✿هیچوقت فکر نکن انسان بی ارزشی هستی!✿

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

سخنران در حالی که یک بیست دلاری را بالای دست برده بود، از افراد حاضر در سمینار پرسید: چه کسی این ۲۰ دلار را می‌خواهد !؟ دست‌ ها همه بالا رفت، او گفت: قصد دارم این اسکناس را به یکی از شما بدهم ؛ اما اول اجازه بدهید کارم را انجام دهم .

سخنران ۲۰ دلاری را مچاله کرد و دوباره پرسید: هنوز کسی هست که این اسکناس را بخواهد !؟ دست‌ ها همچنان بالا بود...

او گفت: خب اگر این کار را بکنم، چه می‌ کنید؟

سپس اسکناس را به زمین انداخت و آن را زیر پایش لگد کرد . او ۲۰ دلاری مچاله و کثیف را، از روی زمین برداشت و گفت: کسی هنوز این را می‌خواهد !؟ دست‌ها باز هم بالا بود !

سخنران گفت: دوستان من، شما همگی درس ارزشمندی را فرا گرفتید، در واقع چه اهمیتی دارد که من با این ۲۰ دلاری چه کار کردم ؛ مهم این است که شما هنوز آن را می‌ خواهید . چون ارزش آن کم نشده است، این اسکناس هنوز ۲۰ دلار می‌ ارزد.

خیلی وقت‌ ها در زندگی به خاطر شرایطی که پیش می‌آید، زمین می‌خوریم، مچاله و کثیف می‌شویم، احساس می‌کنیم که بی‌ ارزش شدیم، اما اصلاً مهم نیست که چه اتفاقی افتاده و چه اتفاقی خواهد افتاد! شما هرگز ارزش خود را از دست نخواهید داد؛ کثیف یا تمیز، مچاله یا تاخورده،
هنوز برای کسانی که شما را دوست دارند ارزشمند هستید.

به به به.gif

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
خیلی قشنگ بود
کاش یادمون باشه حتی اگه هیچ آدمی نباشه که ما رو دوست داشته باشه بازم خدا هست
خدا همیشه ما رو با بالاترین قیمت میخواد...بالای بالا

hasan

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
قال الامام علی علی السلام

دواؤك فيك وما تشعـر وداؤك منك فلا تبصـر ( داروی بیماری درون توست و نمی دانی و درمان از توست و نمی بینی)

أتزعم أنك جرمٌ صغـير وفيك انطوى العالم الأكبر ( فکر می کنی جرم کوچکی هستی و تمام جهان درون تو پیچیده شد )

وأنت الكتاب المبين الذي بأحرفه يظهر المضــمر

(اى انسان، تو كتاب روشنى هستى كه با حروفش هر پنهانى آشکار می‌شود.)

آخرین ویرایش:

هژبر ژیان

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
ارزش یک فرد با مچاله شد یا کثیف شدن در روند زندگب تغییر نمی کنه
ولی همین که شما در برابر این کثیف شدن ها و مچاله شدن ها شکست بخوری ارزشت پایین می یاد
مثل این که به نداری خوردی بری دزدی کنی
دزدی به منزله شکسته
اما در کل زمانی که رضیلت های اخلاقی جای فضیلت های اخلاقی رو بگیره شما شکست خورده و بی ارزش
گاهی ادم ها با پول و سایر امکاناتی که دارند فکر می کنند پیروز اند و با ارزش و اگر دارای رضیلت ها اخلاقی باشند و بویی از انسانیت نبرده باشند
اینا خییلی وقته روحشان شکست خورده اون همه وسایل همه ظاهره
امام حسین شاید در میدان جنگ کشته و شاید شکست خورد که برای ان مرثیه سرایی می کنیم
و دشمنان با ان همه امکانات ممکنه پیروز شده باشد
اما در حقیقت تا پیروز ان میدان خود یاران و حسین ابن علی بود با ان روح پر عظمتی که هیچ وقت شکست نخورد
این خودش حماسه ای است عجیب
اسلام در طول ایام انسان هایی حماسه افرین پرورش داده هر چند در ظاهر باید برای انان مرثیه خواند

Velayt

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
خیلی از ما احساس معینی را در درون خود کمتر تجربه کرده‌ایم، ولی از دیگران انتظار داریم که به ما اطمینان خاطر بدهند.

اگر ما در نظر خود شایسته، جذاب، دوست‌داشتنی، یا ارزشمند نباشیم معمولا مدام به دنبال کسانی هستیم که ما را دارای آن صفات بدانند.

اگر بتوانیم در درون خود، احساس داشتن این کیفیت‌ها را ایجاد کنیم به طوری که تأیید خارجی نیاز نداشته باشیم،

می‌توانیم تاثیر بسیار چشمگیری در کیفیت زندگیمان تجربه کنیم.

بالا