رایتل :خانه شیشه ای !!!

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"
"رایتل"، اپراتور سوم تلفن همراه کشور است که بعد از همراه اول و ایرانسل در دسترس هموطنان قرار میگیرد و این امکان را دارد که علاوه بر مکالمه صوتی، یک ارتباط تصویری زنده نیز بین دو مشترکِ خود برقرار کند.
اپراتور جدید، رایتل، در حالی گام به گام وارد خانه های ما میشود که هنوز هیچ اجازهای از صاحب خانه نگرفته، و یا شاید من و شما خود را به خواب زدهایم تا او با خیالی آسوده بیاید و در پوشش نقابی فریبنده از تکنولوژی، آرامش خانوادگی ما را به مخاطره بیاندازد.
شاید بگوییم کجای این بد است؟ به نظر شما آیا این امکان جدید، در فضای کنونی فرهنگی ما می تواند خوب باشد؟ چگونه می توانیم چشمان خود را ببندیم و چنین امکانی را تا این حد در دسترس فرزندانمان قرار دهیم؟ آیا همان مکالمه صوتی برای ارتباطات ما کافی نبود؟ آیا این نقض حریم خصوصی افراد و خانواده ها نیست؟ آیا کمی تأمل در مضرات و مشکلاتی که این وسیلة غیر ضروری به وجود می آورد، ما را از خواب غفلت بیدار نمی کند؟ آیا ما باید بعد از این که اپراتور جدید در جیب فرزندان و همسرانمان شروع به زنگ خوردن کرد، بنشینیم و به بلایی که سرمان آمده بیاندیشیم؟ آیا کسانی که از عواقب شوم این اپراتور با خبرند مجازند برای منافع مادی خود، از خیر امنیت روانی خانوادههای یک جامعه بگذرند؟ آیا شما حاضر می شوید دیوارهای منزلتان از شیشههای زیبا باشد و همسایة شما هرگاه که هوس کرد، تمام امور خانه شما را زیر نظر بگیرد؟ چرا بعضی ها میخواهند فقط روی این مرداب زیبا را به ما نشان دهند؟ آیا اهمیت این مسأله کمتر از وارونگی هوا است، که فقط چند روز از سال گریبان ما را می گیرد؟ ما که به درستی چند روز کاری خود را تعطیل می کنیم و طرح زوج و فرد را از مقابل درب منازل اجرا می کنیم، آیا نباید به فکر جلوگیری از بر باد رفتن آرامش و امنیت خاطر روانی خود و خانوادههایمان باشیم؟

فاطمه رضوانی

*SAMIRA*

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : رایتل :خانه شیشه ای !!!

به جای اینکه بیایم بگیم چه جوری به مردم فرهنگ استفاده از این تکنولوژی جدید رو یاد بدیم
میگیم اینو از دستشون بگیریم بندازیم دور
آخه تا کی؟
مگه میشه؟
هر روز وسایل ارتباطی پیشرفته تری از امروز وارد بازار میشه
و ما خواه ناخواه گاهی اوقات مجبوریم از اینها استفاده کنیم
همین اینترنت
مگه با وب کم نمیشه به فضای شخصی افراد وارد شد؟
خب چرا شما از این وسیله استفاده ی منفی ندارین؟؟!!
همه چیز به تربیت درست افراد و فرهنگشون برمیگرده
خود خود خودتون!

لاهوت

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

والله منم می خواستم رایتل بخرم می ترسم اول از خودم بعد هم از خودم . چون دیدم که ترسیدم همنجوریش هم مزاحم دارم چه برسه به تصویریش خدا خودش حفظمون کنه از گناه :63:

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"

به جای اینکه بیایم بگیم چه جوری به مردم فرهنگ استفاده از این تکنولوژی جدید رو یاد بدیم
میگیم اینو از دستشون بگیریم بندازیم دور
آخه تا کی؟
مگه میشه؟
هر روز وسایل ارتباطی پیشرفته تری از امروز وارد بازار میشه
و ما خواه ناخواه گاهی اوقات مجبوریم از اینها استفاده کنیم
همین اینترنت
مگه با وب کم نمیشه به فضای شخصی افراد وارد شد؟
خب چرا شما از این وسیله استفاده ی منفی ندارین؟؟!!
همه چیز به تربیت درست افراد و فرهنگشون برمیگرده
خود خود خودتون!
سلام و عرض ادب
حق باشماست باید فرهنگسازی بشه ولی کی ؟؟زمانی که این مثلا تکنولوژی توزیع شد و .....
پس اول باید فرهنگ سازی بشه بعد توزیع بشه !
کسی با تکنولوژی و پیشرفت مخالف نیست ومقایسه این اقدام با اینترنت فکر نمیکنم درست باشه چون از اینترنت استفاده های مفیدی میشه انجام داد و ایا چیزی برا جایگزینی ان داریم ؟
ولی تماس تصویری به نظر شما چه ضرورتی داره ؟؟
قبلا با ایرانسل اون هم با 5000 و یه سیم کارت هدیه مردم و جوانان رو گرفتار خیلی از کارها کردند امورز با رایتل و البته 20000 که فردا این هم میشه 10000!!!
دوستان بیان و نظرهای خودشونو در این باره بیان کنند شاید من اشتباه میکنم
.

