* حضرت فاطمه(س) در کلام حضرت محمد(ص) *

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند:

«... فاطمة اعز البریة علی; فاطمه علیها السلام عزیزترین مردم در نزد من است .»

الامالی، شیخ مفید، ص 259 .

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"

از زهد و پارسائی فاطمه (علیهاالسلام) اینكه :

روزی پیامبر (صلی الله علیه وآله) دید فاطمه (علیهاالسلام) آنچه داشت در راه خدا به مستمندان داد، فرمود: خاندان محمد (صلی الله علیه وآله) را با دنیای مادی

چه كار؟ كه ایشان برای آخرت آفریده شده اند، اگر دنیا به اندازه پر مگسی ارزش داشت ، خداوند یك جرعه آب به كافر نمی داد. در این هنگام پیامبر (صلی الله

علیه وآله) فرمود

فداها ابوها: پدرش به قربانش باد.
داستان صاحبدلان / محمد محمدي اشتهاردي

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"
مقام حضرت زهرا(ع) نزد پدر
عایشه ، یكی از همسران پیامبر (ص) می گوید

: در میان مردم هیچكس را ندیدم كه شباهتش به پیامبر (ص) مانند فاطمه (س) باشد، هنگامی كه فاطمه (س) به حضور پیامبر (ص) می آمد، پیامبر (ص) با آغوشی

باز از او استقبال می كرد و دستهای فاطمه (س) را می بوسید، و در مجلس خود می نشاند، و هرگاه پیامبر (ص) بر فاطمه (س) وارد می شد، فاطمه (س) برمی

خاست و دستهای پیامبر (ص) را می بوسید

در آن هنگام كه پیامبر (ص) در بستر رحلت آرمیده بود، پیامبر (ص) او را نزدیك خود خواند، و به طور خصوصی و آهسته با او سخن گفت ، این بار دیدم فاطمه (س)

خندید،
با خود گفتم : این نیز یكی از برتریهای فاطمه (س) بر دیگران است . كه هنگامی كه گریه می كرد، خندید علت را از فاطمه (س) پرسیدم ،

فرمود: در این صورت اسرار را فاش ساخته ام (و فاش كردن اسرار ناپسند است

) پس از آنكه رسول خدا (ص) از دنیا رفت و به فاطمه (س) عرض كردم : علت گریه و سپس خنده تو در آن روز چه بود؟

در پاسخ فرمود: آن روز، پیامبر (ص) نخست به من خبر داد كه از دنیا می رود، گریه كردم ، سپس به من فرمود:

تو نخستین كسی هستی كه از اهل بیتم به من می پیوندی ، شاد شدم و خندیدم.

داستانهاي شنيدني از چهارده معصوم(عليهم السلام)/ محمد محمدي اشتهاردي

بالا