من کافرم!!

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
بسم رب الحسین .. .

سلام و خسته نباشید.
تیتر رو دیدید تعجب نکنید ! فرض رو بر این میگیریم که بنده یک کافر به خدا هستم و حالا از شما میخوام خدا رو به بنده اثبات کنید.

امیدوارم تاپیک مفیدی بشه و چیزی ازش یاد بگیریم.

پ.ن :مسلما بنده به یگانگی الله اعتقاد راسخ دارم و فقط میخوام شبهاتی رو مطرح کنم که ممکنه خیلی بهش برخورده باشید . پس صبور باشید و تاپیک رو پیگیری کنید تا به پاسخ شبهات هم برسیم.

فی الحال دوستان وجود خدا رو به بنده اثبات کنید

پ.ن 2: اگر مشارکت نباشه ، شبهه و پاسخ شبهه ، تعاریف اولیه و پاسخ رو در چند پست پیاپی خواهم گذاشت.

Mehrdad M

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
روزي پيامبر نزد پيرزني رفت كه كارش رسيندگي بود
پيامبر به پيرزن گفت چطور خدا رو اثبات ميكني ؟
پيرزن با چرخ ريسندگي كار ميكرد و گفت اين دستگاه گرداننده اي دارد كه كار ميكند
اونوقت چطور این جهان بدون خالق و گرداننده است؟

~Bahar~

عکـــــاس آزمایشی
"کاربر *ویژه*"
من یه سخنرانی از آقای قرائتی دیشب شنیدم اگه اشتباه نکنم
گفتند که اگه یکی همچین چیزی براش پیش اومد جوابش 30 ثانیست !!
- میگیم تو خودت و وجود داشتنتو قبول داری یا نه ؟
میگه آره
- مطمئنی که قبول داری که هستی !؟
میگه آره
- خب خودت خودتو ساختی ؟
نه
- پس کی تورو ساخته اگه خودت خودتو نیافریدی ؟ به اون کسی که تورو آفریده میگن خدا میگن الله

ببخشید دیگه در همین حد بلدم :">

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
روزي پيامبر نزد پيرزني رفت كه كارش رسيندگي بود
پيامبر به پيرزن گفت چطور خدا رو اثبات ميكني ؟
پيرزن با چرخ ريسندگي كار ميكرد و گفت اين دستگاه گرداننده اي دارد كه كار ميكند
اونوقت چطور این جهان بدون خالق و گرداننده است؟

بسم رب الحسین .. .

مطلب شما ، برهان نظم .
خوب این حرف شما یعنی چرخ نیاز به خالق و گرداننده داره که میشه پیر زن ، پیر زن و جهان نیاز به خالق و گرداننده بزرگتر داره که به قول شما خدا ، پس خدا هم نیاز به خالق و گرداننده باید داشته باشه طبق برهان و رویه شما. این میشه تسلسل و در فلسفه تسلسل باطل است.
سپاس از مشارکتتون

پ.ن : پست های بنده برای ایجاد شبهه است تا آخر با برهان عقلی و فلسفی به اثبات برسیم.

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

یک دلیل بیارید که خدا وجود نداره

بسم رب الحسین .. .
انسان ها طی زاد و ولد بوجد آمده و تکثیر شدند ، چه علتی داره ما یه نفر رو خالق بدونیم و بهش بگیم خدا؟!

در رد نظریه لائیک در بنیادش مطرح میشه که اون دو تا سنگ اولیه در برخورد رو پس چه کسی آفریده است؟! پس خدا بوده که سنگ های بیگ بنگ رو آفریده و اتم و الی آخر. پس حالا این شبهه است که چه کسی خدا رو آفریده است!؟ و الی آخر که باز هم میشه تسلسل که در فلسفه باطل است.

پ.ن : پست های بنده برای ایجاد شبهه است تا آخر با برهان عقلی و فلسفی به اثبات برسیم.

