♦✿♦ اگه امام حسین(علیه السلام) می دونستن شهید میشن، چرا قیام کردن؟ ♦✿♦

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
473-1413478601-888a539a70ac59861ec075dca2b07e11.png

سلام به همگی.
یکی از شبهاتی که برخی به قیام امام حسین(:علیه السلام:1: وارد می کنن اینه که اگر ایشون میدونستن شهید میشن، چرا قیام کردن؟ مگه نه اینکه آسیب رساندن به خود از محرمات هست؟ پس چرا امام که با دستورات الهی آشنایی کامل دارن، دست به قیام زدن؟

لطفا نظر خودتون رو خیلی ساده و روان بگین و کپی و...نباشه تا همه بتونن استفاده کنن.

منتظر نظرات شما هستیم.
ممنونم.

1022.gif

آخرین ویرایش:

gole yakh

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
سلام
امام حسین میدونست چه اتفاقی میافته و میدونست که شهید خواهد شد و عزیزانش رو هم از دست میده
اما تکلیفی که بر گردن داشت و عشقی که به خداوند داشت هرگز ایشون رو از تکلیف و وظیفه ای که بر گردن داشت باز نداشت

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام
پاسخ به این شبهات خیلی مفصل بارها داده شده از طرف علما و بزرگان ...
امام و علم امامتشون رو اگه بخوام در نظر بگیریم این یه طرف هست ...گاهی شخص از نظر معنوی هم قدرتی نداره ولی پا در مسیری میذاره که میدونه عاقبتش مرگ هست و سختی برا بازماندگانش ولی باز هم ادامه میده (خیلی از قیامها وشورشهای تاریخ جهان)
بله صد درصد میدونستن ولی تکلیف چی میشد؟
این قضیه به وضوح ذبح اسماعیل نبود ولی حضرت ابراهیم به تکلیفشون و وظیفشون عمل کردند
آیا باید به شبهات فکر میکردند که کشتن فرزند گناهه؟ ...

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
با سلام
برای زنده نگه داشتن دین اسلام امام حسین :علیه السلام: قیام کردندهر چند از عاقبت این قیام آگاه بودند...

آخرین ویرایش:

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
با توجه به احادیث میشه اینطور برداشت کرد که مقدمه ساز یک انقلاب جهانی و اومدن یک منجی برای انتقام خون به ناحق ریخته شده باشه

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
سلام علیکم
اولا که اگر اینطور بود همه ی امامان ما و رسول اکرم (ص) زیر سؤال میروند، هر امامی خبر داره که چی میشه ....
هر دوره زمونی یه اقتضایی داره, همونطور که یه بار باید ایستادگی کرد یک بارم باید سکوت کرد ...
حضرت به دعوت حدود 12,000 نامه تصمیم گرفتند اگر این کار رو نمیکردند، خود شما بودید چه فکر میکردید ؟
بعدم با اینکارشون باعث شدند اسلام هنوزم که هنوزه زنده بمونه، اسلام با این محرم خیلی تقویت شده وگرنه که معلوم نبود چی می شد.
امام حسین (ع) همونطور که می دونستند کشته میشن، میدونستند این کارشون باعث میشه تا قیامت یادشون زنده بمونه .
بعدم دونستن یک امر، منافاتی با انجام ندادنش نداره، شما میدونید فرزندتون درس نخونه امتحانشو بد میشه. بهش نمیگید تا درس بشه و عبرت بشه , این یعنی شما ظالمین ؟

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
سلام من یه سوال دارم فرق امام با پیامبر اینه که بر امام وحی نازل نمیشه پس امام چطور میدونستند که شهید خواهند شد؟
امام هم مثل دیگر انسانها از زمان مرگ یا شهادتش از نظر من خبر نداشتند.
پس تکلیف این بوده که تا پای جان از اسلام دفاع کنن.

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام من یه سوال دارم فرق امام با پیامبر اینه که بر امام وحی نازل نمیشه پس امام چطور میدونستند که شهید خواهند شد؟
امام هم مثل دیگر انسانها از زمان مرگ یا شهادتش از نظر من خبر نداشتند.
پس تکلیف این بوده که تا پای جان از اسلام دفاع کنن.

