یک غذای شکم سیر کن معرفی کنید!

• نویسنده موضوع Ali
  • تاریخ شروع

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
سلام و عرض تسلیت؛ بی مقدمه میرم سر سؤال:
اکثر بچه های خوابگاه بخاطر درس و کنکور و هزار مشغله ی کاری خصوصاً پسرها، وقت نمیکنند غذایی درست کنند یا چندان به خودشون از لحاظ تغذیه برسند، البته بنده خودم تمهیداتی اندیشیدم ولی به نتیجه مطلوب نرسدیم.
یک غذایی که آدم با خوردنش تا یک ساعت گرسنه نشه و هم چنین ضرر هم نزنه و در عین حال طعم و مزه خوبی هم داشته باشه و آماده کردنش راحت باشه و با پول دانشجویی که سر بشه معرفی کنید.
بنده خودم از آجیل ها و ... استفاده میکردم ولی هم گرون هست و هم سیر نمیشه آدم.

خانم پرستار منتظر شمام هستیم نظر بدید @هم اندیش

لطفاً نظرتونو بگید و توجه کنید که عملی باشه نه فقط در حد حرف

شب بخیر

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
خدا قوت
غذا؟؟؟؟
گشته پلو با ماس

Yas_e_shab

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
سلام
شامی نخودچی!!!
هم خیلی سادس،هم خیلی خوشمزه که هردانشجویی میتونه به راحتی اونو درست کنه،و اینکه این غذا تمامی مواد مورد نیاز بدن رو تامین میکنه
اگه با کوجه فرنگی و سبزی های معطر و نان سنگگ تازه هم میل بشه علاوه بر تحریک اشتها به خوشمزه تر شدن غذا هم کمک میکنه

از مامانمم میپرسم ببینم چه غذایی رو پیشنهاد میکنه بعدا بهتون میگم:1:

آخرین ویرایش:

شیخ رجبعلی

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سیب زمینی و تخم مرغ به صورت آب پز بزنید به بدن که ارزون هم هست :Smile::Smile:
ماکارونی به شکل سالاد یا معمولی که اینهم دست بر قضا غذای گرونی نیست :rolleyes::rolleyes:
البته بایستی کمی هم گرمی جات همیشه کنار باشه که خوردن زیاد سردی خیلی برای درس خوندن خوب نیست :cool::Frown:

Ta tahe 2nya...

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
خوراک سبزیجات:
مواد لازم برای 4 نفر:
بادمجان قلمی=3عدد
کدو سبز=2عدد
سیب زمینی متوسط =3عدد
پیاز متوسط =2 عدد
گوجه فرنگی=2 عدد
هویج=1 عدد
فلفل سبز=یک عدد
رب گوجه فرنگی=1 قاشق غذاخوری
ادویه و نمک و زردچوبه به میزان لازم
طرز تهیه:
سیب زمینی ها را پوست کنده و بصورت چهارگوش خرد کرده و در روغن سرخ می کنیم. کدو ها را هم با پوست بصورت چهارگوش و هم اندازه سیب زمینی ها خرد کرده و پس از اینکه سیب زمینی ها را کمی سرخ کردیم به آن می افزائیم. سپس پیازها را هم به همان شکل خرد کرده و پس از اینکه کمی دیگر موادمان را سرخ کردیم به آنها اضافه می کنیم. با کمی فاصله زمانی _تا پیاز ها هم کمی سرخ شوند_ بادمجانها را هم به همان اندازه خرد کرده و به مواد میافزائیم.
سپس فلفل سبز و هویج را که چهارگوش خرد کرده ایم اضافه می کنیم و پس از اینکه با سایر موادمان کمی سرخ شدند رب گوجه فرنگی و ادویه و زردچوبه و نمک را میافزائیم و باز هم با موادمان کمی تفت می دهیم. سپس گوجه فرنگی خرد شده را اضافه کرده و پس از اینکه کمی تفت دادیم درب ماهی تابه را می گذاریم تا مواد با بخار خودشان پخته شوند و گاهی در این فاصله مواد را هم میزنیم.
پس از اینکه کدو وسیب زمینی و هویج پخته شوند غذا حاضر است.
این غذا در مراحل پخت اصلاً به آب نیاز ندارد وبه همین خاطر بسیار لذیذ می شود تنها نکته آنست که روی حرارت بسیار ملایم پخته شود.

