*...عشق چیه؟! عاشق کیه؟!...*

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

عشــق چیه؟ عاشــق کیه؟

عشق...

عاشق...

عاشق کیه؟ عاشق اونه که تمام موجودش رو وقف معشوقش کنه. چطور وقتی ما مسافری داریم منتظریم از راه بیاد، اگه کمی دیر کنه دچار دلشوره میشیم، به آب و آتیش میزنیم تا خبری ازش به دست بیاریم، اگه خبری ازش نرسه شب خوابمون نمیبره... تا مسافرمون به مقصد نرسه آروم و قرار نداریم...وای به روزی که بفهمیم مسافرمون در رنج هست، دیگه اون موقع هر کاری می کنیم تا عزیزمون از این وضع خارج بشه...

اما حالا که مولامون چندیـــــــــــن ساله در غیبتن، آیا واقعا همینطور براشون بی قراریم؟ تازه می دونیم که ایشون چقدر مشتاق ظهورن، چقدر دلشون خونه، چقدر اشک میریزن، پس چطور دلمون میاد انقدر بی تفاوت باشیم؟ چطور دلمون میاد خونسرد سر به بالین بذاریم در حالیکه مسافرمون منتظر ماست؟ جالب اینجاست که دم از عشق میزنیم، ادعای عاشقی داریم، خب یکی نیست بگه اگه عاشقی پس چرا نشستی؟! چرا حرکت نمی کنی؟! چرا نمیری خبری از معشوقت بگیری؟! اگه والدینت؛ همسرت، فرزندت، دوستت یا... هم در سفر بودن و دیر کرده بودن، باز انقدر بی تفاوت بودی؟! باز شب راحت می خوابیدی؟ باز با خیال راحت میرفتی دنبال همه روزمرگی هات؟ نه نمی رفتی...

عشق یعنی بی تاب شدن، یعنی بی خور و خواب شدن، یعنی فنا شدن، یعنی...

با خودمم، اگه واقعا راست میگی و منتظری باید تمام دغدغه زندگیت عشقت باشه، باید زندگیت بر محور عشقت بچرخه، نه اینکه بری دنبال همه خوشی ها و بازی های زندگی، وقتی خسته شدی، دلت گرفت، وقت اضافه آوردی، بگی ااااااااا، راستی ما یه مسافری داشتیم چی شد نیومده هنوز؟! بعد نهایت بری یه دعای ندبه بخونی و فکر کنی حالا چیکار کردی...این رسم عاشقیه؟! اگه خودمون هم بودیم این عشق رو می پذیرفتیم؟

مولا مهربونن، ما رو همینجوری هم دوست دارن، اما ما چی؟!

کجاها یاد مولامون میوفتیم؟ تا کجا پای عشقمون هستیم؟ تا وقتی که به دنیامون کوچکترین گزند مادی وارد نشه؟ تا وقتی که خوشی های دنیا هم تمام و کمال داشته باشیم؟ آیا در راه عشق نباید از خودمون بگذریم؟ اگه قرار بود با شعار دادن مسافرمون برسن، تا حالا رسیده بودن، منتظر مولا باید عاشق ترین باشه، عشق نه به زبون به عمل، اگه عشق فقط به زبون بود، پس بهترین سخنوران؛ عاشق ترین ها بودن، اسم عشق زبونی رو که نمیشه عشق گذاشت؛ اون میشه ادعا همین و بس..
اگه مسافرمون رو شناختیم، اون موقع است که می تونیم عاشق بشیم، عشق بدون معرفت معنا نداره، تا وقتی به ارزش وجودی مسافرمون پی نبردیم، مسلما قدرشون هم نمی دونیم...

راه و رسـم عاشــقی هم تو قرآن و سیره اهل بیت(ع) اومده، کافیه فکر کنیم، چشمامون رو باز کنیم و فریب دنیا رو نخوریم.

بعضی از ما غافلیم، در صورتی که فکر می کنیم عاقلیم، در صورتی که باید عاشق و عالم باشیم، عالم به علم عاشقی...

قرآن یعنی نور، یعنی امید، یعنی عشق؛
اهل بیت(ع) هم مفسران قرآن، هدیه خدای مهربونمون به ما؛

پس همه چی فراهمه، کافیه دلمون رو در چشمه معرفت خوب بشوریم و بخوایم بندگی کنیم. یه دل داریم، اون رو وقف عشق الهی کنیم...

آه از دنیا، آه از نفس سرکش، آه از...
همه چیز دنیا، خوشی و ناخوشی خیلی زود تموم میشه، خیلی زودتر از اون چیزی که فکرش رو کنیم؛
خدا کنه رسالت بندگی یادمون نره، خدا کنه عاشق با معرفت باشیم...