دوست عزیز وحی چند وجهه داره
یک نوع وحی مخصوصا پیامبران است و برای رسالت هست.چند حدیث زیر رو بخونید لطفا:

1- در روایتی آمده است که زراره از امام صادق (ع) می پرسد: «الامام ما منزلته; منزلت و جایگاه امام کجاست.؟» حضرت فرمود:

«یسمع الصوت و لا یری و لایعاین الملک ; صدای فرشته را می شنود، ولی او را ندیده و با او رو به رو نمی شود.»

اصول کافی، ج 1، ص 176.

2- در روایت دیگر آمده است که امام رضا (ع) فرمود: «... و الامام هو الذی یسمع الکلام و لا یری الشخص; امام کسی است که سخن فرشته را می شنود، لکن شخص او را نمی بیند.»

اصول کافی

اینو هم بخونید حتما :

وحى رسالى (وحى به معناى اخص) از مميزات نبوت است؛ ولى هرگونه نزول و سخن گفتن فرشته وحى، به آن معنا نيست و غير از ائمه(ع) نيز قرآن مواردى را ياد مى‏كند كه كسانى مانند همسر زكريا فرشتگان را ديده و سخنشان را شنيده‏اند. قرآن در اين باره مى‏فرمايد كه چون همسر زكريا سخن فرشته را در مورد بشارت فرزند (اسحاق و يعقوب) شنيد، خنديد و گفت: واي بر من، آيا در اين پير زالى مى‏زايم و اين شوهر من نيز پير است؟ اين چيز عجيبىاست»، (هود، آيه 71).
اين آيه به خوبى نشانگر آن است كه غير از پيامبران نيز ممكن است كسانى فرشته را ببينند يا كلام او را بشنوند. در روايات متعددى است كه فرشتگان در موارد خاصى از جمله هر هفته و در شب قدر، بر امام زمان(عج) نازل مى‏شوند. بنابراين وحى به معناى عام‏ترى كه شامل نزول و مكالمه فرشته (با رؤيت يا بدون رؤيت) باشد اختصاص به پيامبر ندارد؛ ولى وحى پيامبرانه - كه در آن انگيزش و بعثت و ارائه شريعت الهى است - مخصوص پيامبران است.{
وحي به امامان(ع):
براساس روايات، امامان دست آموز الهام غيبي اند. آنان صداي غيب را مي شنوند اما فرشته را نمي بينند، به خلاف پيامبر كه سخن فرشته را مي شنود و گاه خود ملك را مي بيند، نه اين كه تنها صدا را بشنود (اصول كافي، روايات شماره 705، 706، 435).

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
این جواب زیبا رو از یه اندیشمند غیرمسلمان بشنوید واقعا جالبه:

واشنگتن ايروينگ (مورخ مشهور آمريكايي):
براي امام حسين (عليه‌السلام) ممكن بود كه زندگي خود را با تسليم شدن به يزيد نجات بخشد، ليكن مسؤوليت پيشوا و نهضت بخش اسلام اجازه نمي‌داد كه او يزيد را به عنوان خلافت بشناسد. او به زودي خود را براي قبول هر ناراحتي و فشاري به منظور رها ساختن اسلام از چنگال بني اميه آماده ساخت. در زير آفتاب سوزان سرزمين خشك و در روي ريگ هاي تفتيده عربستان، روح حسين فنا ناپذير است. اي پهلوان و اي نمونه شجاعت و اي شهسوار من، اي حسين!
منبع:
امام حسین(ع) از نگاه انديشمندان جهان
انجمن منجی دوازدهم

مسافر

کاربر ویژه
"بازنشسته"
سلام.

دلیل قیام آقا امام حسین علیه السلام احیاء دین و قران بود

اگر ایشان قیام نمیکردن قران نیز مانند بقیه کتب دینی تحریف میشد

اما قیام امام مانع همه تحریفها شد .

بالا