معرفی اولین سبک رزمی شیعه.....

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
سلام به دوستان خوب انجمن منجی دوازدهم.....

امروز میخوام درباره ورزش حرف بزنم و یک سبکی رو معرفی کنم که این سبک اولین سبک رزمی شیعیان جهان هست با نام :
سمبکالاه

معرفی اجمالی

سمبکالاه از ریشه برای رضای خدا و تزکیه نفس و وحدت وجود در معرفت ساخته شده که در سال 1359 شمسی توسط فرزندی از سلاله سادات به نام سید ابوطالب میریوسفی بنیانگذاری شد! این سبک معتقد هست که یک انسان مومن همچون یک پرنده دارای دوبال هست یک بال روحی و دیگری بال جسمی.... که بال روحی میبایست از طریق معنویات پرورش پیدا کنه و بال جسمی از راه ورزش سالم پرورش پیدا کنه......و انسان مومن با این دوبال به سمت عرفان الهی در حرکت هست.....همچون ائمه اطهار(ع) که هم اعتقادات بالایی داشتن و همه از لحاظ قدرت بدنی و ج
سمی بالا بودن که در تاریخ ثبت شده!

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
پاسخ : معرفی اولین سبک رزمی شیعه.....

این سبک با عمل به دستورات قرآن کریم و فرمایشات معصومین(ع) و با فنون رزمی مختص به خودش آموزش میدهد!

معرفی رزمی:

این سبک داری 11 سبک رزمی مختلف هست که به همراه سبک خودش جمعا 12 سبک رزمی متنوع رو آموزش میده از جمله:
کونگفو....کاراته.... نین جوتسو...ژیمناستیک....بوکس چینی....کیوکوشین.....تکواندو.....جودو.....کیک بوکسینگ.....ووشو.....نینجا که جمعا 11 سبک میشه و به همراه سبک سمبکالاه جمعا 12 سبک رزمی رو آموزش میده!

این سبک دارای 18 نوع ضربات از حیوانات وحشی رو در خودش جای داده:

خرس..گرگ...میمون...شیر...مشت چینی.....مار زنگی.....عقاب.....یوز.....درنا......چیتا....آخوندک.....تیغه.....مارکبری.....پلنگ.......عقرب....اژدها....خرچنگ.
...مشت ساده

همچنین این سبک ساحهای سرد رو به شکل حرفه ای آموزش میده که نزدیک 12 سلاح رزمی رو دربرداره....

در اصل نوع آموزش این سبک در فضای باز از جمله: کوه...دریا....صحرا... جنگل.... در گرما و سرما انجام میشه..... که تجربه نشون داده آموزش در شرایط خیلی سخت جسم رو محکم و آبدیده میکنه و تاثیر پذیر در مبارزه در هر شرایط را امکان پذیر میکنه.....

این سبک در نوع خودش منحصر به فرد هست....چون اشخاصی که در این سبک آموزش میبین...دارای قدرت جسمی فوق العاده هستن...که این هم بخاطر آموزش های سخت میباشد......

این سبک هیچگونه محدودیتی نداره....و هرکس میتونه در حد قدرت جسمی خودش آموزش ببینه......من حتی افراد فلج رو در این سبک دیدم که آموزش میبینن!!!!

البته عکسهایی از این سبک رو در پستهای بعدی میذارم

ضحا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : معرفی اولین سبک رزمی شیعه.....

سلام عرفان جان

از اين كه مطلب كاملا جديدي به من آموختي ممنونم

نمي دونستم شيعيان هم سبك رزمي دارند جالب بود

سمبکالاه

*داش مری*

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
دمت گرم عرفان :53:سید ابوطالبو عشقه:D

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
روزی که یکی از همکلاسی ها در مدرسه منو دعوت به ورزش رزمی کرد....اما من اصلا روحیه این برنامه ها رو نداشتم......سال 79...!