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
سلام به همه
خب من خوابگاه نیستم و بعد از کلاسام برمیگردم خونه.اما با دوستام صحبت کردم که تو خوابگاه چی میپزید و میخورید؟!
جالب اینکه جوابشون: خورش مرغ و برنج .سالاد میوه دم نوش! .....بهشون گفتم مهمون نمیخواید؟؟!!!!!!!:D
اما حالا خودم چیزی که به ذهنم میرسه

دمپخت مرغ سر نیم ساعت میشه درستش کرد و خیلی هم خوشمزه و واقعا شکم سیر کنه!البته اینم بگم فرایند درست کردنش نیم ساعته بعد باید یک ساعت بذارید دم بکشه...تو این فاصله میتونید درس بخونید.
پیاز.گوجه.مرغ .برنج.آب.نمک.روغن.کمی ادویه. (زردچوبه-فلفل)....دلتون خواست سیب زمینی هم بریزید داخلش!خوشمزه میشه.طرز پختشم بلدید دیگه مگه نه؟

دمپخت رو میشه با گوش قرمز هم درست کرد ولی به خوشمزگی دمپخت مرغ نمیشه.

کوکو سبزی.......خیلی راحت و خوشمزه.....
تخم مرغ . سبزی کوکو(البته وقت پاک کردن سبزی رو ندارید مسلما و آماده اگه توان مالی دارید بخرید!!!).نمک. روغن.البته نوع مرفهانش گردو هم داره.
طرز تهیه کوکو سبزی ساده هم که بلدید.

کوکو تخم مرغ و سیب زمینی.
تخم مرغ.سیب زمینی.روغن .نمک.خواستید ادویه هم بریزید.
طرز تهیشم بلدید.

یه غذایی هست منطقه ما بهش میگن دو پیازه!!!!(فلسفشو نمیدونم)
سیب زمینی .پیاز .تره خشک.زردچوبه .فلفل.نمک
سیب زمینی هارو میذارید آبپز میشه.بعد پیازو تو روغن سرخ میکنید ادیه رو اضافه میکنید به همراه سبزی خشک کمی تفت میدید.بعد سیب زمینی هارو میکوبید تو پیاز داغ .نمکم بریزید یادتون نره!بعد کمی تفتش بدید.
غذای شکم سیر کن خوبیه.

مرغ سرخ کرده به همراه خیار شور در نان صنعتی البته نان سنتی بهتره از نونوایی بگیرید!(در مواقع ضروری خورده میشه که دیگه چاره ای نیست!)
مرغ را به قطعات کوچک تقسیم نموده و سرخ میکنید و با خیارشور داخل نون گذاشته و میل میکنید.!

یه غذایی هست یه روز خوابگاه بودم با بچه ها خوردیم این بود!یادش بخیر....دیگه نمیشه برم خوابگاه!(بچه ها برنامه غذاییشونم عوض شده جدیدا)
پیازو بادنجون و ادویه و گوجه رو سرخ کرده بودن بعد که آماده شد اوردن سر سفره کشک ریختن روش خوردیم!اسمش فک کنم کشک بادنجون بود!!

غذای قروقاطی!(اسمشو خودم گذاشتم)
پیاز.سیب زمینی.لوبیا.بادنجون.گوشت.گوجه.دوست داشتید ادویه!
اول پیاز بعد گوشت بعد گوجه بعد بادنجون.بعد سیب زمینی آب بریزید داخلش و بذارید بجوشه وقتی که پخت باید آبش کم شده باشه.با نون بخورید.

اصفهانی ها بریونیشون معروفه !

راستی کله جوش هم هست خوشمزه اس مقوی هم هستش.

عدسی ام خوبه زمستونی میچسبه!
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه.
دقت کنید غذاهای سالمین از نظرم پختنشونم راحته.البته بنده نمیدونم چقدر وقت برای پخت و پز دارید!!!

