این مکان مجهز به دوربین مدار بسته است

~(neda)~

کاربر فعال
"بازنشسته"
منتظر بودم تا نوبت من برسه ... یکی از مشتریان داشت به صاحب فروشگاه میگفت که امروز برخی از مردم به شعار "این مکان مجهز به دوربین مدار بسته است" بیشتر توجه میکنند تا اینکه "خدا همواره ما را میبیند و ما همواره در محضر او هستیم." نمیدانم منظورش از بیان این جمله چه بود و اینکه شما هم با من موافق هستید یا نه ولی این حرف خیلی من را به فکر فرو برد.

بعضی وقتها ما آدمها فکر میکنیم که تنهای تنها هستیم و بدلیل شرایط مختلف یا کسی ما را نمیبیند و یا نمیتواند ببیند و در نهایت نیز ما در برابر اعمالمان مورد پرسش قرار نخواهیم گرفت ولی این باور تنها یک توهم است.

آیه 14 از سوره «علق» در این موضوع صحبت میکند که در ادامه به متن، ترجمه و نکتهای پیرامون آن اشاره میشود:

«أَلَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرَیٰ»

"آیا او (انسان) ندانست که خداوند (همه اعمالش را) میبیند؟"

نکته:
ریشه طغیان انسان دو چیز است:

1 - خود را بی‏نیاز می‏بیند. «رَّآهُ اسْتَغْنَی».(آیه 7 سوره «علق»)

2 - دیگر آنکه خدا را نمی‏بیند و گمان می‏کند خدا هم او را نمی‏بیند. «ألم یعلم بانّ اللّه یری»

ایسنا

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
آیه 45 سوره احزاب(یا ایها النبی انا ارسلناک شاهداومبشراونذیرا)
آیه 105 سوره توبه(وقلاعملوافسیریالله عملکم ورسوله والمومنون وستردون الی عالم الغیب والشهادة فینبئکم بما کنتم تعملون)
آیه 154سوره بقره(ولا تقولو لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاءولکن لا تشعرون)
آیه 18 سوره ق(ما یلفظ من قول الا لدیه رقیب عتید)
آیه 4 سوره زلزلة(یومئذ تحدث اخبارها)
آیه 1سوره بروج(والسمائ ذات البروج)
آیه 20و21 سوره فصلت(حتی اذا ما جاءوها شهد علیهم سمعهمو ابصارهموجلودهم بما کانوایعملون)(وقالو لجلودهملم شهدتم علیناقالوا انطقناالله الذی انطق کل شیء وهوخلقکم اول مرة والیه ترجعون)
دوستان عزیز اینها ایاتی هستندیا در واقع دوربینهایی که مدام در حال دیدن ما هستندکه شامل خدا، پیامبران ،امامان وحضرت زهرا، شهدا،زمان،اعضاو جوارح ما هستند وحتی پوست دست ما
لطفا برای آشنایی بیشتر به معانی آنها رجوع کنید.

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
"این مکان مجهز به دوربین مدار بسته است"

«أَلَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرَیٰ»

آیه 45 سوره احزاب(یا ایها النبی انا ارسلناک شاهداومبشراونذیرا)

آیه 105 سوره توبه (وقلاعملوافسیریالله عملکم ورسوله والمومنون وستردون الی
عالم الغیب والشهادة فینبئکم بما کنتم تعملون)

آیه 154سوره بقره (ولا تقولو لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاءولکن لا تشعرون)
آیه 18 سوره ق (ما یلفظ من قول الا لدیه رقیب عتید)
آیه 4 سوره زلزلة (یومئذ تحدث اخبارها)
آیه 1سوره بروج (والسمائ ذات البروج)
آیه 20و21 سوره فصلت(حتی اذا ما جاءوها شهد علیهم سمعهمو ابصارهموجلودهم بما کانوایعملون)

(وقالو لجلودهملم شهدتم علیناقالوا انطقناالله الذی انطق کل شیء وهوخلقکم اول مرة والیه ترجعون)

دوستان عزیز اینها آیاتی هستندیا در واقع دوربینهایی که مدام در حال دیدن ما هستندکه شامل خدا، پیامبران ،امامان وحضرت زهرا، شهدا،زمان،اعضاو جوارح ما هستند وحتی پوست دست ما

اینهمه دوربین نصب شده و باز هم غفلت.....

~(neda)~

کاربر فعال
"بازنشسته"

اینهمه دوربین نصب شده و باز هم غفلت.....
[/quote]

وقتی از یاد خدا غافل باشیم عاقبتش همینه
«وَمَن يَعشُ عَن ذِکرِ الرَّحمَنِ نُقَيِّض لَهُ شَيطاَناً فَهُوَ لَهُ قَرينٌ» (زخرف/36)و هرکس از ياد خداي رحمان [(بر اثر اشتغال به شهوات)] چشم بپوشد [و کوردل شود] براي او شيطاني مي گماريم که همواره [براي وسوسه و گمراهي] يار و قرينش باشد.

~Bahar~

عکـــــاس آزمایشی
"کاربر *ویژه*"
این جمله قشنگ بود
خدا را نمیبیند و گمان میکند خدا هم او را نمیبیند ...

بالا