یه نگاه به لیست کنید ببینید کجاییم؟

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
سلام
خدا قوت
موضوع خوبیه...

شاید نیاز نباشه بگیم بعضی ها با پولدار بودنشون و خریدای آنچنانیشون دل سوزوندن و ...

بعضی وقتا بعضی مسائل رو خود ما موجبش میشیم.
متاسفانه از ناحیه فرهنگ خیلی داریم پس روی میکنیم.
وقتی نوبت آمار و ارقام میرسه میگیم ایرانی دارای فرهنگ کهن و ....است ولی هر چی پیشتر میریم این فرهنگ داره پس روی میکنه.

حتی ساده ترین چیزها و عبارات رو در موردش تفکر نداریم.
استفاده از دین و روش زندگی که دیگه هیچی....ببخشید اینو میگم ولی حتی دیندارا هم از دین به عنوان روش زندگی استفاده نمیکنن .بیشتر شده حرّافی و نقطه ای برای اینکه بگیم ما بهتریم ولی آیا واقعا با اینی که هستیم نشون میدیم که دینمون بهتره؟

تفاوتها رو خوب نشناختیم...
آرامش و آسایش رو نمیفهمیم و ترجیحش رو هم نمیدونیم
ظاهر و باطن برامون تفاوتی ندارن
زندگی فردی و چهار دیواری اختیاری رو با زندگی اجتماعی کاملا مخلطو کردیم.

و هر کدوممون هم تو لنگ زدنها و نقصامون تقصیر رو میندازیم گردن بقیه.مسئولین.سازمانها.قوانین.دنیا.آخرالزمان....
....
دینی داریم که حرفای خوبی زده و میزنه.الگوهای خوبی هم معرفی کرده...خوب هم نقلش میکنیم.
اگر اون کشیک مسیحی رو سنگ قبرش نوشت میخواستم دنیا رو اصلاح کنم نشد و بعد گفتم کشورم و نشد و بعد گفتم شهرم و نشد و بعد گفتم محله و کوچمون باز نشد و آخرای عمر گفتم خانواده باز نشد و دیگه دم مرگ فهمیدم اگر از اول خودمو اصلاح کرده بودم شاید میشد انتظار داشت کشورم و دنیا رو هم اصلاح کنم.

این اون مسیحیه بود
ولی دین ما از اول گفته اول خودت....
مَن عَرَفَ نَفسَه فقَد عَرَفَه رَبَّه....اول خودتو بشناس...از اینور شروع کن بعد به اصلاح جامعه هم میرسیم
اونوقت ما خودمون رو که اصلاح نکردیم هیچ به جای در خونه خدا رفتن و از خدا خواستن و از امکانات خودمون استفاده کردن حتی برای آب آشامیدنیمون هم مسئولینمون رفع تحریم رو عامل حلش میدونن...(این آخریه یه مثال بود)همه طبقات جامعه همینیم.اول هم خودم...و امثال من هم پرچما بالا.....

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
تشکر از همگی ...نوشته ها و دغدغه های همه قشنگ بود

دوستی داشت از سختی زندگی گلایه میکرد ... ناراحتیش از این بود چرا مثل گذشته نمیتونه گردو و پسته و گوشت کیلو کیلو خرید کنه و سیری بچه هاش که کوچیکن بخورن؟ چرا بچه ی آخرش مثل بچه ی اولش اسباب بازی نداره؟؟؟
و تازه اینا افراد ارزشی محسوب میشن تو جامعه ...:hear:غیر ارزشی باشه که همون اول رهبر و مراجع تقلید و حدیث وقرآن رو تو حرفاش...بماند

به خدا این تفکرات ما به جز ناسپاسی خدا نیست...بخدا اگه ما هم همدردی کنیم با این حرفها و نگیم ناسپاسیه اون دنیا و این دنیا شریک جرمیم
کجا رفته خصلت بردباری وسپاس مسلمونی؟ کجا رفته شرم داشتن از ذکر نداشته های غیر ضروری جلوی بندگان خدا ...
به کجا رسیدیم؟؟؟ به خدا درده...:(
بیشتر چشم دوخته شده به اونهایی که بیشتر دارن و یکی نمیگه اونی که کمتر از من داره چطور داره زندگی میکنه؟:(

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
ناجی به من بگو یه بچه از این حرفا کدومشو میفهمه؟ وقتی میگه مثلا بابا فلان چیزو برام بگیر و پدر شرمنده میشه و باعثش همون فامیل پولداره....