حالا شما بگین؛

عشق چیه؟! عاشق کیه؟!

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
خواهش میکنم این مطالب رو خط به خط بخونید

اولا تشکر از بانو گمنام به خاطر تاپیکهای زیبایی که ایجاد میکنن........
این تاپیک یه تاپیک ساده نیست......به جرات میتونم بگم که بانو گمنام عمق مطلب از عشق واقعی رو دانسته اند و درک کردند و این مطالب رو ذکر کردند............

قبلا هم عرض کردم ......انسان به طور ذاتی موجودی بینهایت طلب هست....یعنی در همه زمینه ها....مالی ثروت فکری عقلی آرامش محبت عشق شهوت و همه اینا میخواد بی نهایتش رو داشته باشه..........
خب اگه بیایم عقلا محاسبه کنیم که آیا این بینهایت در مال و ثروت هست؟ در شهوت هست؟ در محبت نفس و دنیا است؟
که مسلما همه میدونیم که اینها بی نهایت نیستند و دیر یا زود از دست ما میره......و فانی میشن از بین میرن.....طوری که انگار از اول نبوده.....
اما آرامش و محبت بی نهایته..آرامشی که از یاد الله و غرق شدن در یاد خدا برای ما بوجود میاد.......آرامشی که هیچگاه کهنگی نداره....
و هیچگاه از بین نمیره.......آرامشی که انسان خودشو در آغوش خدا رها میکنه و همه امور رو به دست الله میسپاره.....

و نهایتی جز الله نیست.............. و همینجا میشه عوان کرد که علت خلقت انسان ...رسیدن به بینهایت الهی است...چرا که فقط انسان این ظرفیت رو دارد......بخاطر همین همه ملائکه بر انسان سجده کردند.....چون موجودی قرب الهی است.....

این مقام انسان است....خب حالا آیا سزاور است که ما بینهایتی رو در دنیا در جایی که بهش تعلق نداریم و فانی هست دنبالش بگردیم........
در صروتی که شهوت و ثروت و دنیا ابزاری است برای جسم ما......نه روح و ارضاء حس آرامش معنوی.........!!!

انسانی که بینهایتی خود رو در خدا میبینه.....و غرق در الله میشه.....دیگه یک انسان معمولی نیست.....این انسان همواره خدا رو حس میکنه و تنها برای رضایت الله قدم برمیداره و نفس میکشه و حتی جانش رو در راه رضایت الله میده.....
انسانی که بینهایتی رو در خدا جستجو میکنه ، عاشق خدا میشه و خدا نیازی بی پایان براش میشه.......و همیشه در آرامش و لذت و عشق و دلدادگی هست........
به این طور انسانهای عاشق و بینهایت طلب در خدا.....میگن عارف..........

به دنیای واقعی بینهایت ، الله، خوش آمدید

razavi

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
من خودم دنبال لمس عشق بودم و هستم
از همون وقتی که خودم رو شناختم دنبال درک این معنی بودم ... شاید تجربه هم کرده باشم عشقی رو که توی داستانها میگن
توی قسمت وعرفی من رو هم اگه خونده باشید فرازی از وصیتنامه یک دانشجوی شهید رو گذاشتم « علی اصغر حسین پور ازغدی»
من به دنبال خویش می گردم ،اما راه مرا به سوی خود می برد تا اینجا هم که امده ام قوت من نبود عشق او بود که مرا به سوی خود می کشید وگرنه من کجا می توانستم این همه راه را بپیمایم؟

.........
من به دنبال خویش می گردم و ... به دنبال حقیقتی که در من وجود داره؟
الان هم عاشقم ...
فاش می گویم و از خود گفته ی خود دلشادم!
بذار همه بدونن... من عاشقم
و حدود یک سال و چند روزی هست که از عشقم دورم...
من عاشق پسر فاطمه(ع) هستم
من عاشق اباعبدالله (ع) هستم
و به این عشق می بالم
و در این عشق می مانم....

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
بسم رب الحسین .. .

عشق!

عشق حالت مستانه ای از دوست داشتن است .. .

