طرح 40 روزه ی ترک گناه

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام خدمت تمام دوستانی که قدم بر دیدگان من گذاشتید و وب خودتونو قابل دونستید وبه این وب سر زدید..
راستش جند وقتیه که تو خلوت خودم به امام زمانمون فک میکنم.آیا کسی از شما از پسر فاطمه خبر داره؟آیا کسی میدونه اون کجاست وچکار میکنه؟
آیا ما کاری کردیم که لبخند رو به لبای یوسف زهرا بنشونیم؟میدونید امام زمان دلشو خوش ما بچه مسلمونا کرده؟آیا اگه آقامون ظهور کرد میتونیم تو چشای یوسف زهرا نگاه کنیم وبگیم ما منتظرت بودیم؟
دوستان از 1200 نشانه ظهور فقط 5 نشونه باقی مونده آیا اینو میدونستید؟الان که اینو دارم مینویسم اشک تو چشام جم شده.به خاطر همه کوتاهیام.
به خاطر همه بی معرفتیام.به خاطر همه زخم هایی که با گناهام به دل پسر فاطمه گذاشتم.به خاطر همه چی...

دوستان دنیا فانی وگذراست اون چیزی که برامون میمونه وبه فکر اخرت ما میخوره همین اعمال خوبمونه.
یوم لا ینفع مال ولا بنون الا من اتی الله بقلب سلیم.
کسایی که فک میکنید در حق امام زمانتون کوتاهی کردید وبا گناهایی که انجام دادین نمک به زخم امام زمان زدید وبه خودتون ظلم کردید الان وقتشه که توبه کنید و ی زندگی پاک وبدون گناه رو شروع کنیم.دوستان ما به کمک هم وبا عنایت حضرت زهرا میتونیم به درجات بالا برسیم.
از فردا دوره 40 روزه ترک گناه شروع میشه.دوستان منو تو این مسیر کمک کنید وبیاین با هم عهد ببندیم که تو این دوره 40 روزه با تمام وجود در راه خدا حرکت کنیم.
ایشالا ما در این پیچ تاریخی چهره نورانی اقامونو خواهیم دید.من ی لیست اماده کردم هر کدوم از شما اگه چیز بیشتری میدونه بگه که به لیست اضافه کنم.به امید کرمت ای مهربان ترین مهربانان....

"دانلود این کتاب میتونه به شما در برنامه خودسازی کمک کنه.برای دانلود روی نوشته زیر کلیک کنید"

معراج السعاده

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
1) ترک دروغ
رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله فرمودهاند برای کسی که دروغ گویی و بگومگو را ترک و اخلاقش را نیکو کند، بهشت را ضمانت میکنند.
جُعِلتِ الخَبائِثُ فی بَیت وَ جُعِل مِفتاحُهُ الکَذِبَ؛
تمام پلیدیها در خانه ای قرار داده شده و کلید آن دروغگویی است.
2)ترک غیبت
پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله فرمود:ترك غيبت از ده هزار ركعت نماز مستحبى پيش خدا محبوبتر است
3)ترک تهمت
حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها فرمود:
خداوند متعال، منع و نهى از شرابخوارى را جهت پاکى جامعه از زشتى ها و جنایت ها؛ و دورى از تهمت ها و نسبت هاى ناروا را مانع از غضب و نفرین قرار داد.
منبع: ریاحین الشّریعه،جلد ۱،صفحه ۳۱۲

4)ترک سوئ ظن
حضرت امام رضا سلام الله عليه فرمود:
به خداوند خوشبین باش؛ زیرا هر که به خدا خوشبین باشد، خدا با گمان خـوش او همراه است؛ و هر که به رزق و روزى اندک خشنود باشد؛ خـداوند به کردار اندک او خشنود باشد؛ و هر که به اندک از روزى حلال خشنود باشـد، بارش، سبک و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنیا و دوایـش بینا سازد و او را از دنیا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند.
منبع: تحف العقول، صفحه 449

5)کنترل نگاه
حضرت امام حسين سلام الله عليه فرمود:
اى فرزند آدم! بیاد آور لحظات مرگ و خوابگاه خود را در قبر! همچنین بیاد آور که در پیشگاه خداوند قرار خواهى گرفت و اعضاء و جوارحت علیه تو شهادت خواهند داد! در آن روزى که قدم ها لرزان و لغزان مى باشد!
منبع: نهج الشّهاده،صفحه ۵۹
6)کنترل زبان
احب الاعمال الي الله حفظ اللسان
بهترين كارها در پيش خدا نگهداري زبان است .

