بی غیرت تو خلبان ما هستی؟

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
خلبان حسین خلعتبری از جمله تیز پروازان ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع‌ مقدس بود. وی در سال ۱۳۲۸ در روستای «بصل‌ کوه» رامسر استان مازندران متولد شد و طی جنگ تحمیلی حماسه‌ های بسیاری آفرید.

به گزارش فرهنگ نیوز ، «حسین خلعتبری» به دلیل علاقه زیاد به خلبانی،در سال ۱۳۵۱ وارد دانشکده خلبانی نیروی هوایی ارتش شد و اول فروردین‌ ماه سال سال ۱۳۶۴ طی یک درگیری هوایی با دشمن بعثی به شهادت رسید.
farhangnews_91790-269203-1410678481.jpg

در خاطره‌ای از این شهید می‌خوانیم: به ما ماموریت دادند تا پل «العماره» عراق را بزنیم. پل درست وسط شهر بود.
وقتی روی پل رسیدیم حملات ضد هوایی دشمن به اوج خود رسید. اتومبیل‌های مختلف که مشخص بود شخصی هستند بر روی پل در حال حرکت بودند. با قبول خطر دور زدم و پس از عبور آنها پل را منهدم کردم.
وقتی از من سؤال شد که چرا چنین کردی؟ گفتم بچه من هم یکساله است، یک لحظه احساس کردم که ممکن است توی ماشین بچه‌ ای مثل «آرش» من باشد، چطور می‌توانم قبول کنم که پدری بچه سوخته‌اش را در آغوش بگیرد.

مدتی بعد در دزفول بودم که زنی بچه سوخته‌اش را بغل من گذاشت و گفت:« بی‌ غیرت تو خلبان ما هستی؟ بگیر». خواستم به او بگویم: ما بی‌غیرت نیستیم. اسلام به ما اجازه چنین کارهایی را نمی‌دهد. لکن دیدم زن خیلی عصبانی است.

منبع: باشهدا

بالا