*** زندگی به سبک روح الله ***

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله : دوست داشتن فرزندان پرده ای در برابر اتش,غذا خوردن با انان,برات ازادی از اتش و گرامی داشتن انها,موجب گذشتن از پل صراط است.

تنبیه الغافلین,ص344
خانم نیامدند؟:مادرم اگر سر سفره نمی نشست,اقا غذا نمی خوردند. منتظر می ماندند ولو اینکه همه سر سفره حاضر باشند. تا همین اواخر تا وقتی که خانم سر سفره نمی امد,دست به غذا نمی زدند
گاهی زودتر دست به غذا می بردیم, نمی گفتند چرا صبر نمی کنید؟
می گفتند: خانم نیامدند؟
چند بار ایشان را صدا میکردند,گاهی خانم می امد و می گفت: اقا,اخر من مهمان دارم,شما بخورید من باید غذا بکشم,بعد می ایم.
این رفتار اقا در همه اثر می گذاشت.

زندگی به سبک روح الله ص 20

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
خانم ! اجازه هست؟

خانم را به شکلی در خانه ازاد میگذاشتند و احترام می کردند که روزی که خانم مهمان خصوصی داشت, از او اجازه می گرفتند و می پرسیدند: ((امروز می توانم به این قسمت بیایم و غذا بخورم؟ )) یا ((می توانم بیایم
و داخل حیاط قدم بزنم؟))
زندگی به سبک روح الله ص 21

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
امام علی (ع) می فرمایند: در کارهایت با کسانی که از خدا می ترسند مشورت کن تا راه درست را پیدا نمایی,غررالحکم,ص 732

مشورت قبل از رفت و امد : خانم می گفتند:وقتی می خواستند با خانواده ای جدید رفت و امد کنند,باید با امام مشورت می کردند. چون اقا گفته بودند که ابتداء به طور ناشناس به خانه کسی نروند.
چون ممکن است مناسب نباشد. یا اگر میخواهند بیرون بروند به ایشان بگویند که کجا می خواهند بروند.
این قید ها را در رابطه با خارج از خانه داشتند ولی در داخل خانه ازادی مطلق وجود داشت
زندگی به سبک روح الله ص 22

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم

پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله می فرمایند: دعای پدر برای فرزند,همانند اب مفید برای زراعت است.
الفردوس,ج2,ص213
دعا کن جایش خوب باشد : یک روز وارد اتاق اقا شدم دیدم با خانم دارند تلویزیون نگاه می کنند.
شب سال دایی مصطفی بود. اقا هم یادشان بود.
خانم اوقاتشان خیلی تلخ بود. امام گفتند : خانم چرا اوقاتتان تلخ است؟
خانم گفتند: اخر امسال هم تلویزیون در مورد مصطفی هیچ صحبتی نکرد .
اقا گفتند : به صحبت این ها چکار داری؟ دعا کن جایش خوب باشد.
زندگی به سبک روح الله ص 23

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله می فرمایند : دعای پدر و مادر برای فرزندش ,همانند دعای پیامبر خدا برای امتش است.

الفردوس,ج2,ص 212
انا لله و انا الیه الراجعون : به قدری در جریان شهادت اقا مصطفی ارام برخورد کردند که وقتی جریان را بازگو کردیم,انگشتان خود را به ارامی تکان داده و سه مرتبه گفتند : ((انا لله و انا الیه الراجعون))
و تنها جمله ای که بعد از کلمه استرجاع بر زبان جاری کردند این بود : (( سعی کنید مستحبات را نسبت به ایشان انجام دهید.))
زندگی به سبک روح الله ص 24

بالا