عقل سلیم : سیلی حضرت موسی به عزرائیل ! (+ سند)

mahdi gh

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
از جمله مطالب مضحکی که جناب بخاری در صحیحش نقل می کند ، ماجرای سیلی زدن حضرت موسی به صورت عزرائیل است !

محمد بن اسماعیل بخاری در دو جای صحیحش از ابوهریره چنین نقل می کند :

عَنْ أَبِي هُرَيْرَة قَالَ أُرْسِلَ مَلَكُ الْمَوْتِ إِلَى مُوسَى عَلَيْهِمَا السَّلَام فَلَمَّا جَاءَهُ صَكَّهُ فَرَجَعَ إِلَى رَبِّهِ فَقَالَ أَرْسَلْتَنِي إِلَى عَبْدٍ لَا يُرِيدُ الْمَوْتَ فَرَدَّ اللَّهُ عَلَيْهِ عَيْنَهُ وَقَالَ ارْجِعْ فَقُلْ لَهُ يَضَعُ يَدَهُ عَلَى مَتْنِ ثَوْرٍ فَلَهُ بِكُلِّ مَا غَطَّتْ بِهِ يَدُهُ بِكُلِّ شَعْرَةٍ سَنَةٌ

ملک الموت خدمت حضرت موسی رسید و عرض کرد اجابت کن پروردگارت را . موسی چنان سیلی به چشم عزرائیل زد که چشم او کور گردید و به صورتش ریخت . پس به سوی پروردگار بازگشت و عرض کرد : مرا به سوی بنده ای فرستاده ای که قصد مردن ندارد و چشم مرا کور کرد . پس خدا ، چشم عزرائیل را برگرداند و فرمود : برگرد به سوی بنده من ، و بگو اگر زندگی دنیا را می خواهی ،دست خود را بر پشت گاوی بگذار ، پس هرچه مو به دستت آمد ، به تعداد هر یک از آنها یک سال زندگی خواهی کرد .

صحیح بخاری :

1. كتاب الجنائز » باب من أحب الدفن في الأرض المقدسة أو نحوها

2. كتاب أحاديث الأنبياء » باب وفاة موسى وذكره بعد

اسناد اینترنتی از سایت www.islamweb.net :
1.
http://www.islamweb.net/newlibrary/display_book.php?idfrom=1273&idto=1273&bk_no=0&ID=864
2.
http://www.islamweb.net/newlibrary/display_book.php?idfrom=3234&idto=3237&bk_no=0&ID=2059

*
همچنین این جریان را احمد بن حنبل و طبری نقل کرده اند ، به اضافه این مطلب که :

أن ملک الموت کان یاتی الناس عیانا... فجاء بعد ذلک إلی الناس خفیا

در زمان موسی ملک الموت برای قبض روح بندگان ، ظاهر و علنی می آمد ، ولی بعد از آنکه موسی بر صروت او سیلی زد و چشمش کور شد ، برای قبض روح خلایق ، مخفیانه و پنهانی می آید .

مسند احمد بن حنبل ، 2/533 ، مسند ابوهریره

تاریخ طبری ، 1/305 ، ذکر وفاة موسی و هارون

عجب کتاب صحیحی که چنین مضحکاتی را به عنوان حدیث نقل می کند !

عجب پیامبری که ظلم و خشونت او حتی به فرشتگان مقرب الهی هم رسیده است !

عجب پیامبراولوالعزمی که دلباخته دنیاست !

عجب پیامبر صاحب شریعتی که از مرگ فرار می کند !

عجب قدرتی دارد موسی ! که ضرب دستش باعث کور شدن فرشته بزرگ الهی ، عزرائیل شده است !

عجب معارف نابی در این کتاب جای گرفته است !

والسلام علی من اتبع الهدی

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : عقل سلیم : سیلی حضرت موسی به عزرائیل ! (+ سند)

سلام داداش مهدی...واقعا این کسی که این حرفای پوچ و مسخره رو توی کتاباش نوشته و بهشون دامن زده هیچی از خدا و پیغمبرا و فرشته ها نمیدونه و جاهلی بیش نیست!!!
حضرت موسی به اون مهربونی! به اون خوبی بیاد به حضرت عزرائیل سیلی بزنه؟؟؟
اونم جوریکه چشم ایشون کور بشه؟؟؟
ینی دیگه این بخاری وقاحتو از حد گذرونده!! حیف که بهش دست رسی ندارم وگرنه خودم حالشو میگرفتم!! آخه چرا این شایعات مضحک و مسخره رو درباره ی اماما و پیامبرا و حتی فرشته ها در میارن؟؟؟؟
بیاین این بخاری نامردو واگذارش کنیم به خدا

mahdi gh

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

آیت الله بهجت می فرمایند:

بترسید از نادانی ، نادانی در دین انسان را به جهنم میبرد

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

بله داداش...خود امام صادق(ع) عزیزمونم همینو میگه: حالا من کل حدیثو یادم نیس ولی اینو میدونم که ایشون گفته: وقتی چیزی از کسی در مورد دین میشنوید...در جا قبولش نکنین بلکه اول با کتاب خدا(قرآن) اونو بسنجید اگه دیدین همون مطلب توی قرآنم هست قبولش کنین....ینی هر چیزی رو با قرآن مقایسه و بسنجید....

ضحا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

عجب پيامبري كه دعوت خدايش را لبيك نمي گوييد
اينها يا واقعا جاهل و مجنون هستند يا فكر كردند ديگران ديوانه اند كه اين اراجيف را در مورد پيامبر خدا بپذيرند
البته تاريخ شاهد بدتر و جاهلانه تر از اين احاديث بوده

بالا