تاخیر در ازدواج ؟! مقصر چه کسانی هستند؟! + نظر سنجی

مهم ترین عامل تاخیر در ازواج ها چیست؟!

• مجموع رای دهندگان
    26

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
بسم رب الحسین .. .

کسی نیست که بیاد بگه من دوست ندارم ازدواج کنم یا از جنس مخالفم خوشم نمیاد!!
این شخص به گفته ی امام علی علیه السلام یا دروغ میگه یا بیمار است.

و همچنین کسی نمیتونه کتمان کنه که ازدواج زدوتر فساد اخلاقی و به دنبال اون خیلی مشکلات دیگه رو میتونه حل بکنه.

حالا از نظر شما علت اصلی تاخیر در ازدواج چیست؟! یا بهتر بگم کدوم عامل بیشترین نقش رو داره؟6
به گزینه ها رای بدید ، و در صورت لزوم از گفته ی خود دفاع کنید .. .

منتظر حضور فعال همگی

پ.ن : نظرسنجی قابلیت انتخاب چند گانه دارد
پ.ن 2 : دیگران قادر به مشاهده رای شما میباشند

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
بسم رب الحسین .. .

به شخصه به سه تا گزینه اول رای دادم اما فکر میکنم اصلی ترین و پایه ای ترینش همون اقتصاده

آقایون چرا مسولیت قبول نمیکنن؟ چون میترسن نتونن خرج بدن و هزینه کافی رو فراهم کنن
خانم ها توقع بالا باشه یعنی چی؟! یعنی بازم اقتصاد!!

به شخصه فکر میکنم اگر آقایون از هزینه های جاری ترسی نداشته باشن بقیش قابل حله
که نمیشه نترسن!!
یه حساب سر انگشتی خرج های ضروری در ماه برای زوجین :

اجاره خونه = 400 کمش تازه!! خدایی کم گفتم مگر شهرستان دور یا روستا باشید!
پوشاک = 150 واسه زوجین کمه ها! شما یه لباس میگری 50 الان!! تلخند
خوراک = نفری اگر بگیم 5 تومن در روز که کم گفتم! باز میشه دو نفری 10 تومن در ماه میشه 300 تومن
دوا درمون = گیریم دست کم صفر!! یعنی اصلا مریض نشید.
قبض آب = گیریم مصرف ندارید آب اصلا نمیخورین!
قبض برق = برق هم مصرف نکنید کلا!
گاز = اصلا نمیخواد گاز هم نخواستیم فکر کنید غار نشینی اصلا.
آقا اصلا کلا هیچی مصرف نکنیم ، فقط یه نون بخوریم یه جا زندگی کنیم الان شد چقدر؟! شد بالای 700 هزار تومن در ماه!؟ از کجام بیارم خداییش؟"

*Man*

کاربر فعال
"بازنشسته"
سلام

ببخشید یک سوأل::nervose:

چرا توقع بالا برای خانوم ها و عدم مسئولیت پذیری برای آقایون؟
یعنی پسرا کم توقعن؟ یا اینکه انتظارات شون از طرف مقابل کمه؟

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
سلام

ببخشید یک سوأل::nervose:

چرا توقع بالا برای خانوم ها و عدم مسئولیت پذیری برای آقایون؟
یعنی پسرا کم توقعن؟ یا اینکه انتظارات شون از طرف مقابل کمه؟

بسم رب الحسین .. .

به طور کلی آقایان کم توقع تر و قانع ترند ، مثال میزنم شاید آقایان حاضر باشند در خانه کوچکتر و غذای ساده تر زندگی کنند و بدون طلا و جواهر و عروسی سنگین و اینا ، اما یک خانم کم پیدا میشه اینا رو راحت بپذیره .. .

پ.ن : نمونش تو دوران دانشجویی خوابگاهی و سربازی مشخص میشه .

*Man*

کاربر فعال
"بازنشسته"

بسم رب الحسین .. .

به طور کلی آقایان کم توقع تر و قانع ترند ، مثال میزنم شاید آقایان حاضر باشند در خانه کوچکتر و غذای ساده تر زندگی کنند و بدون طلا و جواهر و عروسی سنگین و اینا ، اما یک خانم کم پیدا میشه اینا رو راحت بپذیره .. .

پ.ن : نمونش تو دوران دانشجویی خوابگاهی و سربازی مشخص میشه .

خیلی از دختر خانوم ها هم حاضرن با شرایطی که گفتین زندگی کنین، ولی چیزی که به نظر من الان مشکل اصلیه همین توقع بالای آقایونه، اونم اینه همه شون دنبال خوشگل ترین دختر شهر می گردن.

غیر از اینه؟

نمونه ی بارز هم زیاد دارم
.

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
خیلی از دختر خانوم ها هم حاضرن با شرایطی که گفتین زندگی کنین، ولی چیزی که به نظر من الان مشکل اصلیه همین توقع بالای آقایونه، اونم اینه همه شون دنبال خوشگل ترین دختر شهر می گردن.

غیر از اینه؟

نمونه ی بارز هم زیاد دارم
.

بسم رب الحسین .. .
بله غیر از اینه.

عشق اونیه که دنبال خوشگلان!! شریعتی میگه حالت مستانه ای از دوست داشتن میشه عشق! عاشق نشیم دوست داشته باشیم.

پ.ن : رک و بی پرده ، برای اولین بار و اولین تجربه باشه : یه خورده صحبت به خصوصی بکشه ، این حس دوست داشتن به وجود میاد ، و اگر ادامه پیدا کنه بیشتر هم میشه ، دوست داشتنه که باعث ایجاد زندگی میشه و عاطفه و احساسه که باعث به وجود آمدن دوست داشتن میشه ، و در این مورد زیبایی نقش انچنانی که شما میگید ایقا نمیکنه.

*Man*

کاربر فعال
"بازنشسته"

بسم رب الحسین .. .
بله غیر از اینه.

عشق اونیه که دنبال خوشگلان!! شریعتی میگه حالت مستانه ای از دوست داشتن میشه عشق! عاشق نشیم دوست داشته باشیم.

پ.ن : رک و بی پرده ، برای اولین بار و اولین تجربه باشه : یه خورده صحبت به خصوصی بکشه ، این حس دوست داشتن به وجود میاد ، و اگر ادامه پیدا کنه بیشتر هم میشه ، دوست داشتنه که باعث ایجاد زندگی میشه و عاطفه و احساسه که باعث به وجود آمدن دوست داشتن میشه ، و در این مورد زیبایی نقش انچنانی که شما میگید ایقا نمیکنه.

اینا که میگید نظر شخصی خودتونه یا واقعیات جامعه؟

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟

بسم رب الحسین .. .

علی شریعتی : عشق حالت مستانه ای از دوست داشتن است ، هبوط کویر رو مطالعه کنید در این باب تفاوت گفته عجیب

پ.ن :

شما فرض کنید یک بانو با چهره ی معمولی نمیگم زیبا روی آنجلینا جولی!! (هرچند این جولی خیلی بدترکیبه)
اگر این دختر خانم با یه آقا پسر (که هر دو برای بار اوله که با جنس مخالف نامحرم صحبت میکنند) بشینند با هم حرف بزنن و این به درد و دل کشیده بشه و مکالمه ، اینجا عاطفه و احساس طرفین وسط میاد و دوست داشتن ایجاد میشه ، حتی اگر خانم خیلی زیبا رو نباشه.

پ.ن 2 : این هرگز به این معنی نیست که زیبایی نقشی نداره و معیار نیست هرگز این حرف رو نزدم .

بالا