◘◘ براي تعجيل در ازدواج!! ◘◘

فاطمة الزهرا

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
:alla1:
سلام علیکم خدمت همه مجردهای انجمن :Big Grin:
خیلی وقتا پیش میاد جوونای عزیز قصد ازدواج دارن ولی به هر دلیلی مشکلی هست (اعتقادی ،شخصی ،مالی) و ..
ازونجایی که امر ازدواج در نزد خدا امر پسندیده ایه و پیامبر(ص) هم بسیار تاکید کردند ،قبل از هر اقدامی بهتره آدم سنگاشو با خدا وا بکنه :1:
البته این به این معنا نیست که خدا نمیدونه شما چی میخواید! خداوندمتعال علیم بذات الصدور هست ولی خب آدم باید اول خودش بخواد تا خدا هم بهش کمک کنه :gol:
یه سری راهکارها هست برای ازدواج که با نقل از ائمه و بزرگان دین براتون میذارم امیدوارم که استفاده کنید .:gol:
از اميرالمؤمنين نقل شده كه هر كس قصد ازدواج داشته باشد
(ازدواج خوب و صالح )دو ركعت نماز بخونه
در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخونه پس از اتمام نماز حمد و ثنای پروردگار رو بگوید .
(سوره یاسین جدا از نماز هم بسیار مفید و راهگشاست )
آیت الله بهجت هم می فرمودند که نماز جعفر طیار کار گشاست.

حضرت امام رضا عليه الصلاة والسلام فرمودند :
هرگاه خواستی ازدواج کنی از خداوند طلب خیر کن و در پی آن برو ، سپس دو رکعت نماز بخوان و دست هایت را (برای دعا) بالا ببر و بگو :

أللـّهُمَّ إنـّی اُریدُ التـَّزویجَ فـَسَهِّـل لی مِنَ النـِّساءِ أحسَنـَهُنَّ خَلقا ً وَ خـُلقا ً ، وَ أعَفـَّهُنَّ فـَرجا ً ، وَ أحفـَظـَهُنَّ نـَفسا ً فِیَّ وَ فی مالی ، وَ أکمَلـَهُنَّ جَمالا ً ، وَ أکثـَرَهُنَّ أولادا ً .
خداوندا ؛ می خواهم ازدواج کنم ، پس فراهم کن برای من از زنان ، نیکوترین آنها را از جهت نقش و نگار و خلق و خوی ، و پاکدامن ترین آنها ، و حفظ کننده ترین آنها خود را در مورد من و مال من ، و کاملترین آنها را از جهت زیبایی و جمال ، و فراوانترین آنها از جهت آوردن فرزند.
(صحیفهٔ رضویه : 155)
دو دعا را نيز زياد بخوانيد در قنوت نماز، بعد از هر نماز، در سجده يا هر وقت ديگر:
1. «اللهم اغنني بحلالك عن حرامك و بطاعتك عن معصيتك ؛ خدايا مرا بي نياز كن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداريت از نافرمانيت».

**برخي از بزرگان توصيه کرده اند اين دعا 114 مرتبه در يک مکان مقدس مانند مسجد يا زيارتگاه خوانده شود.

2. «ربِّ انّي لِما أنزلتَ اليّ مِن خيرٍ فقيرٌ؛ خدايا! بي ترديد من به خيري كه تو بر من فرو مي فرستي نيازمند و محتاجم».(قصص، 24) قرآن مجيد مي فرمايد كه وقتي موسي گرسنه و تنها و بي سرپناه اين دعا را خواند به لطف خداي عالي حضرت شعيب دختر خود را به سوي او فرستاد و او را به دامادي برگزيد.

بالا