تشرف آیت الله مرعشی نجفی

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
آیت الله مرعشی نجفی (قدس سرّه ) نقل فرمودند:
در زیارت عسکریین ودرجاده منتهی به حرم سیّد محمّد، راه راگم کردم ودر اثر تشنگی وگرسنگی زیاد ووزش باد ،درنیمه تابستان ، اززندگی مایوس شده وغش کرده وبیهوش شده وروی زمین افتادم .پس ازمدتی ناگهان چشم باز کرده ودیدم ،سرم در دامن شخصی بزرگواری است . ایشان به من آب خوشگوارایی دادکه ماننش رادر شیرینی وگوارائی درمدت عمرنچشیده بودم .وبعداز سیراب کردنم،سفره اش راباز کرد(درمیان سفره دویا سه عدد نان بود)که از آن خوردم .
سپس این شخص که به لباس اعراب بود،فرمود (سیّد !دراین نهربرو وبدن راشستشو نما))

گفتم:((برادر اینجا نهری نیست !بزدیک بود ازتشنگی بمیرم ، شما مرانجات دادید)). آن مرد عرب فرمود:(( این آب گواراست .))،باگفته او نگاه کرده دیدم نهر آب باصفایی است .تعجب کرده با خود گفتم:((این نهر نزدیک من بود،در حالی که می خواستم از تشنگی بمیرم ؟!))
در ادامه فرمودند:((ای سیّد !قصد کجاداری؟))
گفتم (حرم مطهر سیّد محمّد(ع)))
فرمود (این حرم سیّد محمّد است)).نگاه کرده دیدم،درزیر بقعه سیّد محمّد (ع)قرار داریم ودر حال آنکه من درقادسیه گم شده بودم ومسافت زیادی بین آنجا وبقعه سیّد محمّد (ع)است.

از فوائدی که ازمذاکره باآن عرب دراین فرصت نصیبم شد ،اینهاست :
۱-تاکید برتلاوت قرآن شریف،وانکار شدید برکسی که قائل به تحریف قرآن است .
۲-تاکید برنهادن عقیقی که نامهای مقدسه چهارده معصوم (ع )برآن نقش بسته شده،درزیر زبان میّت.
۳-ناکید براحترام برپدر ومادر (زنده باشند یامرده)
۴-تاکید برزیارت بقاع مشرفه ائمه (ع)واولاد آنها وتعظیم وتکریمشان وزیارت صالحان وعلما.
۵-تاکید براحترام ذریه سادات
وبه من فرمودند:((قدر خود رابه خاطر انتسلب به اهل بیت (ع)بدان رشکر این نعمت راکه موجب سعادت وافتخار زیاد است ،به جای آور )).
۶-تاکید برخواندن قرآن ونماز شب .
وفرمودند (ای سیّد !تاسف براهل علمی که عقیده شان انتساب به ماست، ولکن این اعمال راادامه نمی دهند )).
۷-تاکید برتسبیح فاطمه زهرا(س)
۸-تاکید برزیارت سیّد الشهداء(ع)(از دور ونزدیک )
۹-تاکید برحفظ خطبه شقشقیه امیر المومنین (ع)وخطبه علیا مخدره زینب کبری (س)در مجلس یزید.
به هر حال به ذهنم خطور نکرد که این آقاکیست ؟!مگر آنگاه که از نظرم غایب شد
وصیت نامه الهی -اخلاقی مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مرعشی نجفی (قدس سره)

بالا