تازه مسلمان بلژيكي: تولد واقعی من در سال ۲۰۱۰ است

منتظر آقا

خودمونی
"منجی دوازدهمی"

ژوزت ماری اهل بلژیک بود که در سن ۹۲ سالگی به اسلام روی آورد و مسلمان شد. سپس او را به مکه در عربستان دعوت کردند. او احتمالا یکی از مسن‌ترین افرادی بوده که به اسلام روی آورده است تقریبا ۳۰۰ زن آنجا به استقبالش رفتند و مثل یک ملکه به او عشق ورزیدند و محبت کردند وقتی ماجرای او را می‌شنیدند نمی‌توانستند مانع گریه و اشک ریختن‌شان شوند. او می‌گفت: که زندگی واقعی خود را در سال ۲۰۱۰ شروع کرده است یعنی زمانی که نور ايمان به قلب او تابید.

با وجود این‌که مسلمانان روزبه‌روز درحال افزایش هستند هرگز فکر نمی‌کردم که یک روز من هم اسلام را در آغوش بگیرم. با این حال من فرصت پیدا کردم تا در مراسم مذهبی مسلمانان که نشان زندگی اسلامی آنهاست حاضر شوم که برایم بسیار قابل احترام بوده است. به عنوان مثال اجتناب از خوردن و آشامیدن در طول ماه مبارک رمضان، ‌دید و بازدید و مهمان‌نوازی آنها برایم جالب بود و من نمی‌خواستم آنها را در این مدت خجالت بدهم . علت اصلی این‌که باعث شد من در کنارمسلمانها کار کنم این بود که آنها رامی‌شناختم و می‌دانستم آنها توجه ویژه‌ای به افراد مسن دارند؛ به‌خصوص این‌که در اروپا اغلب فرزندان از پدر و مادر پیر خود فرار می‌کنند و مسئولیت آنها را به خانه‌ سالمندان می‌سپارند و می‌دیدم که چقدر به من احترام می‌گذارند و علاقمند هستند؛ درحالی‌که من هنوز مسیحی بودم و بدون این‌که درعوض چیزی بخواهند از من حمایت می‌کردند. خیلی مهمان‌نواز بودند مثلا درمراکش یکی از مسلمانان من را به خانه‌اش دعوت کرد. او با همسر و چهار فرزند کوچکش بود بدون این‌که چیزی درعوض کار نیک خود بخواهند از من مراقبت می‌کردند؛ به همین خاطر بود به اسلام علاقه مند شدم و بسیارتحت تاثیرآن قرار گرفتم.

منبع:

رهيافتگان

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
اخلاق اسلامی اگر در من و امثال من باشه آن چنان جذب بالایی داره، که با هیچ رسانه و منطقی این مهم تبلیغ نمیشه.

بالا