" سه برنامه رایگان جهت بهینه سازی حافظه رایانه "

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
[h=2]سه برنامه رایگان جهت بهینه سازی حافظه رایانه[/h]
زمانی که رایانه شما شروع به فریز شدن (هنگ) می کند اختلالاتی در بارگذاری صفحاتوبو یا اجرای برخی برنامه ها مشاهده می کنید.یکی از دلایل این مشکل می تواند عدم آزاد بودن حافظه Ram سیستم به مقدار کافی باشد. احتمالا در چنین مواقعی مستقیم به سراغ دکمه reset می روید یا اینکه چند دقیقه منتظر می مانید تا برنامه ها از حافظه خارج شوند.در اینجا یک پیشنهاد دیگر برای شما دارم , استفاده از برنامه های بهینه سازحافظه (Free Memory Optimizers) که در این مقاله با سه برنامه رایگان در این مورد آشنا می شویم.
[h=3] [/h] [h=3]CleanMem[/h] یکی از برنامه های که من پیشنهاد می کنم استفاده از CleanMem است. این برنامه در هر ۱۵ دقیقه وضعیت حافظه سیستم را چک می کند و فایل های کش بیهوده را از RAM خارج می کند. همچنین توسط یک ویزارد می توایند خودتان مراحل را زمان بندی یا به صورت آنی مشخص کنید.

با راست کلیک بر روی نمودار گرافیکی حافظه به لیست جانبی ابزارها در CleanMem دسترسی خواهید داشت. تنظیمات زمان بندی, پاک سازی,نمایش برنامه های در حال اجرا, اطلاعات فایل های کش موجود در حافظه, و غیره با کلیک بر روی آیتم مربوطه نمایان می شود. در حال حاضر CleanMem برای ویندوز های Windows 2000, XP, 2003, Vista, 2008, 7, 8 هر دونسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی موجود است.
دریافت برنامه CleanMem

[h=1]Memory Washer[/h] یکی دیگر ازابزارهای خوب و رایگان که از سوی AntiTracks Free به کاربران هدیه داد شده برنامه Memory Washer است. این برنامه مدیریت حافظه سیستم شما را بر عهده می گیرد و سعی می کند با حذف و غیر فعال کردن فایل ها و برنامه های اضافی از حافظه , استفاده بهتری از منابع سیستم را برای شما به ارمغان بیاورد.

همچنین شما می توانید به فرایند های در حال اجرای در پس زمینه ویندوز نیز دسترسی داشته باشید و میزان اشغال کردن حافظه توسط هر برنامه را مشاهده کنید. با استفاده از ویژگی AutoFree RAM بدون هیچ گونه تنظیم خاصی توسط شما, برنامه عملیات بهینه سازی حافظه را شروع می کند. امکان زمان بندی و اجازه خالی کردن خودکار حافظه توسط Memory Washer نیز در قسمت تنظیمات قابل برنامه ریزی است.
دریافت برنامه Memory Washer
[h=3]WinUtilities Memory Optimizer[/h] اما آخرین برنامه ی که برای بهینه سازی حافظه در رایانه به شما پیشنهاد می کنم استفاده از WinUtilities است. این برنامه رایگان بیشتر در زمان بیکاری سیستم شما فعالیت می کند تا خود نیز از عوامل هدر رفتن حافظه نباشد. برای دریافت برنامه بر روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس از فایل دریافتی اقدام به نصب برنامه کنید.
دریافت WinUtilities

منبع: گویا آی تی

asalfarhadi05

کاربر جدید
"منجی دوازدهمی"
ممنون دوست عزیز عالی بود موفق باشید :1:

شیخ رجبعلی

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
ممنون خیلی عالی و کاربردی بود

بالا