معرفی پیامبر خدا حضرت ناتان (ع)

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
تنها نکته ای از این پیامبر خدا در منابع میباشد همین موضوع است:

ناتان (ع) از انبیای بزرگ بنی اسرائیل است و واژه ناتان در زبان عبری به معنای اعطا شده و گاه او را به معنای خداداد میخوانده اند.ایشان نیز برای کمک و یاری وهمچنین آزمایش به داوود(ع) مبعوث گردیده اند!

روزی ناتان(ع) با یکی از همراهانش به نزد داوود رفت و اظهار داشت مه در میان ما دو نفر کسی بر کسی ظلم نموده که تو حاکم و داور باش.

ناتان گفت: این مرد برادر شرعی من است و او دارای نود ونه میش بود و من بیش از از یک نداشته ام، اما ناگهان میهمانی برای او رسید و برادرم دریغ داشت تا میش های خود را قربانی کند و به مهمان خود پذیرایی کند و چشم به میش من دوخته است و آن میش را از دستم خارج ساختو برای پذیرایی مهمانش قربانی نمود حکمش چیست؟
داوود گفت برادرت به تو ظلم نموده با آنکه نود ونه میش داشت ولی به میش تو چشم دوخته...پس چهار میش او برای تو میباشد!

تانان گفت: ای داوود ظالم تویی که با داشتننود ونه زن نیکو فریفته بتشبع شدی و او را برای اوریا نگذاشتی! خداوند تو از دست طالوت نجات بخشید و به پادشاهی بنی اسرائیل گمارد و خانه تو را از زنان نیکو چهره آکنده ساخت آیا روا باشد که چنین رفتاری داشته باشی؟

ناتان از قصر داوود بیرون رفت! و داوود پیراهن خود را چاک داد و چند روز گریست و هیچ نخورد....و روز هفتم خدا توبه او را پذیرفت و ندا آمد( ای داود ما تو جانشین خود بر روی زمین قرار دادیم تا در میان مردم به را
ستی حکومت کنی..........)

منبع: تاریخ انبیاء نوشته نبی الله اولیائی

بالا