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
من یه سخنرانی از آقای قرائتی دیشب شنیدم اگه اشتباه نکنم
گفتند که اگه یکی همچین چیزی براش پیش اومد جوابش 30 ثانیست !!
- میگیم تو خودت و وجود داشتنتو قبول داری یا نه ؟
میگه آره
- مطمئنی که قبول داری که هستی !؟
میگه آره
- خب خودت خودتو ساختی ؟
نه
- پس کی تورو ساخته اگه خودت خودتو نیافریدی ؟ به اون کسی که تورو آفریده میگن خدا میگن الله

ببخشید دیگه در همین حد بلدم :">

بسم رب الحسین .. .

موجودات از عمل لقاء بین نر و ماده و یا شیوه های تکثیر مختلف به وجود میآیند و هر نسل نسل آینده رو به وجود میاره نه خدا!

اگر فرض شما صحیح باشد ، پس خدا رو هم باید کسی به وجود بیاره و اون خدا ی دیگه رو یکی دیگه که باز هم میشه تسلسل که در فلسفه باطل است.

البته شما یه قدم به اثبات برهان عقلی نزدیک شدید . :D

abshar

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"

بسم رب الحسین .. .
انسان ها طی زاد و ولد بوجد آمده و تکثیر شدند ، چه علتی داره ما یه نفر رو خالق بدونیم و بهش بگیم خدا؟!

در رد نظریه لائیک در بنیادش مطرح میشه که اون دو تا سنگ اولیه در برخورد رو پس چه کسی آفریده است؟! پس خدا بوده که سنگ های بیگ بنگ رو آفریده و اتم و الی آخر. پس حالا این شبهه است که چه کسی خدا رو آفریده است!؟ و الی آخر که باز هم میشه تسلسل که در فلسفه باطل است.

سلام

اولا اگر وجود خودمون رو باور داشته باشیم لاجرم باید بپذیریم که کسی تواناتر از ما بوده
دوما اون فرد تواناتر باید از قیود و محدودیت های ما دور باشه وگرنه معنای تواناتر براش بی معناست
سوما حتی اگر بپذیریم که این یک قاعده است که هرچیزی خالقی داره پس خداهم خالقی باید داشته باشد در کنارش میتونیم بگیم که همه ی فواعد و قوانین عالم استثنائاتی دارن و استثتاء زاد و ولد و خلق شدن ، خدا ست ..

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
سلام

اولا اگر وجود خودمون رو باور داشته باشیم لاجرم باید بپذیریم که کسی تواناتر از ما بوده
دوما اون فرد تواناتر باید از قیود و محدودیت های ما دور باشه وگرنه معنای تواناتر براش بی معناست
سوما حتی اگر بپذیریم که این یک قاعده است که هرچیزی خالقی داره پس خداهم خالقی باید داشته باشد در کنارش میتونیم بگیم که همه ی فواعد و قوانین عالم استثنائاتی دارن و استثتاء زاد و ولد و خلق شدن ، خدا ست ..

بسم رب الحسین .. .
استثنا در اثبات و برهان ها جایی نداره ، مثال نقض یا همون استثنا فقط برای رد کردن مسائل میشه استناد کرد بش.

کی گفته!؟ شما رو پدر و مادرتون به وجود آوردند و پدر و مادرتون رو پدر و مادرشون!! و الی آخر.
فرض بر این که حرف شما درست باشد خوب اگر وجود ما یعنی وجود یک تواناتر پس وجود خدا یعنی وجود یکی تواناتر از او!!
که فرض شما البته کاملا اشتباهه :D

پ.ن : پست های بنده برای ایجاد شبهست در آخر ، کامل توضیح و پاسخ خواهم داد.

فدایی رهبر

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
اندکی طنز:
رفتم از برادرم میپرسم:
استدلال کن که خدا هست.
میگه ببینم قبول داری خدا هست یا همین الان از خونه بندازمت بیرون.
واقعا منطقی بود.من فانع شدم.
حالا کی میگه خدا نیست؟؟؟

بالا