راس میگی از ما بدتر هم زیادن، اما یه پدر شرمنده که از دوستش خواهش میکنه 40000تومن بریزه به حسابش تا بیشتر شرمنده بچش نشه سپاسگذاری میفهمه؟!

40000 تومن برای خیلیا فقط صدقه حساب میشه. خیلیا رو صابخونه ها میندازن بیرون. اون پدری که غرورش جلو بچش شکسته سپاسگذاری میفهمه؟!

به قول شاعر من از بینوایی نیم روی زرد، غم بینوایان رخم زرد کرد...

من تازه ازدواج کردم، باور کنید هر وقت همسرم ناراحته و از نداشتن میگه، میگم شکرگذار باش، کم میخوریم، کم میپوشیم. میرسه انشالله.
تازه کلی ایده دارم برای کار کردن و از فرصتهای بیکاری استفاده کردن که انشالله انجامش میدیم.

من معتقدم داشتن برنامه توی زندگی خیلی مهمه. مثلا این ماه چقدر گوشت و حبوباتو برنج بخریم، فلان چیزو بذاریم یکی دوماه دیگه که پولشو داشتیم تهیه کنیم. با اتوبوس رفتو آمد کنیم و...

دیروز پسر عمه همسرم اومده بود خونمون.مجرده، خیلی ناراحت بود، میگفت هرطور فکر میکنم نمیتونم ازدواج کنم، چون خیلی خرج داره. داداش خودمم مثل ایشون.

البته اونا یه کم سخت میگیرن، وگرنه ازدواج چه سخت بگیری چه آسون میگذره!

عروسی ما توی یه سالن خیلی ساده بود که البته مجانی هم بود (توسط اهالی محله ساخته شده برای مراسمها و توی شهر ما عروسی خیلیها از همه قشر توی اونجا هست) همه چی از نوع ارزونترینش بود...من حتی به گرفتن مهمونی و ناهار هم راضی نبودم، گفتم مشهد بریم زیارت.... ولی خب خانواده همسرم قبول نکردن. یه ناهار معمولی و حتی بدون هیچ تشریفات دیگه ای....

دوستم همزمان با ما یکی از بهترین تالارهای تهرانو گرفتن، دو تومن خرج آرایشگاه و.... هر دوتا گذشت. به گفته جناب منتظر فرهنگها باید درست بشه.

هژبر ژیان

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
چطور میشه اون دنیاشونو داشته باشن در حالی که این دنیا دل خیلی ها رو سوزوندن، باعث جنگ و دعوا بین زن و شوهرا شدن...

البته زن و شوهر باید حواسشون باشه در گیر این فتنه ها نشن
اگر طرف مقابل دل ها رو سوزونده
ولی اون زن و شوهر هم مقصر اند
مثلا اگر شما تو گردن یک خانوم دیگه کلی طلا ببینید و برید سر شوهرتون غر بزنید
علاوه بر این که اون خانم مقصر این چشم و هم چشمی هستند خود شما هم دامن زدید
باید با اینگونه حالت مقابله کنیم نه دنبال مقصر بگردیم

پینوشت : اون جمله یک حالت کنایه داشت :|
برای همین شکلک گذاشتم

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
ناجی به من بگو یه بچه از این حرفا کدومشو میفهمه؟ وقتی میگه مثلا بابا فلان چیزو برام بگیر و پدر شرمنده میشه و باعثش همون فامیل پولداره....

راس میگی از ما بدتر هم زیادن، اما یه پدر شرمنده که از دوستش خواهش میکنه 40000تومن بریزه به حسابش تا بیشتر شرمنده بچش نشه سپاسگذاری میفهمه؟!

40000 تومن برای خیلیا فقط صدقه حساب میشه. خیلیا رو صابخونه ها میندازن بیرون. اون پدری که غرورش جلو بچش شکسته سپاسگذاری میفهمه؟!

به قول شاعر من از بینوایی نیم روی زرد، غم بینوایان رخم زرد کرد...