مَن رَدَّ عَن عِرضِ اَخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ اَلبَتَّةَ
هرکس آبروی مؤمنی را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود

7)کنترل گوش
8)کنترل خشم
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]حضرت محمد (ص) : از محبوبترین راه ها به سوی خداوند عزوجل ( نوشیدن ) دو جرعه است : جرعه خشمی که با بردباری آنرا رد کنی و جرعه مصیبتی که با صبر آنرا برگردانی. اصول کافی جلد 3 باب کظم الغیظ حدیث 9[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]حضرت محمد (ص) : هرکه خشم خود را از مردم باز گیرد خداوند تبارک و تعالی عذاب روز قیامت را از او باز گیرد. اصول کافی جلد 3 باب الغضب حدیث 14[/FONT]
9)کنترل رابطه با نامحرم
10)نماز اول وقت
احب الاعمال الي الله الصلاة لوقتها ثم بر الوالدين ثم الجهاد في سبيل الله
بهترين كارها در نزد خدا نماز به وقت است ، آنگاه نيكي به پدر و مادر ، آنگاه جنگ در راه خدا .

11)شرکت در نماز جماعت(حتی الامکان)
ثواب نماز جماعت در روايات بيان شده است: اگر يك نفر به امام جماعت اقتدا كند، هر ركعت از نماز آنان، ثواب صد و پنجاه نماز دارد و اگر دو نفر اقتدا كنند هر ركعتى ثواب ششصد نماز دارد و هر چه بيشتر شوند، ثواب نمازشان بيشتر مىشود تا به ده نفر برسند وقتى عدّه آنان از ده نفر گذشت، اگر تمام آسمانها كاغذ و درياها مركب و درختها قلم و جن و انس و فرشتگان نويسنده شوند، نمىتوانند ثواب يك ركعت را بنويسند
12)ترک حسادت
13)ترک تکبر
14)امر به معروف
15)نهی از منکر

16)نیکی به والدین
اثنان يعجلهما الله في الدنيا البغي وعقوق الوالدين .دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر .

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
)ترک تمسخر 18)امانت داری
[h=5]امام على عليه السلام :[/h]
لا تَخُن مَنِ ائتَمَنَكَ وَإِن خانَكَ وَلاتُذِع سِرَّهُ وَإِن أَذاعَ سِرَّكَ؛
به كسى كه تو را امين قرار داده است خيانت مكن هر چند او به تو خيانت كرده باشد و راز او را فاش مساز اگر چه او راز تو را فاش ساخته باشد.

بحارالأنوار، ج77، ص208، ح1
19)نماز شب
1 - رسول اكرم(ص) در مورد نماز شب : فرمودند: هنگامی كه بنده ای از بستر خواب نوشین خود در حالی كه چشمانش خواب آلوده است بر می خیزد تا خدای خود را با نماز شب گذاردن خشنود كند خدایش به او بر فرشتگان خویش مباهات می كند و می فرماید آیا این بنده مرا می بینید كه از بستر خود برای نمازی كه بر او واجب نكرده ام برخاسته است گواه باشید كه او را آمرزیدم و همان حضرت فرموده اند آن كسی كه نماز شب می خواند اگر تصور كند روز گرسنه و بدون روزی می ماند یاوه پنداشته است
20)مداومت بر خواندن دعای عهد،زیارت عاشورا ودعای ندبه
21)کنترل شهوت
لا فَضیلَةَ کالجِهادِ ، ولا جِهادَ کمُجاهَدَةِ اَلهَوی؛
فضیلتی چون جهاد نیست ، و جهادی چون مبارزه با هوای نفس نیست.
22)کنترل شکم پرستی
حضرت امام مجتبی سلام الله عليه فرمود:
تعجّب مى کنم از کسى که در فکر خوراک و تغذیه ی جسم و بدن است، ولى درباره ی تغذیه ی معنوى و روحى خود نمى اندیشد؛ پس از غذاهاى فاسد شده و خراب دورى مى کند و عقل و قلب و روح خود را کارى ندارد؛ هر چه و هر مطلب و برنامه اى به هر شکل و نوعى باشد، استفاده مى کند!
منبع: بحارالانوار،جلد ۱،صفحه ۲۱۸

