× روز جهانی قدس ×

• نویسنده موضوع Ali
  • تاریخ شروع

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
بسم الله الرحمن الرحیم
روز جهانی قدس
zaman_aj.ir_wp_content_uploads_2012_08_111101512.jpg

جمعه این هفته همه ما برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین و بیدار کردن همه مردم جهان از خواب غفلت به راهپیمایی رفته و این را فریاد میزنیم که
این غده سرطانی (اسرائیل) باید نابود شود.

بحث مهم و اصلی حقیر با توجه به رسیدن به این روز عزیز در این باره است که
نظر شما دوستان درباره بیداری های اسلامی (با توجه به انقلاب های اخیر) و اثرات آن در مورد سرزمین های اشغالی فلسطین چیست؟ این مسئله در جهان چطور خواهد بود؟

خواهشا در این بحث شرکت کنید و نظرتان را ارائه بدهید.

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
پاسخ : × روز جهانی قدس ×

سلام

من دوس دارم وسط بحث وارد بشم اما چون نفر اولم که تاپیک رو جواب میدم چند نکته قابل دقته::

1-روز قدس روز حمایت از مظلومینه

2- روز قدس روز پیمان با امام راحل هم هست

3-درسته که فلسطینیان اهل سنت هستند ولی ندای دفاع از مظلوم ،همیشه شعار و عمل شیعه در طول تاریخ بوده..

4-روز قدس لرزه بر اندام صهونیسم میندازه

5صهوینیسم با یهود فرق داره باید بین صهیونیسم و آئین یهود تفاوت قائل شد. آئین یهود، یک آئین الهی است که مورد تأیید مسلمان ها هم هست و هیچ تضادی ماهیتی بین یهودیان و مسلمان ها نبوده و نیست، اما بین صهیونیسم و آئین یهود تفاوت بارزی وجود داره...
صهیونیسم از آئین یهود متمسکی برای مظلوم نمایی ساخته است، برای اینکه در پشت آن پنهان بشه ،و باید خیلی دقت کرد که نفرت از صهیونیسم به معنای نوعی خدایی ناکرده اساعه ادب به آئین یهود تلقی نشود. این تفاوت ظریفی است که همواره باید به آن توجه شود. آئین یهود یک آئین توحیدی است و به هر حال ما در مبنای توحیدی با ادیان ابراهیمی اشتراک نظر داریم و براساس این اشتراک نظر باید موضعی علیه صهیونیسم و استکبار توأمان داشته باشیم.

6- البته گفتار دیگه در این مورد هست..هرچند ما آیین یهود رو نسخ شده میدونیم و اونا شریعتشون نسخ شده ولی نباید حساب صهوینیسم رو با یهود یکی کرد

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

لزوم نابودی اسرائیل از دیدگاه امام خمینی(ره):
"امروز قبله اول مسلمين به دست اسرائيل، اين غده سرطاني خاورميانه افتاده است.
امروز اسرائيل با تمام وسايل شيطاني تفرقه افكني ميكند.
بر هر مسلمان لازم است كه خود را عليه اسرائيل مجهز كند.
من نزديك به بيست سال است خطر صهيونيسم بين الملل را گوشزد نموده ام و امروز خطر آن را براي تمامي انقلابات آزاديبخش جهان و انقلاب اخير اسلامي ايران كمتر از گذشته نمي دانم.
قبلا هم تذكر دادهام، دولت غاصب اسرائيل، با هدف هايي كه دارد براي اسلام و ممالك مسلمين خطر عظيم دارد و خوف آن است اگر مسلمين به آنها مهلت دهند، فرصت از دست برود و جلوگيري از آنها امكان پذير نشود و چون احتمال خطر متوجه اساس اسلام است لازم است بر دول اسلامي بخصوص و بر ساير مسلمين عموما كه رفع اين ماده فساد را به هر نحو كه امكان دارد بنمايند.
تمام گرفتاری ما از این اسرائیل است ! اسرائیل هم از امریکاست ."

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

دوستان به این دو ایه دقت بفرمایین

وَقَاتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَكُمْ وَلَا تَعْتَدُوا ۚ إِنَّ اللَّـهَ لَا يُحِبُّ الْمُعْتَدِينَ
﴿بقره١٩٠﴾

با كسانى كه با شما آغاز كارزار مىكنند در راه خدا كارزار كنيد، ولى ستمكار [و آغازگر] نباشيد، چرا كه خداوند ستمكاران را دوست ندارد (بقره ۱۹۰)

وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُم مِّنْ حَيْثُ أَخْرَجُوكُمْ ۚ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ ۚ وَلَا تُقَاتِلُوهُمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ حَتَّىٰ يُقَاتِلُوكُمْ فِيهِ ۖ فَإِن قَاتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْ ۗ كَذَٰلِكَ جَزَاءُ الْكَافِرِينَ ﴿بقره١٩١﴾

و هر جا كه بر آنان دست يافتيد بكشيدشان و آنان را از همانجا كه شما را راندهاند برانيد، و فتنه شرك بدتر از قتل است، و در مسجدالحرام با آنان كارزار نكنيد، مگر آنكه آنان در آنجا با شما كارزار كنند، و چون كارزار كردند بكشيدشان كه سزاى كافران چنين است (بقره۱۹۱)