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
سلام به همه
خب من خوابگاه نیستم و بعد از کلاسام برمیگردم خونه.اما با دوستام صحبت کردم که تو خوابگاه چی میپزید و میخورید؟!
جالب اینکه جوابشون: خورش مرغ و برنج .سالاد میوه دم نوش! .....بهشون گفتم مهمون نمیخواید؟؟!!!!!!!:D
اما حالا خودم چیزی که به ذهنم میرسه

دمپخت مرغ سر نیم ساعت میشه درستش کرد و خیلی هم خوشمزه و واقعا شکم سیر کنه!البته اینم بگم فرایند درست کردنش نیم ساعته بعد باید یک ساعت بذارید دم بکشه...تو این فاصله میتونید درس بخونید.
پیاز.گوجه.مرغ .برنج.آب.نمک.روغن.کمی ادویه. (زردچوبه-فلفل)....دلتون خواست سیب زمینی هم بریزید داخلش!خوشمزه میشه.طرز پختشم بلدید دیگه مگه نه؟

دمپخت رو میشه با گوش قرمز هم درست کرد ولی به خوشمزگی دمپخت مرغ نمیشه.

کوکو سبزی.......خیلی راحت و خوشمزه.....
تخم مرغ . سبزی کوکو(البته وقت پاک کردن سبزی رو ندارید مسلما و آماده اگه توان مالی دارید بخرید!!!).نمک. روغن.البته نوع مرفهانش گردو هم داره.
طرز تهیه کوکو سبزی ساده هم که بلدید.

کوکو تخم مرغ و سیب زمینی.
تخم مرغ.سیب زمینی.روغن .نمک.خواستید ادویه هم بریزید.
طرز تهیشم بلدید.

یه غذایی هست منطقه ما بهش میگن دو پیازه!!!!(فلسفشو نمیدونم)
سیب زمینی .پیاز .تره خشک.زردچوبه .فلفل.نمک
سیب زمینی هارو میذارید آبپز میشه.بعد پیازو تو روغن سرخ میکنید ادیه رو اضافه میکنید به همراه سبزی خشک کمی تفت میدید.بعد سیب زمینی هارو میکوبید تو پیاز داغ .نمکم بریزید یادتون نره!بعد کمی تفتش بدید.
غذای شکم سیر کن خوبیه.

مرغ سرخ کرده به همراه خیار شور در نان صنعتی البته نان سنتی بهتره از نونوایی بگیرید!(در مواقع ضروری خورده میشه که دیگه چاره ای نیست!)
مرغ را به قطعات کوچک تقسیم نموده و سرخ میکنید و با خیارشور داخل نون گذاشته و میل میکنید.!

یه غذایی هست یه روز خوابگاه بودم با بچه ها خوردیم این بود!یادش بخیر....دیگه نمیشه برم خوابگاه!(بچه ها برنامه غذاییشونم عوض شده جدیدا)
پیازو بادنجون و ادویه و گوجه رو سرخ کرده بودن بعد که آماده شد اوردن سر سفره کشک ریختن روش خوردیم!اسمش فک کنم کشک بادنجون بود!!

غذای قروقاطی!(اسمشو خودم گذاشتم)
پیاز.سیب زمینی.لوبیا.بادنجون.گوشت.گوجه.دوست داشتید ادویه!
اول پیاز بعد گوشت بعد گوجه بعد بادنجون.بعد سیب زمینی آب بریزید داخلش و بذارید بجوشه وقتی که پخت باید آبش کم شده باشه.با نون بخورید.

اصفهانی ها بریونیشون معروفه !

راستی کله جوش هم هست خوشمزه اس مقوی هم هستش.

عدسی ام خوبه زمستونی میچسبه!
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه.
دقت کنید غذاهای سالمین از نظرم پختنشونم راحته.البته بنده نمیدونم چقدر وقت برای پخت و پز دارید!!!
سلام خداقوت
ممنون ولی پیشنهادتون وقت گیرن اکثرا
من نهایتا بتونم بیست دقیقه واسه ش وقت بذارم.

پیشنهاد دوستان دیگر هم خوب بود
در کل از مرغ بدم میاد و خوبم نیست
بادمجونم حساسم بهش
اینقدم پول دار نیستیم و تجهیزات خوابگاهی رو در نظر بگیرید

سپاسگزارم

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
تو بیست دقیقه غذا پختن میشه همون فست فود!!!

والا املت هم نیم ساعت وقت میبره پختش!
نون و پنیر و سبزی!آبدوغ خیار.!
امکانات خوابگاهی چرا متفاوته دوستام پیام میدن ما تو خوابگاه فسنجون میپزیم!
بنظر نمیاد پولدار باشن!

بالا