع محض ولایت فقیه هست...یکی هست که ولایت فقیه رو قبول داره ولی بیشتر مرجع خودشو.... یکی هست که اعمال اسلام رو مو به مو انجام میده ولی دوست داره بره خارج...یکی هست که......خلاصه وجه تفکرات بسیار زیاد هست.........و هر کس هم فکر میکنه خودش راست میگه...و هیچ اشتباهی نداره یا کم اشتباه داره....... این افراد معمولا متعصب هستن..و افراد متعصب فقط در چهار دیواری قلب خودشون محبوس هستن...وقتی محبوس باشم فقط و فقط خودمو میبینم و درک میکنم.....اونی که مثلا مسیحی هست رو درک نمیکنم...اونی که شاید نگرشش به ولایت فقیه کم رنگ هست رو درک نمیکنم و تکفیرش میکنم..........به نظر من اگه وجه اشتراکات انسانی رو کنار هم بذاریم همه اختلافات حل بشه....حالا با هر نگرش و اعتقادی......به فرموده قرآن کریم: اگر اختلافی بین شما پدید آمد آن را به خدا و رسولش واگذارید و خدا در قیامت داوری خواهد کرد....
بهتره که با هر عقیده ای که هستیم خودمون باشیم....و دیگران رو بپذیریم......به شکلی که آسیب نبینیم و طرف رو با اخلاق نیکو راهنمایی کنیم...نه با تعصب و مومن نشان دادن خود........
:gol:

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
سلام به همه دوستان عزیز

من باحرفای دادش عرفان کاملا موافقم
وبرای تکمیل صحبتهای ایشون باید بگم که
این صفاتی که شماگفتین مثل یک بیماری میونه
شما وقتی بایه آدم بیمارمواجه میشین که بخاطربیماریش
رفتارهای بدی نشون میده آیا اونو طردش میکنین؟
یااینکه بهش کمک میکنین که رفتارش رو اصلاح کنه و بیماریش برطرف بشه؟

من با بحث سیاسی کاری ندارم
ولی وقتی یه همچین موردی واسه یه انسان پیش بیاد
به نظرم رای قطعی به طرد اون فرد درست نیست
چون هیچ فردی ذاتا ادم دروغگو و .... نیست
همه ما وقتی به این دنیا پامیزاریم پاک هستیم یعنی خداوند همه رویک جور می آفرینه
بعد براثر اراده و انتخاب خودمون هست که مسیرهای مختلفی رو طی میکنیم

پس اینو بدونیم که
با طرد کردن یه آدم بیمار هیچ کمکی بهش نکردیم فقط از خودمون رفع مسولیت کردیم

من باشم بااین آدم رابطه برقرار میکنم
تا تلاشمو واسه تغییرش انجام بدم

چون میدونم مطمئنا وقتی خدا همیشه راه برای برگشت میذاره پس این آدم هم یه نقطه هرچندکوچیک گوشه قلبش وذهنش هست که میشه اون نقطه رو یه شروع دوباره دونست
که چندیدن مورد واقعی هم بوده و نتیجه داده

البته این نظرمنه
و نظرهمه دوستان محترمه
:gol:

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
بسم رب الحسین .. .

عذر میخوام که رک میکگم اما

بهتره خیلی سعی نکنیم روشنفکر جلوه بدیم!!
سعی میکنم درستش کنم!! و اینجور حرف ها . یه حدی داره ، یه جایی داره این کار
پ.ن : از ائمه که جلوتر نیستیم هستیم؟

