مربی تیم ملی شطرنج شیعه شد + عکس

لاهوت

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
[h=1]مربی تیم ملی شطرنج شیعه شد + عکس[/h]​
مربی مسیحی فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران در دفتر نماینده مقام معظم رهبری در مازندران مسلمان شد.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ به نقل از حوزه، "ویر جینیوس گرابلیاسکاس" مربی شطرنج فدراسیون جمهوری اسلامی ایران با حضور در دفتر امامجمعه ساری به دین مبین اسلام مشرف شد.​

cdn.yjc.ir_files_fa_news_1391_11_4_750122_737.jpg

بر پایه این گزارش، این مربی اهل لیتوانی پس از آشنایی و تحقیقات لازم در خصوص معارف اسلام و مذهب شیعه با حضور در دفتر نماینده مقام معظم رهبری در مازندران به دین اسلام و مذهب حقه تشیع مشرف گردید.

cdn.yjc.ir_files_fa_news_1391_11_4_750123_305.jpg

"ویرجینیوس" که نام علی را برای خود انتخاب کرد، میگوید: طی 4 سالی که در ایران بودم با مطالعات زیادی که از دین اسلام داشتم احساس کردم تنها شیعه علی(ع) بودن می تواند مرا در دنیا و آخرت خوشبخت کند. لذا تصمیم گرفتم از مسیحیت کاتولیک به شیعه اثنی عشری بپیوندم و به همین منظور نام خودم را علی گذاشته و می خواهم از این به بعد شیعه علی (ع) باشم و زیر پرچم اسلام زندگی کنم.​

لازم به ذکر است وی در محضر آیت الله طبرسی شهادتین را قرائت و رسما مذهب شیعه اثنی عشری را پذیرفت.

cdn.yjc.ir_files_fa_news_1391_11_4_750124_338.jpg
cdn.yjc.ir_files_fa_news_1391_11_4_750130_783.jpg

این تازه مسلمان که مربی تیم شطرنج جمهوری اسلامی نیز است، پس از آشنایی با خانواده شبرنگ در روستای اسرم از توابع ساری با این خانواده وصلت کرده و مراسم عقد وی در دفتر نماینده ولیفقیه در مازندران توسط آیتالله طبرسی برگزار شد.

بالا