فکرشو بکن ببین اشکت در میاد یا نه؟؟؟؟

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
سلام بر همه

دیروز جمعه بود و میلاد امام رضا(علیه السلام)و جمعه ها هم که دل یاد دلبر میکند یا مهدی.....

تصمیم گرفتم دنبال یک داستان اخلاقی بگردم که روز میلاد امام رضا با حال خراب جسمیم روحم رو جلا بدم

گشتم جاهای مختلفی این داستان رو پیدا کردم::

روزی شیخ جعفر شوشتری را دیدند که در کنار جویی نشسته و بلند بلند گریه میکرد.شاگردان گفتند کسی چیزی به شما گفته؟لاتی چاقوکشی چیزی شما را اذیت و آزار کرد است؟؟؟شیخ جعفر در میان گریه ها گفت آری,یکی از لات های اطراف حرفی به من زد.همه نگران شدند که کسی بی احترامی به ایشان کرده است پرسیدن چه گفت:
شیخ جعفر گفت یکی از لات های اطراف آمد و به من گفت شیخ جعفر من همانی ام که همه می گویند....

تو همانی هستی که همه میگن؟؟؟
و باز صدای گریه های شیخ جعفر بلند شد......

باور کنید وقتی داستان رو شنیدم با چیزایی که از عالم جلیل القدر شیخ جعفر شوشتری با اون عظمت و مقامی که خدا بهش داده میشینه گریه میکنه به فکر فرو رفتم...........

اشکم جاری شد و این سوالات رو از خودم پرسیدم:

آیا واقعا من همونیم که مردم میبینن؟

آیا من شیعه ام همونجوری که همه میگن و خودم فک میکنم؟

آیا من همونم که باید زینت باشم برا اهلبیت(:S (31):)؟؟؟؟آخه روایت هست که شما زینت ما باشید.....

آیا من که ادعای مذهبی بودن میکنم روم میشه روز تولد امام رضا به امام مان تبریک بگم؟

و از این سوالات

ساعتی گذشت اروم نشدم

به خودم گفتم دنیا ایران رو به شیعه بودن و حکومت شیعه میشناسه
ایا ما همونیم که دنیا فک میکنه
ای خدااااااااااااا

هر چه کردم اروم نشدم هنوزم اثراتش هست....فک میکنم روز میلاد امام رضا این روزی من بوده اما هنوزم...................آخ

از این شدید تر این بحث هست که ائمه معصومین(:S (31):)سفارش کردند که ما چجور باشیم و چجور نباشیم...

واقعا اگه جهل داشتیم و خطا میکردیم برامون بهتر بود اما وقتی اینا رو میدونیم و اونی نیستیم که نشون میدیم برا من و اوضاع خودمو که میبینم دیووونه میشم

سرتونو درد نیارم.....

میخام بحث بشه در این موارد

دوستان بزرگوار لطف کنید و نظتون رو اعلام کنید

اصلا شما اونی هستید که مردم همه میگن؟؟؟؟

BarOoN

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : فکرشو بکن ببین اشکت در میاد یا نه؟؟؟؟

سلام

نه من اون نیست ...

یلدا

کاربر همکار انجمن
"کاربر *ویژه*"

سلام
مطلب خیلی جالبی بود...
من هم بارها به این موضوع فکر کردم...که واقعا اونی نیستم که دیگران فکر میکنند...
خدایا ما را ببخش...

مسافر

کاربر ویژه
"بازنشسته"

سلام.

منم گاهی به این موضوع فکر میکنم و خیلی شرمنده میشم
چون اونی نیستم که بقیه فکر میکنند

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

نظر من اینه که نباید به موضوعی فکر کرد که آیا مردم نظرشون درباره من همینه یا نه.................

شخصا نظرم اینه که برای شخص بنده مهم نیست که من همونی ام که مردم فکر میکنن...............من همونی ام که خودم فکر میکنم............. و فکرم اینه که خالص باشم و توکل به خدا کنم..................

وقتی خالص باشم (البته با شرایطی مثل نبود عجب و تکبر) و وقتی توکل به خدا کنم مهم نیست که من اونی باشم که مردم فکر کنن...........

مگه جناب عقیل وقتی برادر بزگوارش دستشو داغ گذاشت و رفت چه فکری درباره برادرش داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یا همان زمان حضرت علی(ع) انقدر ایشون در ذهن مردم شام بد جا انداخته بودن که وقتی ایشون در محراب ضرب خوردند...مردم شام گفتن مگه ایشون نماز هم میخوندن؟؟؟؟؟

نظر مردم اصلا مهم نیست..............اگه ما برای ما ملاک باشه (حتی نوک سوزن) که ما همونی باشیم که مردم فکر میکنن.......... اخلاص از بین میره و تظاهر بوجود میاد..........

خب وقتی چنین سوالی برای یکی مثل من بی اخلاص باشه پیش بیاد میگم نه من اونی نیستم که مردم فکر میکنن من گناه کارم..... اما وقتی اخلاص واقعی داشته باشم...........میگم الله اعلم.........خدا خودش بنده شناسه..............همه امور دست اوست..... دست خداست... مردم چیکارن؟؟؟؟؟؟؟؟

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

سلام.

بایت تاپیک خوبتون متشکرم.

امیدوارم بتونیم واقعا خالصانه بندگی کنیم، بدون نقاب بدون تظاهر، خالص خالص برای خدا. همونی باشیم که از یک شیعه منتظر حضرت مهدی(عج) انتظار هست و خدا ازمون راضی باشه.

یاس

خودمونی
"کاربر *ویژه*"

انسانها ظاهر بین هستند
و 50% از انچه اطرافیان در ما میبینند همان است که در ظاهر ما و رفتار و کردار اجتماعی ماهست
و 40% بقیه اخلاق و کردار درونی ما میباشد که خود میتوانیم انرا کنترل کنیم
10% انچه درون ما میگذرد بر چهره نشیند

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

با تشکر از دوستانی که شرکت کردند در این تاپیک....

بحث مردم چی فک میکنن نیست
..بحث شخصیه

من که مسلمونم،شیعم،امام زمان رو آخرین امام میدونم و.......اینها همه رو همه میگن حد اقل همه اونایی که میشناسنمون خب آیا ما همونیم؟؟؟؟

یک شخصیت والایی مثل شیخ جعفر شوشتری - اعلی الله مقامه - با اون تقوا و ورع و با اون کرامات میشینه گریه میکنه .....گریه ها پیام داره...میونید که.....

پس موضوع مهمه........من میتونم همون باشم.......

فکرشو که کردم غبطه خوردم به حال همون لات ،که لاته.....شاید گناهش به اندازه لاتیش باشه....اما من و امثال من که ادعای دینداری داریم ما چی میخاییم بگییم؟؟؟؟؟منمثلا محرم میاد چقدر برنامه دارم برا مراسمات مختلف، برا امام حسین (علیه السلام )نوکری و این حرفا خب ایا من اونم که امام حسین (علیه السلام)دوس داره؟؟؟؟

ایا میتونم مورد شفاعتشون باشم؟
اصلا چرا با این شفاعت دل خودمونو خوش کردیم؟ ما که همون نیستیم......ای خداااااااااااااااااااااااااااا

بالا