علی (ع) می فرماید: از دوستی با دروغگو بپرهیز زیرا دروغگو چون سراب است که دور را به تو نزدیک و نزدیک را به تو دور می نمایاند.از دیر باز گفته اند که دروغگو را دوست و رفیقی نباشد.
امام صادق(ع) می فرماید: آدم دروغگو دلایل و حجت های آشکار را از بین می برد و با ایجاد شبهات پیروانش را به نیستی می کشاند.
امام علی(ع) می فرماید: دروغگو را امانت و بدکار را خویشتنداری نباشد. در حدیثی دیگر آمده است: در دروغگویان و دانشمندان دروغ باف خیری نهفته نیست.
امام صادق(ع) می فرماید: خداوند بر بدی قفلها زده و کلیدهای این قفلها را شراب قرار داده است و بدتر از شراب دروغ است.
امام عسگری (ع) نیز می فرماید: پلیدیها در خانه ای نهاده و کلید آن دروغ قرار داده شده است.
امام صادق (ع) می فرماید: امیر المومنین (ع) هرگاه منبر می رفت، می فرمود: سزاوار است که مسلمان از برادری کردن با سه کس بپرهیزد: بی شرم، احمق و دروغگو. اما بی شرم رفتارخود را در نظرت زیبا جلوه می دهد و دوست دارد که تو نیز چون او باشی، تو را در امور مربوط به دین و معادت یاری نمی رساند، همنشینی با او بیرحمی و سنگدلی می آورد و آمد و شد او با تو مایه ننگ است. اما احمق تو را به خیر و خوبی راهنمایی نمی کند. امید آن نمی رود که از تو دفع بدی کند هرچند خود را به زحمت اندازد. گاه سود تو را می خواهد اما زیان می رساند. مرگ او بهتر از زندگی است و سکوت او بهتر از سخن گفتنش می باشد و دور بودن از او بهتر از نزدیک شدن به اوست اما دروغگو تو را با او زندگی خوش و گوارایی نخواهد بود. سخن تو را پیش دیگران می برد و سخن دیگران را نزد تو می آورد. سخن پشت سر سخن می گوید و از راستی دم می زند اما خود راست نمی گوید و میان مردم دشمنی می افکند و در دلها کینه می کارد و از خدا بترسید و خویشتن را دریابید.

حضرت زین العابدین (ع) به یکی از فرزندان خویش می فرماید: پسرم دقت کن با پنج گروه دوستی و گفت و گو و رفاقت در راهی نکنی:
1- دروغگویان: از دوستی با دروغگو بپرهیز زیرا دروغگو به سراب می ماند که دور را برای تو نزدیک و نزدیک را برایت دور جلوه می دهند.

مائده سادات

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
بسم رب الحسین .. .

عذر میخوام که رک میکگم اما

بهتره خیلی سعی نکنیم روشنفکر جلوه بدیم!!
سعی میکنم درستش کنم!! و اینجور حرف ها . یه حدی داره ، یه جایی داره این کار
پ.ن : از ائمه که جلوتر نیستیم هستیم؟

علی (ع) می فرماید: از دوستی با دروغگو بپرهیز زیرا دروغگو چون سراب است که دور را به تو نزدیک و نزدیک را به تو دور می نمایاند.از دیر باز گفته اند که دروغگو را دوست و رفیقی نباشد.
امام صادق(ع) می فرماید: آدم دروغگو دلایل و حجت های آشکار را از بین می برد و با ایجاد شبهات پیروانش را به نیستی می کشاند.
امام علی(ع) می فرماید: دروغگو را امانت و بدکار را خویشتنداری نباشد. در حدیثی دیگر آمده است: در دروغگویان و دانشمندان دروغ باف خیری نهفته نیست.
امام صادق(ع) می فرماید: خداوند بر بدی قفلها زده و کلیدهای این قفلها را شراب قرار داده است و بدتر از شراب دروغ است.
امام عسگری (ع) نیز می فرماید: پلیدیها در خانه ای نهاده و کلید آن دروغ قرار داده شده است.
امام صادق (ع) می فرماید: امیر المومنین (ع) هرگاه منبر می رفت، می فرمود: سزاوار است که مسلمان از برادری کردن با سه کس بپرهیزد: بی شرم، احمق و دروغگو. اما بی شرم رفتارخود را در نظرت زیبا جلوه می دهد و دوست دارد که تو نیز چون او باشی، تو را در امور مربوط به دین و معادت یاری نمی رساند، همنشینی با او بیرحمی و سنگدلی می آورد و آمد و شد او با تو مایه ننگ است. اما احمق تو را به خیر و خوبی راهنمایی نمی کند. امید آن نمی رود که از تو دفع بدی کند هرچند خود را به زحمت اندازد. گاه سود تو را می خواهد اما زیان می رساند. مرگ او بهتر از زندگی است و سکوت او بهتر از سخن گفتنش می باشد و دور بودن از او بهتر از نزدیک شدن به اوست اما دروغگو تو را با او زندگی خوش و گوارایی نخواهد بود. سخن تو را پیش دیگران می برد و سخن دیگران را نزد تو می آورد. سخن پشت سر سخن می گوید و از راستی دم می زند اما خود راست نمی گوید و میان مردم دشمنی می افکند و در دلها کینه می کارد و از خدا بترسید و خویشتن را دریابید.