23)رعایت حق الناس
امام علی ع :
خدای تعالی فرمود: به عزّت و جلالم سوگند،که از ظلم هیچ
ظالمی نگذرم گرچه فشردن دستی یا لمس کردن دستی
باشد، ... خداوند تقاص بندگان را از یکدیگر میگیرد، تا جایی که
هیچکس نزد دیگری مظلمهای نداشته باشد، آنگاه ایشان را
برای حسابرسی میفرستد.
24)انفاق در راه خدا
حضرت امام سجّاد سلام الله عليه فرمود:
هرکس مؤمن گرسنه اى را طعام دهد، خداوند او را از میوه هاى بهشت اطعام مى نماید؛ و هر که تشنه اى را آب دهد، خداوند از چشمه ی گواراى بهشتى سیرابش مى گرداند؛ و هرکس برهنه اى را لباس بپوشاند، خداوند او را از لباس سبز بهشتی که بهترین نوع و رنگ مى باشد خواهد پوشاند.
منبع: مستدرک الوسائل، جلد ۷، صفحه ۲۵
احب الاعمال الي الله من أطعم مسكينا من جوع أو دفع عنه مغرما أوكشف عنه كربابهترين كارها در پيش خدا آن است كه بينوايي را سير كنند ، يا قرض او رابپردازند يا زحمتي را از او دفع نمايند
25)پرداخت صدقه
إنَّ الصَّدَقَة َلتُطفِئُ غَضَبَ الرَّبِّ؛
صدقه، خشم پروردگار را فرو مینشاند.

26)قرائت قران به صورت روزانه

با قرآن باش! زیرا خداوند، بهشت را آفرید و درجات آن را به اندازه ی آیات قرآن قرار داد؛ پس هر که قرآن بخواند، وارد بهشت شود؛ در آنجا بلند مرتبه تر از او نخواهد بود مگر پیامبران و صدّیقین.
منبع: بحارالانوار،جلد 8،صفحه 133

27)دائم الوضو بودن
امام صادق عليه السلام مي فرمايند:هر کس وضو بگیرد، سپس در رختخواب خود برود و بخوابد، بستر او مانند مسجد او خواهد بود.
وسائل الشيعه ج1 ص378

قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص لَا يُحَافِظُ عَلَى الْوُضُوءِ إِلَّا كُلُّ مُؤْمِنٍ
رسول خدا صلي الله وعليه وآله مي فرمايند:

بر وضو مواظبت نمي كند مگر مومن
مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل؛ ج1 ص356

رُوِّينَا عَنْ رَسُولِ اللَّهِ ص أَنَّهُ قَالَ يَحْشُرُ اللَّهُ أُمَّتِي يَوْمَ الْقِيَامَةِ بَيْنَ الْأُمَمِ غُرّاً مُحَجَّلِينَ مِنْ آثَارِ الْوُضُوءِ

پيامبر خدا مي فرمايند:

فردای قیامت خدای متعال امّت منِ را بین بقیّه ی امّتها در حالی محشور میکند که به خاطر وضویی که در دنیا گرفتند روسپیدند و پیشانیهای نورانییی دارند.

مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج 1 ص 357

28)بعد از هر نماز برای فرج حضرت بسیار دعا کنید حتی با گفتن دعای اللهم عجل لولیک الفرج
حضرت امام مهدی عجّل الله تعالی فرجه الشّريف فرمود:
نفع بردن از من در زمان غيبتم، مانند نفع بردن از خورشيد هنگام پنهان شدنش در پشت ابرهاست؛ و همانا من، ايمنی بخش اهل زمين هستم؛ هم چنان که ستارگان، ايمنی بخش اهل آسمانند.
منبع: بحارالأنوار،جلد 53،صفحه 181

29)کنترل حجاب وحیا
حضرت امام حسين سلام الله عليه فرمود:
هر کس لباس شهرت و انگشت نما از هر جهت بپوشد، خداوند او را در روز قیامت، لباسى از آتش مى پوشاند.
منبع: کافی،جلد ۶،صفحه ۴۴۵

30)ذکر صلوات روزانه(روزی 200صلوات)
31)استغفار پس از هر خطا
حضرت امام علی سلام الله عليه فرمود:
با طلب آمرزش، معطّر و خوشبو شوید تا بوی بد گناهان، شما را رسوا نکند!
منبع: بحار الأنوار،جلد 6،صفحه 22

حضرت امام صادق سلام الله عليه فرمود:
هر کس مرتکب گناهی شود در حالی که خندان است در روز قیامت با چشم گریان به آتش دوزخ در افتد.
منبع : جهاد با نفس، حديث 376

32)خلوص در خواندن نماز
مَن صَلّی رَکعَتَینِ یَعلَمُ مایَقولُ فِیهما اِنصَرَفَ وَ لَیسَ بَینَه وَ بَینَ اللهِ - عَزَّ وَ جَلَّ - ذَنبٌ؛
هر کس دو رکعت نماز بخواند و بداند چه می گوید، از نماز فارغ می شود، درحالی که میان او و میان خدای عز و جل گناهی نیست.
حضرت پيامبر اكرم صلّى الله علیه و آله فرمود:
شخصی كه نماز بخواند و رکوع و سجودش را کامل انجام ندهد و عجله و شتاب كند، کار این شخص همانند کلاغی است که منقار بر زمین مى زند؛ اگر با این حالت از دنیا برود بر دین من نمرده است.
منبع: وسائل الشّیعه،جلد ۴،صفحه ۳۱

