**************معماهاي احــــکام شـــــرعي**********

BiTaB

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
پاسخ : معماهاي احکام شرعي

معما باید معما باشه

مثلا
چجور یک زن میتونه در یک روز ا ز 3 شوهر مهریه بگیره و به شب نرسیده بی شوهر باشه(توجه داشته باشین شاید در خارج اتفاق نیفته ولی از نظر شرعی امکان داره)

1)هنگامیکه زن بارداری از شوهرش طلاق بگیرد و 1 ساعت بعد فرزندش متولد شود.از آنجایی که عده زن باردار وضع حمل است با متولد شدن فرزند دیگر عده ای برای زن نیست.(مهریه اول)
2)همان زن پس از ساعتی با مرد دیگری ازدواج میکند،اما قبل از رابطه زناشویی زن طلاق می گیرد دراینجا هم چون رابطه زناشویی اتفاق نیفتاده عده ای برای زن وجود ندارد.(مهریه دوم)
3)همان زن بار دیگر با مرد دیگری ازدواج می کندو مرد 2 ساعت بعد فوت می کند.(مهریه سوم)

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

1)هنگامیکه زن بارداری از شوهرش طلاق بگیرد و 1 ساعت بعد فرزندش متولد شود.از آنجایی که عده زن باردار وضع حمل است با متولد شدن فرزند دیگر عده ای برای زن نیست.(مهریه اول)
2)همان زن پس از ساعتی با مرد دیگری ازدواج میکند،اما قبل از رابطه زناشویی زن طلاق می گیرد دراینجا هم چون رابطه زناشویی اتفاق نیفتاده عده ای برای زن وجود ندارد.(مهریه دوم)
3)همان زن بار دیگر با مرد دیگری ازدواج می کندو مرد 2 ساعت بعد فوت می کند.(مهریه سوم)

سلام بر خانوم BiTaB
تشکر از جواب کامل شما:53::53::53:

قانون این تاپیک اینه که هر کس جواب داد معمای بعدی رو مطرح کنه و چون شما بزرگواری کردید و جواب رو مرقوم فرمودین یک روز فرصت دارین که معما رو بنویسید
.
:53::53:با تشکر:53::53:

زهرا

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

در چند جا نماز واجب خواندن جایز نیست با اینکه وقت نماز است...!
سلام دوست عزیز
اول از همه تشکر میکنم برا پیدا کردن جواب معمای منتظر عزیز...من فک نمیکردم جوابی داشته باشه ...
در مورد سئوال شما یه موردی که به نظرم میرسه وقتیه که طلبکار طلبش رو بخواداگه وقت نماز وسعت داشته باشه باید اول طلب طلبکارو داد...

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

در چند جا نماز واجب خواندن جایز نیست با اینکه وقت نماز است...!

سلام

در چند جا نماز واجب خوندن جایزنیست با اینکه وقت نمازه:

1-همون موردی که مدیر ارشد بانو زهرا مرقوم فرمودند.

2-در مسجدی که نجس شده و وقت نماز هم رسیده ولی واجبه اول مسجد پاک بشه بعد نماز خونده بشه.

3-وقتی سفره افطار آماده شده و دیگران افطار نمیکنند تا مثلا خانوم bitab بیان ...در اینجا چون دیگران منتظر خانوم bitabمیمونن و افطار هم نمیکنن نماز خوندن اول وقت برای شما جایز نیست.

فکر کنم یک یا دو مورد دیگه باشه که حضور ذهن ندارم

سوال من: اون ده تا در اجرای یکی از واجبات چیه که به دوتا میرسه؟

زهرا

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

سلام

در چند جا نماز واجب خوندن جایزنیست با اینکه وقت نمازه:

1-همون موردی که مدیر ارشد بانو زهرا مرقوم فرمودند.

2-در مسجدی که نجس شده و وقت نماز هم رسیده ولی واجبه اول مسجد پاک بشه بعد نماز خونده بشه.

3-وقتی سفره افطار آماده شده و دیگران افطار نمیکنند تا مثلا خانوم bitab بیان ...در اینجا چون دیگران منتظر خانوم bitabمیمونن و افطار هم نمیکنن نماز خوندن اول وقت برای شما جایز نیست.

فکر کنم یک یا دو مورد دیگه باشه که حضور ذهن ندارم

سوال من: اون ده تا در اجرای یکی از واجبات چیه که به دوتا میرسه؟

سلام
یه موردشم احتمالاً وقتی باشه که والدین مخصوصاً مادر باهامون کار داره یا صدامون میکنه...
جناب منتظر عزیز باز معماهای سخت مطرح کردین ها...

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"

سلام
یه موردشم احتمالاً وقتی باشه که والدین مخصوصاً مادر باهامون کار داره یا صدامون میکنه...
جناب منتظر عزیز باز معماهای سخت مطرح کردین ها...

این موردبرای نمازهای مستحبی است فکر نمیکنم شامل نماز واجب بشه !

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

پاسخ با کمک جناب منتظر

10 انگشت دست به 2 گوش میرسه موقع گفتن تکبیرة الاحرام/////این عمل بالا آوردن دستها تا گوش مستحب و گفتن تکبیرة الاحرام واجبه

سوال من

چه قسمتی از نماز مهمترین جزء نماز است؟

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

سوال من

چه قسمتی از نماز مهمترین جزء نماز است؟

جواب :

در نماز نهایت خضوع در سجده ها است پس میوان گفت مهمترین جزه نماز 2سجده است
.

سوال:

کوتاهترین نماز چگونه است و چند کلمه دارد؟

BiTaB

خودمونی
"منجی دوازدهمی"

کوتاهترین نماز چگونه است و چند کلمه دارد؟

وقتی کسی نماز نخوانده باشد و در آب بیفتد ودر حال غرق شدن باشد برای هر نماز یک تکبیر (الله اکبر) باید بگوید که این تکبیر نماز اوست.واین نماز 2 کلمه دارد الله + اکبر

سوال من : اگر جنینی در رحم مادر بمیرد و در بیمارستان این جنین را خارج کنند چه غسل هایی بر مادر واجب می شود؟ و آیا غسل مس میت هم برای مادر واجب است؟

بالا