حضرت مهدی در دیدگاه اهل سنت

عاطفه

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
حضرت مهدی را بهتر بشناسیم . مهدی در لغت به شخص هدایت یافته اطلاق می شود .
بدین جهت می توان هر شخص هدایت یافته را مهدی نامید لیکن مراد از آن مهدی که ذکرش در احادیث آمده است فرد خاصی است که درآخر زمان قبل از نزول حضرت عیسی قیام می کند .
نکته اصلی این است که صراحتا آیه ایی از قرآن که به قیام حضرت مهدی اشاره کند وجود ندارد بلکه احادیث زیادی قیام چنین شخصی را مورد تایید قرار می دهند پیا مبر گرامی اسلام در موردنشانیها و نسبتش به وضوح سخن گفته است دنیا به پایان نمی رسد تا زمانی که خداوند از اهل بیت من یک نفر را مبعوث نفرمایید نام آن فرد با نام من و نام پدرش با نام پدر من یکی خواهد بود وی می آید و زمین را که مملو از ظلم و ستم است از عدل و داد پر می کند یکی از دلایلی که اهل سنت معتقد به متولد نشدن حضرت مهدی هستند .
حدیث فوق می باشد که در حدیث فوق پیامبر صراحتا فرموده : که اسمش اسم من و اسم پدرش اسم پدرم است در حالی که اهل تشیع می گویند متولد شده وحال بعد از قیبت صغری در غیبت کبری بسر می برد و می گویند که فرزند حضرت حسن عسکری است که اسم پدر و مادرش با شخصی که در حدیث ذکرگردیده تفاوت دارد . نکته دیگری که باید توجه داشت این است که از حضرت حسن عسکری در نزد ما فرزندی متولد نشده که حتی ادعای فوق را ثابت کندبه همین جهت است که اهل سنت معتقد به نداشتن فرزندی برای حضرت حسن عسکری هستند . ثانیا:دلیل دوم این است که از پیامبر حدیث دیگری منقول است که آن حضرت فرمود : مهدی بعد از چهل سال که از تولدش می گذرد وقتی در عالم کثرت فتن و فساد باشد و خروج دجال نزدیک گرددبرای جلوگیری از آنها ظهور میکند . وجود قیام حضرت مهدی در نزد اکثر علمای اهل سنت حتمی است چناچه که از پیامبر منقول است که آن حضرت فرمود : عن ام سلمه رض قالت سمعت رسول الله المهدی من ولد فاطمه . از حضرت ام سلمه روایت شده است که حضرت رسول اکرم فرمود ند : حضرت مهدی موعود از عترت من و از اولاد فاطمه می باشد . روایت آنقدر زیاد است که به درجه تواتر رسیده است . این خود دلیل واضحی است بر اینکه مهدی غیر از حضرت عیسی است ، اما نشانیهایظاهری آن حضرت که در احادیث ذکر گردیده به شرح زیر است : از حضرت خدیجه (رضی الله عنهما)روایت است که رسول الله فرمودند که حضرت مهدی مردی از فرزندان من است ،رنگ عربی و جسم اسرائیلی دارد بر گونه راستش خالی است گویا که آن چون ستاره درخشانی است و زمین راکه مملو از ظلم وستم است از عدل وداد پر می کند و در ایام خلافتش اهل زمین و اهل آسمان و پرنده در هوا راضی و خشنود می شوند. ...

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
پاسخ : حضرت مهدی در دیدگاه اهل سنت

سلام بر شما
تشکر و قدردانی ویژه از مطلبتون

مطلب شما مشکلی نداره و کاملا صحیح هست اما لازمه یک نکته رو دوستانه تذکر بدم و اون اینه که :
وقتی کسی جایی روایت یا ایه ای نقل میکنه باید منبع رو ذکر کنه چون برای اهل فن منبع خیلی مهمه
امید وارم حساسیت این امر باعث رنجش شما نشه.منتظر پستهای ریبای شما هستیم.
حق نگهدارتون

بالا