lonely

خودمونی
"منجی دوازدهمی"

"رایتل"، اپراتور سوم تلفن همراه کشور است که بعد از همراه اول و ایرانسل در دسترس هموطنان قرار میگیرد و این امکان را دارد که علاوه بر مکالمه صوتی، یک ارتباط تصویری زنده نیز بین دو مشترکِ خود برقرار کند.
اپراتور جدید، رایتل، در حالی گام به گام وارد خانه های ما میشود که هنوز هیچ اجازهای از صاحب خانه نگرفته، و یا شاید من و شما خود را به خواب زدهایم تا او با خیالی آسوده بیاید و در پوشش نقابی فریبنده از تکنولوژی، آرامش خانوادگی ما را به مخاطره بیاندازد.
شاید بگوییم کجای این بد است؟ به نظر شما آیا این امکان جدید، در فضای کنونی فرهنگی ما می تواند خوب باشد؟ چگونه می توانیم چشمان خود را ببندیم و چنین امکانی را تا این حد در دسترس فرزندانمان قرار دهیم؟ آیا همان مکالمه صوتی برای ارتباطات ما کافی نبود؟ آیا این نقض حریم خصوصی افراد و خانواده ها نیست؟ آیا کمی تأمل در مضرات و مشکلاتی که این وسیلة غیر ضروری به وجود می آورد، ما را از خواب غفلت بیدار نمی کند؟ آیا ما باید بعد از این که اپراتور جدید در جیب فرزندان و همسرانمان شروع به زنگ خوردن کرد، بنشینیم و به بلایی که سرمان آمده بیاندیشیم؟ آیا کسانی که از عواقب شوم این اپراتور با خبرند مجازند برای منافع مادی خود، از خیر امنیت روانی خانوادههای یک جامعه بگذرند؟ آیا شما حاضر می شوید دیوارهای منزلتان از شیشههای زیبا باشد و همسایة شما هرگاه که هوس کرد، تمام امور خانه شما را زیر نظر بگیرد؟ چرا بعضی ها میخواهند فقط روی این مرداب زیبا را به ما نشان دهند؟ آیا اهمیت این مسأله کمتر از وارونگی هوا است، که فقط چند روز از سال گریبان ما را می گیرد؟ ما که به درستی چند روز کاری خود را تعطیل می کنیم و طرح زوج و فرد را از مقابل درب منازل اجرا می کنیم، آیا نباید به فکر جلوگیری از بر باد رفتن آرامش و امنیت خاطر روانی خود و خانوادههایمان باشیم؟

فاطمه رضوانی

عوض فرهنگ سازی کردن . نکنید اینکارا رو ...همین کارا و حرفا باعث خیلی از فساد ها میشه ...بیایید فرهنگمون رو بسازیم

*SAMIRA*

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

سلام داداش مفرد
با نظر شما در مورد اینکه اول باید فرهنگسازی بشه بعد این وسایل در اختیار مردم قرار بگیره
کاملا موافقم
:53:

داداش مهدی

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

چند سال بعد...

بعضی کارشناسا: آقا چرا مسئولین ما توجه نمیکنند که اول باید فرهنگ سازی بشه بعد تکنولوژیش وارد بشه...

مسئولین: ما به فکر رفاه و آسایش مردمیم...
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بله دیگه کارشناسای ما الآن خوابن....

مسئولین هم دنبال گسترش تکنولوژی جدید...

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"

خوب به نظر من حرف همه بچه ها به نوعی درسته
اولا ما نباید هیچ چیزیو قبل از فرهنگسازی وارد جامعه کنیم چون قبلا خیلی چوب اینکارارو خوردیم
ازاون طرفم دوستان درست میگن ماکه نمیتونیم خودمونو از پیشرفت و تکنولوژی دور کنیم
میشه بایه مدیریت درست مشکلو حل کرد

بالا