به بهانه عدم توانایی مالی گفتم نمیتونم...اما گفت شهریه اش فقط 500 تومنه.....وقتی اینو گفت واقعا تعجب کردم....همون زمان مثلا ورزش تکواندو شهریش 6 تومن بود....سبکهای رزمی دیگه چند برابر میگرفتن...........کمی برام تعجب آور بود که چطور یه سبک رزمی کلا شهریش 500 تک تمونی باشه.....گفتم باشه میام کلاستون.........
بهش گفتم: اسم ورزشتون چیه؟
گفت: سمبکالاه
گفتم:(کمی تو دلم خندم گرفت) گفتم چی چی؟
گفت: سمبکالاه
گفتم: حالا چی هست؟ چیکار میکنه؟
گفت: تو فقط بیا....امروز ساعت6 غروب
گفتم: چشممممممم
خیلی منتظر بودم تا ساعت 6 بشه......آماده شدم و بعدش رفتم....مکان کلاس پشت مدرسه بود......دیدم پشت یه مدرسه روی دیوار خیلی قشنگ اسم سمبکالاه رو نوشتن و چندتا عکس رزمی زدن......دیدم کم کم نفرات کلاس دارن میان........به دوستم گفتم: خب باشگاهتون که میگفتی اینه؟ گفـت: بله....
توی دلم گفتم: توی بیابون ورزش کنم؟خب همون....بخاطر همینه که 500 تومن شهریشه........
اولش به دلم نچسبید.... بعد دیدم رفتار بچه های کلاس خیلی متفاوته.....صمیمیت مثل صمیمیت دوستای توی بیرون نبود.......همه خاکی بودن.....صفای خاصی بود.....اونایی که رده بالا منو خیلی تحویل میگرفتن..... البته خیلی خاضع بودن... و منو شرمنده میکردن از محبتشون.....اونا نه منو میشناختن نه خانواده منو......کلاس داشت شروع میشد که مربی کلاس با موتورش اومد......
همه رفتیم کنارش به همه دست داد....( نوع دست دادن در سمبکالاه با دست دادن امروزی خیلی متفاوته....نیمتونم خوب توضیح بدم....اما اگه میخوایین بدونین چطوری بود باید از کارشناس دینی بپرسید رسول اکرم(ص) و صحابه چطور با هم مصاحفه و دیدار میکردن)بعد از دست دادن کمی تمرین کرد و شروع کرد به صحبت ........کمی توصیه های ورزشی کرد و بعدش حرفهای مذهبی میزد........اولین باری بود که میشنیدم ورزشی حرف از اعتقادات میزنه.....و فقط و فقط ملاکش قرآن و فرمایشات و توسل به معصومین(ع) هست..........
همون روز اول قبل ثبت نام یکی از رده بالا ها که دفتر دار کلاس بود اومد و ازم تعهد شفاهی گرفت: که تا وقتی توی سمبکالاه کار میکنم طبق دستورات قرآن و فرمایشات معصومین(ع) عمل کنم و تابع ولایت فقیه باشم و گناه نکنم........
اینا برام جالب بود....اما جالب تر اینکه این ورزش زیر نظر هیچ حزب و گروه خاصی نبود.....فقط زیر نظر رضای خدا کار میکرد.......
همون روز به یکی از رده بالاها که اسمش مهدی بود گفتم: چرا شما منو که نمیشناسید اینقدر تحویل میگیرید؟
خندید و گفت: همه ما برادر مسلمان هستیم فرقی نمیکنه که کی هستیم و چی هستیم.......مومنین در بین خودشان محبت بسیار زیادی دارن.........
راست میگفت.....خیلی هوای همو داشتن.... معرفتشون بالا بود.....
همش از بنیانگذار این سبک رزمی حرف میزدن.....میگفتن اسمش سعید بود........بهشون میگفتم چرا به اسم صدا میزنید...... میگفت توی سمبکالاه حرفی از مقام نیست و همه با هم دوست هستن....البته توی محیط کلاس خب رده بندی بود اما در بیرون همه یکی بودن......
از آقا سعید خیلی تعریف میکردن.....خیلی دوست داشتم از نزدیک ببینمشون........با خودم میگفت این بچه ها که اینقدر خوب و پاک هستن......بنیانگذارش کیه؟
گفتن اسمش: سید ابوطالب میریوسفی هست......از بچه های جبهه........و یه ترکش توی کمرش داره اما با این حال به روی خودش نمیاره و مثل یه شیر رزمی رو ادماه میده.....
عکساشو نگاه کردم.....به بچه ها گفتم اصلا به آقا سعید نمیاد که مذهبی باشه شبیه بروسی لیه.............گفتن نه اینا برای تبلیغ بود......و چند فیلم رزمی که خودش بازی و کارگردانی کرد.....اونم برای زمانی بود که جوان تر بود................

اما قسمت شد ببینمش.........وقتی دیدمش خیلی روم تاثیر مثبت گذاشت.......

واقعا استاد بود.......آدمی خاکی و متواضع........خیلی ساده زیست.....حتی میگفت خجالت میکشم که همین 500 تومن شهریه رو از بچه ها میگیره.....البته فقط برای کلاس خودشو میگرفت...اونم نه همشو مثلا اونایی که دو برادر بودن از یکیشون فقط میگرفت... اونایی که وضعیت مالی خوب نداشت اصلا نمیگرفت.....حتی کمک هم میکرد.....در یعنی اینکه این سبک رو برای مقاصد مالی ایجاد نکرد....فقط و فقط برای رضای خدا..........و برای تبلیغ اسلام ناب..........
همیشه میگفت: منکه مثل جدم سیدالشهداء(ع) جرات ندارم سرم زیر تیغ دشمن بره....حداقل کاری کنیم که شرمنده خونش نشیم........

مدتها گذشت که عاشق این سبک شدم........جو صمیمی که بین بچه هابود.......... انگار تازه میفهمم توی جبهه چه خبر بود...........سعید روحیه جبهه و جهاد رو آورده بود توی شهر.......بچه توی کلاس خالصانه و بدون هیچ چشمداشتی تبلیغ میکردن.......تبلیغ سمبکالاه برای ما انگار تبلیغ اسلام بود..........
قرآن تئوری به ما اموزش توحید میداد ....اما سمبکالاه به طور عملی توحید رو انجام میداد..........در واقع سمبکالاه تجسم واقعی از قرآن و دستورات اسلام بود و هست....... و تنها این سعید بود که به بهانه ورزش ما رو کشوند و راه سیدالشهداء(ع) و فنا شدن در راه حق تعالی رو نشون.......... و کاری کرد که تا ابد مدیونش شدم.......و متوجه شدم که هنوز افرادی هستن که در گمنامی دارن به اسلام خدمت میکنن و دلباخته دنیا نشدن....

اگه بخوام از سمبکالاه حرف بزنم میشه کتاب نوشت........از خاطره های ویژگی ها ...........

انشالله که خدا توفیق بده در راه خدمت به اسلام و قرآن قدم برداریم.........

بالا