سخنان مهم آيت الله وحيد خراساني درباره منزلت حضرت زهرا و ايام فاطميه

مجنون الحسین

کاربر فعال
"بازنشسته"
[SIZE=+1]سخنان مهم آيت الله وحيد خراساني درباره منزلت حضرت زهرا و ايام فاطميه [/SIZE]

حضرت آيتالله وحيد خراساني وظيفه طلاب و علماي حوزه علميه را در شناساندن حضرت زهرا(س) و برپايي مراسم سوگواري در ايام فاطميه سنگين ارزيابي کرد و گفت: علما و طلاب به مردم بفهمانند آنچه که در اين ايام صورت ميگيرد، کم است.

IMAGE635137340067656250.jpg

[FONT=&quot]حضرت آيتالله حسين وحيد خراساني از مراجع تقليد صبح امروز در درس تفسير خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به ايام فاطميه گفت: وظيفه همه فهماندن عظمت، مقام و رفعت آن حضرت است. [/FONT]
[FONT=&quot]وظيفه مسلمانان نسبت به حضرت زهرا سنگين است[/FONT]
[FONT=&quot]وي با بيان اينکه هر مسلماني وظيفهاش نسبت به فاطميه و حضرت زهرا(س) بسيار سنگين است، به بيان وظايف مسلمانان نسبت به مسأله شهادت حضرت زهرا(س) اشاره کرد و اظهار داشت: پيامبر اسلام در حديثي که از سوي عامه نقل شده است، فرمودند؛ نخستين کسي که وارد بهشت ميشود حضرت زهرا(س) است. [/FONT]
[FONT=&quot]اين مرجع تقليد با تأکيد بر اينکه اسبق السابقين و افضل الافضلين پيامبر اسلام است، ابراز کرد: «اول من يدخل الجنه» پيامبر است و ايشان فرمودند؛ من وارد بهشت ميشوم اما جلوتر از من دخترم فاطمه(س) است.[/FONT]
[FONT=&quot]پيامبر علت محدثه و حضرت زهرا علت مبقيه است[/FONT]
[FONT=&quot]استاد برجسته درس خارج حوه علميه با بيان اينکه حضرت زهرا(س) چه کرده که جلوتر از پيامبر(ص) وارد بهشت ميشود، گفت: با بعثت پيامبر(ص) غرض از خلقت و ثمره تشريع و ديانت محقق شد؛ پيامبر(ص) علت محدثه و حضرت زهرا(س) علت مبقيه است.[/FONT]
[FONT=&quot]حضرت آيتالله وحيد خراساني تأکيد کرد: تمام ماحصل انبيا از آدم تا خاتم منحصرا به وجود حضرت زهرا(س) باقي ماند؛ اگر فاطمه(س) نبود ائمه اطهار(ع) نيز نبودند.[/FONT]
[FONT=&quot]باقي ماندن نسل پيامبر و دين خدا به خاطر وجود فاطمه است[/FONT]
[FONT=&quot]استاد برجسته تفسير قرآن تصريح کرد: باقي ماندن نسل پيامبر(ص) و دين خدا در جهان به وجود فاطمه(ص) است.[/FONT]
[FONT=&quot]وي با اشاره به روايتي مبني بر اينکه روز قيامت که همه وا نفسا مي گويند حضرت زهرا(س) به احسن صورت و اکمل هيأت وارد بهشت ميشود و همه غرق در تعجب از آن عظمت ميشوند، افزود: اگر دنياي عامه همين روايت را بفهمند کافي است.[/FONT]
[FONT=&quot]ضرورت بزرگداشت ايام شهادت حضرت زهرا[/FONT]
[FONT=&quot]اين مرجع تقليد بر ضرورت بزرگداشت شهادت حضرت زهرا(س) تأکيد کرد و گفت: هر مسلماني بايد بداند روز شهادت حضرت زهرا(س) چه روز بزرگي است و وظيفه خود را در قبال اين روز بزرگ بشناسد.[/FONT]
[FONT=&quot]استاد برجسته درس خارج حوه علميه با اشاره به روايات خاصه در مورد حضرت زهرا(س)، سرّ نامگذاري فاطمه به زهرا را مورد توجه قرار داد و گفت: حضرت علي(ع) در اين باره فرمودند؛ فاطمه، زهرا ناميده شد چون خدا او را از نور عظمت خود خلق کرده است.[/FONT]
[FONT=&quot]حضرت آيتالله وحيد خراساني با تأکيد بر اينکه همه آسمانها و زمين به نور حضرت زهرا(س) منور شد، ابراز کرد: چشمهاي ملائکه از ديدن آن نور درمانده شد و تمام آنها به تابش نور صديقه زهرا(س) به سجده افتادند و گفتند خدايا اين نور چيست؟ خدا فرمود اين نوري از نور من است و ساکن کردم او را در سماء، خلق کردم او را از عظمت خود، بيرون ميآوردم او را از صلب نبييّ که برتر از همه انبيا است و از همين نور خارج ميکنم ائمهاي که اقامه ميکنند امر مرا و هدايت به حق ميکنند.[/FONT]
[FONT=&quot]هرچه براي حضرت زهرا مراسم برگزار شود، کم است[/FONT]
[FONT=&quot]وي با انتقاد از کساني که به هيأتها و مراسمهاي شهادت حضرت زهرا(س) ايراد ميگيرند، گفت: يک عده عوام پيدا شدند در ذهنها رخنه ايجاد ميکنند که اين هيأتها و اين تشکيلات براي شهادت حضرت زهرا(س) زياد است؛ دوران بي سوادي دوران ما است.[/FONT]
[FONT=&quot]اين مرجع تقليد وظيفه طلاب و علماي حوزه علميه را در شناساندن حضرت زهرا(س) و برپايي مراسم سوگواري در ايام فاطميه سنگين ارزيابي کرد و اظهار داشت: علما و طلاب به مردم بفهمانند آنچه که در اين ايام صورت ميگيرد، کم است.[/FONT]
[FONT=&quot]حضرت آيتالله وحيد خراساني با اشاره به روايتي از امام علي(ع) مبني بر عظمت حضرت زهرا(س)، گفت: والله هر کاري بکنيد خلأ اين مصيبت را پر نميکند، همه آلالله ذرهاي در مقابل اين کلمه هستند؛ همه ائمه(ع) ميوه درخت حضرت زهرا(س) هستند اما کجا حق ايشان ادا شد؛ اولين کسي که وارد بهشت ميشود به احسن صورت و اکمل هيأت زهرا(س) است اما پهلو شکسته و بازو ورم کرده.[/FONT]
[FONT=&quot]منبع: [/FONT][FONT=&quot]رسا [/FONT]
کپی از سایت شبکه ولایت

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
الحق که یکی از علما و عرفای بی نظیر عصر است ایشون.خدا حفظش کند ان شاالله

بالا