حضرت امام رضا سلام الله عليه فرمود:
اوّلین عملی که از انسان مورد محاسبه و بررسى قرار مى گیرد نماز است؛ چنانچه صحیح و مقبول واقع شود؛ بقیه اعمال و عبادات نیز قبول مى گردد وگرنه مردود خواهد شد.
منبع : مستدرک الوسائل،جلد ۳، صفحه ۲۵۴
33)خوش رفتاری با مردم
خیارکم الینکم مناکبة و اکرمهم لنسائهم؛
بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند.
34)تلاش برای کسب روزی حلال
حقّی که شکم بر تو دارد این است که آن را ظرف چیزهاى حرام چه کم و چه زیاد قرار ندهى؛ بلکه در چیزهاى حلال هم صرفه جويى کنى و به مقدار نیاز استفاده نمایى.
منبع: بحارالأنوار،جلد ۷۱،صفحه ۱۲

اَلعِبادَهُ سَبعونَ جُزء، اَفضَلُها جُزءً طَلَبُ الحَلالِعبادت هفتاد جزء است و بالاترین و بزرگترین جزء آن کسب حلال است
35)تواضع وفروتنی
حضرت امام باقر سلام الله عليه فرمود:
تواضع، راضی بودن به نشستن در جايی است که کمتر از شأنش باشد؛ و اينکه به هر کس رسيدی سلام کنی و جدال را هر چند حق با تو باشد ترک کنی.
منبع: بحارالانوار، جلد 75، صفحه 176

36)قناعت
مَن رَضى عن الله تعالى بالقَلیل مِن الرّزق رضَى الله منه بالقَلیل مِنَ العَمل؛
هر کـس به رزق و روزى کم از خدا راضى باشد، خداوند از عمل کم او راضى خواهد بود.
37)ترک حرص
حضرت امام صادق سلام الله عليه فرمود:
آن کس که خانه ای دارد و موٴمنی نیازمند آن است و صاحب خانه او را مانع شود، خداوند می فرماید: ای فرشتگان من! آیا بنده ام در مورد خانه ای پست در این دنیا به بنده های دیگر بخل ورزید؟! به عزّت وجلالم سوگند که هیچ گاه چنین شخصی در بهشتم مسکن نخواهد گزید!
منبع: اصول کافی،صفحه 367

حضرت امام كاظم سلام الله عليه فرمود:
مثل دنیا همانند مار است؛ که پوست ظاهر آن نرم و لطیف و خوشرنگ ولى درون آن سمّ کشنده اى است که مردان عاقل و هشیار از آن گریزانند و بچّه صفتان و بولهوسان به آن عشق می ورزند.
منبع: تحف العقول: صفحه ۲۹۲

أجملوا في طلب الدنيا فإن كلا ميسر لما خلق له .در طلب دنيا معتدل باشيد و حرص نزنيد ، زيرا به هر كس هر چه قسمت اوست مي رسد
38)ترک خودپسندی
قال الامام علی - علیه السلام - : سَیِّئَةٌ تَسُوءُكَ خَیْرٌ عِنْدَاللهِ مِنْ حَسَنَةٍ تُعْجِبُكَ.

«نهج البلاغه، حكمت 46»امام علی - علیه السلام - فرمود: گناهی كه بر اثر آن ناراحت شوی، نزد خدا بهتر از كار نیكی است كه تو را دچار خودپسندی کند.

39)ترک دوستی با کسایی که مارو از خدا دور میکنن
امام علی(علیه السلام) فرمودند:
خَیرُ إخوانِکَ مَن سارَعَ إلَى الخَیرِ وَ جَذَبَکَ إلَیهِ وَ أمَرَکَ بِالبِّرِ وَ أعانَکَ عَلَیهِ ؛
بهترین برادر تو کسى است که به سوى کارهاى نیک بشتابد و تو را نیز به سوى آن بکشاند و به نیکوکارى فرمانت دهد و در انجام دادن آن، یارى‏ات کند .
غرر الحکم و درر الکلم، حدیث۵۰۲۱

40)ترک سخن چینی
در حدیثی پیامبر عالیقدر اسلام(ص) فرمود: آیا میخواهید از شرورترین افراد به شما خبر دهم؟ افراد حاضر پاسخ دادند: آری، ای رسول خدا! آن حضرت فرمود: آنهایی که بسیار سخنچینی میکنند، در میان دوستان اختلاف و جدایی میاندازند و برای اشخاص بیگناه و پاک، در جستوجوی عیب و اشکال تراشی هستند

41)خواندن روزانه 11 باز سوره ی توحید جهت در امان بودن از شر شیطان...!

بالا