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"

دوستان به این دو ایه دقت بفرمایین

وَقَاتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَكُمْ وَلَا تَعْتَدُوا ۚ إِنَّ اللَّـهَ لَا يُحِبُّ الْمُعْتَدِينَ
﴿بقره١٩٠﴾

با كسانى كه با شما آغاز كارزار مىكنند در راه خدا كارزار كنيد، ولى ستمكار [و آغازگر] نباشيد، چرا كه خداوند ستمكاران را دوست ندارد (بقره ۱۹۰)

وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُم مِّنْ حَيْثُ أَخْرَجُوكُمْ ۚ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ ۚ وَلَا تُقَاتِلُوهُمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ حَتَّىٰ يُقَاتِلُوكُمْ فِيهِ ۖ فَإِن قَاتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْ ۗ كَذَٰلِكَ جَزَاءُ الْكَافِرِينَ ﴿بقره١٩١﴾

و هر جا كه بر آنان دست يافتيد بكشيدشان و آنان را از همانجا كه شما را راندهاند برانيد، و فتنه شرك بدتر از قتل است، و در مسجدالحرام با آنان كارزار نكنيد، مگر آنكه آنان در آنجا با شما كارزار كنند، و چون كارزار كردند بكشيدشان كه سزاى كافران چنين است (بقره۱۹۱)

سلام
ارتباط بین این آیه و این بحث رو باز می فرمایید؟

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

البته این ایات دلایل قرانی برای ضرورت جنگ نظامي ایران بر علیه اسرائیل است
حتما دیشب اخبارو شنیدین که اسراییل ظاهرا مهیای حمله به ماست
زهی خیال باطل....

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

روز قدس روز آزادیست.
آزادی که فقط نامش به جای مانده... وظیفه هر مسلمانی این هست که در باز پس گرفتن آزادی برادرو خواهران مسلمانش شرکت کند.

من هم باتوجه به این که مرجع تقلیدم آیت الله العظمی مکارم شیرازی شرکت در راهپیمایی این روز رو
واجب شرعی اعلام کردم ان شاء الله شرکت خواهم کرد.

قسمتی از سخنان ارزشمند آیت الله مکارم شیرازی:

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی یادآورشد: همه مسلمانان از هر مذهبی می بایست در این راهپیمایی شرکت کرده و فریاد خود را بلند کنند.

وی با تاکید بر این که در حال حاضر شرکت در راهپیمایی روز قدس وجوب شرعی دارد، افزود: زمانی که کسی از من می پرسد که همسرم اجازه شرکت در راهپیمایی روز قدس را نمی دهد، چه کنم؟ می گویم که امروز با توجه به شرایط حاضر، شرکت در راهپیمایی روز قدس وجوب شرعی دارد و همسرتان نمی تواند مانع شما شود؛ این عمل مبارزه موثر با اسراییل است.
این مرجع تقلید با تاکید بر این که بنده خود در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنم، ابراز داشت: همه مردم را به شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت می کنم و عقیده دارم از جمله مسائلی که می تواند در ماه مبارک رمضان موجب تقرب بسوی خدا شود، شرکت در این راهپیمایی است و همه می توانند از مواهب آن بهره مند شوند.
ایشان خاطر نشان کرد: امروز دیگر ماهیت رژیم صهیونیستی بر کسی پوشیده نیست؛ زور گویی، غاصب بودن، تجاوز گری و ... از مسایلی است که همگان در رابطه با اسراییل می دانند.

زهرا

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

نظر شما دوستان درباره بیداری های اسلامی (با توجه به انقلاب های اخیر) و اثرات آن در مورد سرزمین های اشغالی فلسطین چیست؟ این مسئله در جهان چطور خواهد بود؟
انقلابهای اخیر کشورهای عربی نشون داد که هیچ نیرویی نمیتونه در مقابل اراده ملت ایستادگی کنه که شاید شجاعت و ایستادگی مردم فلسطین الهام بخششون بوده ملتی که با وجود محاصره و کشتارو .. تسلیم نمیشن
البته شما تاثیر انقلاب اخیر رو در فلسطین پرسیدید و من تاثیر ایستادگی فلسطین رو در انقلابهای اخیر گفتم
به امید پیروزی مردم فلسطین و قدس

razavi

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

فلسطین پاره ی تن اسلام است. امام خمینی (ره)

دفاع از حق مظلوم بر هر مسلمانی واجبه....
به فرموده پیامبر اسلام (ص) هر کسی ندای حق طلبی مظلومی رو بشنوه ولی به یاری اون نره مسلمان نیست.
دفاع از قدس در واقع دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی (ره) است.

همه با شرکت در راهپیمایی روز قدس برائت خودمون رو از صهیونیست و دفاع از مردم مظلوم فلسطین اعلام می کنیم.

یاعلی مدد

فلسطین پاره ی تن اسلام

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

آن جا که حسین (ع) در صحنه است ، اگر در صحنه نباشی ،هر کجا باشی، ایستاده به نماز یا نشسته به شراب یکیست!
سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی

این حداقل کاریست که می توانیم انجام دهیم!

بالا