حضرت زین العابدین (ع) به یکی از فرزندان خویش می فرماید: پسرم دقت کن با پنج گروه دوستی و گفت و گو و رفاقت در راهی نکنی:
1- دروغگویان: از دوستی با دروغگو بپرهیز زیرا دروغگو به سراب می ماند که دور را برای تو نزدیک و نزدیک را برایت دور جلوه می دهند.

کاملا موافقم....

مائده سادات

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
به نظر من انسانی که با دروغ هاش به کسی ضربه روحی و روانی واردمیکنه و با احساسات و زندگی کسی بازی میکنه ودر واقع فرد رو بازیچه خودش قرار میده و بعد از مدتی بازی کردن با طرف و سیر شدن از وی..خود واقعی خودش رو نشون میده وشخص رو از خود دور وطرد میکنه به طوری که گویا ازاو سیر شده است..و بی اهمیت خیلی راحت به طرف میگه که برو.علاقه ای بهت ندارم..به نظرم.دیگه لیاقت دوستی ومحبت نداره... فقط باید واگذارش کرد به خدا... ما که کاره ای نیستیم وباید خدارو شاکر باشیم

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
منم موافقم فقط جدایی البته با یک سری قواعد:bye1:

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
بسم رب الحسین .. .

و اما ارتباط این تاپیک و این سوال با بخش دشمن شناسی!؟

امام خامنه ای : امریکا کشوری خودبرتر بین ، مغرور و غری قابل اعتماد است.

حالا با این اوصاف بعضی ها چطور میخوان به کشوری غیر قابل اعتماد و خود برتر بین که سابقش خرابه اعتماد بکنند؟!

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
یه راه وجود داره. عین بچه ی ادم برتری ما رو قبول کنه:bye1:

مائده سادات

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
در کل هیچ کس از آدم مغرور ومتکبر ودروغگو خوشش نمیاد ... ادمی که مغروره وجز خودش کسی دیگر رو قبول نداره ونظر دیگران براش مهم نیست وبه راحتی دروغ میگه و با احساسات کسی بازی میکنه.. چطور میشه بهش اعتماد کرد؟؟؟..کسی که به راحتی حاضره همه چی رو تموم کنه وبا احساسات کسی بازی میکنه به نظرتون عاملش چیه؟؟؟؟ چیزی جز غرور و تکبر و دورویی و دروغه وظاهر نمایی؟؟؟ به نظرتون باید با این افراد دوست بود؟؟؟؟؟ ونسبت به کاراشون بیخیال بود؟؟؟؟ومنتظر ضربه های بعدیشون باشیم؟؟؟؟؟آیا؟؟؟
آدمی که مغرور و متکبره... هرگز از کاراش بشیمون نمیشه وافتخار میکنه به ظلمی که در حق دیگران کرده و خوردن حق دیگران رو زرنگی معنامیکنه ونشانه ی برد میدونه...
آیا ّ بازم لیاقت دوستی وعشق داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
یه نمونه از خود خواهی امریکا: تا موقعی که صدام براش خوب بود نگهش داشت همین که تاریخ مصرفش گذشت گرفتن اعدامش کردن...... بلههههههههههههههههه ادما برای اینا تاریخ مصرف دارن:bye1:

بالا