بله آسمان جان حرفات قبول ولی یه چیزی ... این بچه باید بالاخره یاد بگیره یانه ؟
خب پدر ومادر به نظرم باید بچه رو در جریان مخارج قرار بدن ...گفته بشه تو مخارج اینقد هزینه ممکنه بتونیم برات بذاریم
من مثال نمیزنم بگم بچه های قرن پیامبر تو شعب ابی طالب و بچه های عصر عاشورا چجور بودن و از کجا یاد گرفتن چون ممکنه گفته بشه اونا فرزندان بهترینها بودن ...هر چند باید الگو بگیریم و وظیفه داریم بچه رو با شرایط سختی که داریم آشنا کنیم تا قناعت رو یاد بگیره
من مثال موقع جنگ رو میزنم و بچه های دهه ی شصت ... مگه مشکل نبود چرا بچه ها بهونه نمیگرفتن؟ میدونستن دخل و خرجها بیشتر مواقع نمیخوره به هم بهانه نمیگرفتن ... این فرهنگ جدید ما خیلی بده که میگیم بچه ها نباید سختی بکشن...پس کجا یاد بگیرن؟
باید هر بچه با شرایط خانواده ی خودش کنار بیاد و همراهی کنه ...باید نسبت تناسبهای زندگی براش مشخص بشه ...باور کنید بچه ها خیلی خوب میفهمند کافیه قشنگ با زبون خودش موقعیت رو بهش توضیح بدی خیلی خوب همراهی میکنه...بچه ای از قشر کم درآمد رویادمه اسکناس تو کیفش گذاشته بود هر وقت خوراکی نداشت ببره مدرسه بابا ومامانش میگفتن پول میبری برا خودت چیزی بخری؟ میگفت پول دارم و چندین ماه خرجش نمی کرد تا مامانش شرمنده نشه :(
قرض رو خدا ضامنش شده و قرض کردن هم چیز بدی نیست به شرطی که برا ضرورت استفاده کنیم ...
اگه بچه نتونه از بچگی یاد بگیره فردا تو جامعه برا رسیدن به خواسته هاش هر ذلتی رو میپذیره ...زیر بار هر چیزی میره
این سختیها هست ولی روش هم داره
راستش زیاد دیدم خانواده نداشتن و رفتن برای تبلت فرزندشون قرض کردن یا وام متاسفانه ... تا این حد ضروریه؟ این تربیت غلط ماست واقعا
دیدم که فرزند خانواده معمولی بوده و پدر میتونسته تو طول چند ماهی که میگذره تبلت بخره ولی فرزند پول قلک خودش رو داده تبلت براش گرفتن ...ببینید چقدر نگاهها متفاوته !!! اون فرهنگ استفاده کردن از این تبلتها هم بماند که بیشتر مواقع برای راحت شدن از دست بچه ها وقت و مغزشون رو میدیم دست تبلت و بازی...باید زمان براش مشخص بشه و هدایت بشه

آخرین ویرایش:

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
حالا من نمیخوام بحث تحریمها رو وارد این بحث کنم اصلا موضوع چیز دیگست ولی خیلی به هم ربط دارن
اینقد چشم مردم ما رفته سمت اشرافی گری کشورهای عربی و ترکیه وفلان وفلان غبطه میخورن که به اینجا رسیدیم ...
طرف به خاطر اینکه بتونه به قول خودش بارش رو ببنده و همه چیز دار بشه رفته قاچاقی هفده میلیون داده بره اروپا تبعه ی یه کشوری بشه
و بعد مدتی با کلی دارایی برگرده بیاد:| شرط اون کشور هم تغییر مذهب به مسیحیت بوده چند نفرشون پذیرفتن و یکیشون نتونسته با وجدانش کنار بیاد برگشته ... واینا درده چون زیاده خواهیه!!! یعنی نمیتونه تو کشور خودش زحمت بکشه نون حلال بخوره باید حتما لوکس و اشرافی باشه؟
اگه فرهنگ خانواده ها درست بود اگه فرهنگ سازی بود به اینجا میرسیدیم؟؟؟
امان از درد اشرافی گری و تجملات خواهی و زیاده خواهی

کوثرالسادات

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
سلام به برو بچ گروه از اشنایی با همه شما بچه های گروه خوشحالم. موضوع خیلی جالبه واقعا کاش میشد فرهنگ سازی بشه .مردم خیلی مادیگرا شدن .چون بزرگترها هستن بچه ها هم دیگه نسبت به زندگیشون قانع نیستن..به گفته دوست عزیزمون مردم حاضرن زیر بار قرض برن ولی حاضر نیستن به بچه هاشون قناعت را یاد بدن..