دوست داشته باشیم و عاشق نشیم

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام...عشق یعنی دل تپیدن بهر دوست:53:.:53:.:53:.عشق یعنی جان من قربان اوست
ما هممون دوس دااریم عاشق باشیم...و احتمالا خیلیامون عاشق هستیم اما اینکه عاشق کی باشی مهمه....بعضیامون عاشق یه جنس مخالف میشیم و به قصد عروسی پیش میریم و برا عشقمون و واسه رسیدن بهش کلی دعا میکنیم...که البته کار بدی هم نمیکنیم چون سنت پیامبر(ص) است..بعضیامون خب متاسفانه عاشق
موبایل و ماشین و چیزایی میشیم که ارزشی تو آخرتمون ندارن ولی اگه درست درمون ازشون استفاده کنیم میبینیم که خدا به خاطر ثوابهایی که با اون وسیله ها برا رضای خودش انجام دادیم هم پاداش میده...
بعضیام دنبال عشق خدایی میرن...مثلا یکی مث من عاشق شهید همت میشه و یکی عاشق امام زمان...
البته باید بگم که من عاشق خیلیا هستم و اگه بخوام همشونو بگم طول میکشه ولی واسه نمونه عرض میکنم که عاشق امام حسین و حضرت عباس و حضرت علی اکبر و امام جواد و...حضرت مسلم عزیزمم:x
و عشق خدا که در صدر جدول رده بندی قرار داره و اگه عاشق خدا نبودم به این عشقای الهی نمیرسیدم...
بی شک دلیل عشقم به این عزیزان خدای مهربونم بوده که از عشق خودش یه کوچولو هم لطف کرده و به من داده...که همین قطره ی کوچیکی که خدا بهم عنایت کرده این همه واسم لذت بخش بوده...دیگه ببین اگه فول عشقشو بهم میداد چیکار میکردم؟! ههه مزاج بود که همه شاد شیم=)) خداجونم شوخی بودا عزیزدلم(دوستت دارم جیگرم):x
دوستمون درباره ی عشق به آقامون امام زمان حرف زد بله باید عاشقش باشیم...اصلا آفریده شدیم واسه همین...شاید بعضیا بگن وظیفمونه که عاشق امام زمان بشیم اما من میگم نه برادر یا خواهر من!وظیفه نیست
بلکه عشقه و وقتی پای عشق بیاد وسط همه چی میره کنار و چیزای دیگه واسش مهم نیستن!:x
راستش ماها سعیمونو میکنیم که آقای مهربونمونو تنها نذاریم و از یادش غافل نشیم...خدا کنه ریا نشه ولی باید بگم چون جوونایی هم هستن که به جای گذروندن وقتشون در کارهای حرام و بد اومدن دلشونو سپردن به آقامون و وقت گذاشتن و دارن یه کار خوبی هر چندم کوچیک برا شادی دل ایشون انجام میدن...
دعا که خیلی راحته من میگم اللهم عجل لولیک الفرج بعد شمام میگین آمیــــــن ...ببینم فقط همینو بلدین؟؟؟خو پاشو یه کاری بکن که آقامون غریب نباشه!!!حرف زدن خیلی راحته مهم عمل کردن به حرفیه که زدیم!!!که متاسفانه خیلیامون اینو یادمون میره...حتی خدا هم از آدمایی که یه وعده ای میدن ولی میزنن زیرش اونم با پر رویی تموم بدش میاد...توی آیه ی قرآن اینو خوندم...من خودم یه چندتا کار هر چند ناقابلو واسه شادی امام عزیزم انجام میدم که اینجا چندتاشو میگم براتون(خدایا منو ببخش-ریا نشه یهو):nervose:
مثلا:1/امام زمان خودش گفته اگه کسی میخواد منو خوشحال کنه برا مامانم حضرت نرجس دو رکعت نماز مستحبی بخونه...اینجوری دل من خیلی شاد میشه
2/هر شب دو رکعت نماز واسه سلامتی و شادی و ظهور و فرج امام زمانمون بخونیم(من خودم میخونم وگرنه نمیگفتم:D
3/دعای الهی عظم البلا رو واسش بخونیم انشالا که خودش بیاد به اذن خداجونمون
4/اگه یه کار خوبی میکنیم مثلا چایی ریختن واسه خونواده یا چمیدونم! یه چیپسی پفکی میخریم بگیم واسه خوشحالی امام زمانمون این پفکو خریدم و میدم به اوناییکه میخوان! مثل احسان دادن
اشکی بریزیم در غم فراغ آقامون حضرت مهـــــــــدی عزیزمون که خیلی غریبه(یه چیزی توی فیس بوک یکی از حاج آقاها بهم گفت که بدجور دلمو شیکوند:اون داشت روایتایی از امام زمان واسم میگفت بعدش رسید به اینجا که امام زمانمون میگه:ما که به جز شیعیانمون کسی رو نداریم:( این حرف امام زمان دلمو میسوزونه:(
خلاصه اینا چیزایی بود که به کله ام رسید:gol:

images

بالا