انتشار تصویر چهره مبارک یاور امیرالمومنین(ع) جناب حجر بن عدی(ره)+عکس

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
به گزارش وبگردی باشگاه خبرنگاران به نقل از عمادنیوز ، پس از انتشار خبر حمله سلفی ها و وهابیون افراطی به مرقد مطهر حجربن عدی و ربودن پیکر مطهر یاور امیرالمومنین (ع) ، تصویری در شبکه خبری الغوطه الشرقیه که وابسته به معارضین سوری است منتشر گردید که ادعا شده است این تصویر متعلق به پیکر مبارک "حجر بن عدی” ، از صحابه رسول خدا(ص) و امیرالمومنین(ع) می باشد.

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
سلام عمار جان......گویا ایشون در حین نماز تیر باران شدند و با همان حالت به شهادت رسیدن و مدفون شدند

abshar

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
حِجر بن عَدی کندی از افراد سرشناس دوره آغازین شیعه بود. وی در جنگ صفین از سوی علی (امام اول شیعیان) فرمانده قبیله کنده بود و در جنگ نهروان فرماندهی پهلوی چپ لشکر علی را بر عهده داشت. وی همچنین از یاران حسن بن علی، دومین امام شیعیان بود.

ویکی پدیا

-------------------------------

حجر بن عدى از بزرگان قبايل عرب است كه در شهر كوفه زندگى‏ كرد. او در سال 50 هجرى به علت فشارهاى زيادى كه دستگاه ‏معاويه در شام و حكمران كوفه ابن‏زياد، به شيعيان حضرت على (ع) وارد مى‏كند دست به شورش مى‏زند، كه پس از مبارزات بسيار توسط عوامل معاويه دستگير شده به شام برده مى‏شود و در محلى به نام «مرج العذراء» به شهادت مى‏رسد. ده سال پس از شهادت او، امام‏حسين (ع) قيام مى‏كند.

خبرگزاری قرانی ایران

مجنون الحسین

کاربر فعال
"بازنشسته"
سلام
برین الغدیر رو بخونین تو الغدیر قشنگ هست همه چیز
جلد 21
نوشته:از قسمت مال کشتن مینویسم
نوشته:((هدبه اعور))پیش آمد در حالی که گوشتهای زانوانش به لرزه افتاده بودند گفت:((هرگر گمان نداشتم که تو از مرگ نهراسی من ترا آزاد میکنم تا از دوست خود(حضرت علی (ع))تبری کنی)).گفت:چرا از مرگ نترسم درحالی که قبر خود را آماده و کفن خود را گسترده میبینم و شمشیر بالای سرم کشیده اند.
بخدا من هرگاه از مرگ میترسم سخنی که خدا را به خشم آورد برزبان نمی آورم
آنگاه گفتند گردنت را خم کن
گفت این خونی است که من به ریختن آن کمک نمی کردم
آن گاه اورا جلو آوردند و گردنش را زدند و یک یک افراد را بدینسان کشتند تا آنکه هر شش نفر کشته شدند
این متن الغدیر بود در جلد 21جنایات معاویه
حالا دیگه...

818

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
سلام
برین الغدیر رو بخونین تو الغدیر قشنگ هست همه چیز
جلد 21
نوشته:از قسمت مال کشتن مینویسم
نوشته:((هدبه اعور))پیش آمد در حالی که گوشتهای زانوانش به لرزه افتاده بودند گفت:((هرگر گمان نداشتم که تو از مرگ نهراسی من ترا آزاد میکنم تا از دوست خود(حضرت علی (ع))تبری کنی)).گفت:چرا از مرگ نترسم درحالی که قبر خود را آماده و کفن خود را گسترده میبینم و شمشیر بالای سرم کشیده اند.
بخدا من هرگاه از مرگ میترسم سخنی که خدا را به خشم آورد برزبان نمی آورم
آنگاه گفتند گردنت را خم کن
گفت این خونی است که من به ریختن آن کمک نمی کردم
آن گاه اورا جلو آوردند و گردنش را زدند و یک یک افراد را بدینسان کشتند تا آنکه هر شش نفر کشته شدند
این متن الغدیر بود در جلد 21جنایات معاویه
حالا دیگه...

آقا عمار اخوی شما هم گیر دادیا:))
سند این مطلب وبگردی هست،دیگه از سندش مشخصه
آقا عرفان هم اگر این مطلب رو گذاشتن نه برا اینکه بگن حتما این عکسه برا صحابی رسول خداست(ص) بلکه از اون چیزی که داره توی دنیا اتفاق میفته ما هم با خبر باشیم
خب حتی توی متن هم نوشته شده معارضین سوریه ادعا کردن این عکس متعلق به صحابی رسول خداست(ص) نه بزرگان شیعه

!!SaeeD!!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
آقا عمار اخوی شما هم گیر دادیا:))
سند این مطلب وبگردی هست،دیگه از سندش مشخصه
آقا عرفان هم اگر این مطلب رو گذاشتن نه برا اینکه بگن حتما این عکسه برا صحابی رسول خداست(ص) بلکه از اون چیزی که داره توی دنیا اتفاق میفته ما هم با خبر باشیم
خب حتی توی متن هم نوشته شده معارضین سوریه ادعا کردن این عکس متعلق به صحابی رسول خداست(ص) نه بزرگان شیعه

:-?

بالا