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
چارلی چایلین میگه: پس از کلی فقر به ثروت و شهرت رسیدم

اموختم ام که:با پول میشود خانه خرید ولی اشیانه نه..

رختخواب خرید ولی خواب نه ...

ساعت خرید ولی زمان نه...

میتوان مقام خریدولی احترام نه...

میتوان کتاب خرید ولی دانش نه...

دارو خرید ولی سلامتی نه...

میتوان ادم خرید اما دل نه...

پ ن : نمیگم ثروت خوبه ها! اما فقر....

bazarkhabar.ir_Picture_20120220120246_28cke91.jpg

up98.ir_uploads_139594232792563.jpg

encrypted_tbn2_gstatic_com_images_d14731b088bb316e37a6df35e566392a._.jpg

www.pcparsi.com_uploaded_pcfc514df96282bb5c6ea58a3fdbef9013_c81b2e.jpg

images.persianblog.ir_758953_TzGM0ImV.jpg

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
شاید همگی احادیث نیکی به پدر ومادر رو خونده باشین ...احادیثی که خشم از پدر و مادر در صورت ظلم کردن به فرزندان رو گناه میدونن
حتی خشم در مقابل ظلم پدر ومادر به فرزند گناهههه

ما به کجا رسیدیم؟؟؟ هر حرف پدر ومادر، هر نصیحتی، هر تقاضایی ...شده آماج خشم بعضی فرزندان
بچه های مذهبی!!! اگه خواستی بری دعا والدینت اجازه ندادن،اگه خواستی مستحبات انجام بدی سرت داد زدن ...مبادا با خشم بهشون نگاه کنی
یا تو دلت ازشون بدت بیاد که همه ی خوبیهات دود میشه میره هوااا

میگم زشت نیست منتظر بشینی تا پدر یا مادرت چند بار خواهشی که ازت دارن رو تکرار کنن؟
زشت نیست سرت تو موبایله مادرت چندباره داره صدات میزنه؟؟؟

عروس خانوما!!! زشت نیست کل هفته مرتب میرین خونه ی باباتون ولی مادرشوهرتون از تنهایی داره ستاره های آسمون رو میشمره
زشت نیست اگه مادرشوهرتون یه کلمه انتقادی ازتون بکنه تا یه مدت جریمش میکنین نمیرین بهش سر بزنین؟

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
ما به کجا رسیدیم؟؟؟ هر حرف پدر ومادر، هر نصیحتی، هر تقاضایی ...شده آماج خشم بعضی فرزندان
بچه های مذهبی!!!
میگم زشت نیست منتظر بشینی تا پدر یا مادرت چند بار خواهشی که ازت دارن رو تکرار کنن؟
زشت نیست سرت تو موبایله مادرت چندباره داره صدات میزنه؟؟؟

نمیدونم چطوره که ما آدما تا از عزیزامون دور نباشیم و یا خدایی نکرده از دستشون ندیم قدرشونو نمیدونیم.

من الان کیلومترها از مادرو پدرم دور هستمو تازه میفهمم چقدر دوسشون دارم. تازه میفهمم چقدر میتونستم خوبی کنم و نکردم...

همون موقع ها هم خیلی دوسشون داشتم به حدی که وقتی مادرم خواب بود میرفتم نگاش میکردم، با تموم عشقم. تا حدی که چشمام سیر بشن، خسته بشن.

اما غرور جوونی گاهی باعث میشد کاری کنم که ناراحت بشن.

کاش قدر فرصتامونو بدونیم!!! کاش قدر با ارزشترین جواهرهای زندگیمونو بدونیم...

پدر و مادر مثل گل میمونن، همیشگی نیستن، یه روزی چشم باز میکنی میبینی یا ازشون دوری و یا خیلی دیر شده برای جبران...:|

بالا