** روز اول ربیع، روز عزای اهل بیت و شیعیان**

!!SaeeD!!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : ** روز اول ربیع، روز عزای اهل بیت و شیعیان**

سلام دوستان...

ممنون از توجه شما

انشاالله فردا جواب عزیزان رو قرار میدم...

دیروز و امروز نتونستم وقت بگذارم ...

یا علی:53:

داداش مهدی

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

با سلام و احترام
بزرگوار اونطورکه در تاريخ خوانده ايم جرياني که تعريف کرديد و جريان بيعت مولا علي (ع) در ماه جمادي است نه ربيع و اينکه در راه که حضرت زهرا (س) که امام حسن (ع) هم همراهشان بودند از مسجد که قباله ي فدک رو از ابوبکر (لعنت الله عليه) گرفته بودند بر ميگشتند اتفاق مي افتد نه ماه ربيع و امير المومنين 3 روز مشغول غسل و کفن و تدفين رسول الله (ص) بودند ...

اين عرايض حقير رو به پاي سوالي بذاريد که دارم و نه اينکه رد ميکنم اين موضوع رو ...
در پناه سيدالشهداء (ع)

عرض ادبو احترام خدمت خواهر ashr چندتا نکته بگم؟

اینکه چند روز بعد شهادت پیامبر اعظم واقعه احراق باب صورت گرفت شکی نیست. تا دلتون بخواد سند هست برای شهادت حضرت محسن در این ایام.

بله مولا علی تا بعد از شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها با غاصبین خلافت بیعت نکردند... اینو هم شیعه هم اهل سنت نقل کردند.

خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها هم در همین ایام بوده و بعد از خطبه خلیفه اول سند فدکو میده که خلیفه دوم...

ماه جمادی ماه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیهاست پس بیعت مولا علی و بنی هاشم هم در این ماه بوده...

!!SaeeD!!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

سلام خدمت دوستان

در باره این تاپیک، بعضی از دوستان فرمودند که سند نداره..!!!!!!!!!!!!

بنده جستجو کردم و دیدم که زیاد نقل شده که سه روز بعد از شهادت حضرت رسول صلی الله علیه و آله به خانه وحی حمله کردند...

خب بعضی هم فرمودند هفت روز بعد یا..

اگر کسی سند داشت به غیر از مطلبی که بنده نوشتم، ارائه کنه.

در ضمن بعضی از دوستان فرمودند که این مطالب سند نداره!!!

در دسترس ترین سندی که معرفی میکنم به دوستان کتاب سقیفه نوشته ی مرحوم آیت الله علامه عسگری رحمه الله علیه هست.

که امیدوارم دوستان مراجعه کنند.

!!SaeeD!!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

طبق اسناد دوشنبه رسول الله صلی الله علیه و آله رحلت کردند

سه شنبه خلفای دروغین و غاصب بیعت عمومی گرفتند و

روز سوم ( چهار شنبه) ماجرای احراق باب اتفاق افتاد که رفتند برای بیعت گرفتن از امیر المومنین و اطرافیانشون.

!!SaeeD!!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

با سلام و احترام
بزرگوار اونطورکه در تاريخ خوانده ايم جرياني که تعريف کرديد و جريان بيعت مولا علي (ع) در ماه جمادي است نه ربيع و اينکه در راه که حضرت زهرا (س) که امام حسن (ع) هم همراهشان بودند از مسجد که قباله ي فدک رو از ابوبکر (لعنت الله عليه) گرفته بودند بر ميگشتند اتفاق مي افتد نه ماه ربيع و امير المومنين 3 روز مشغول غسل و کفن و تدفين رسول الله (ص) بودند ...

اين عرايض حقير رو به پاي سوالي بذاريد که دارم و نه اينکه رد ميکنم اين موضوع رو ...
در پناه سيدالشهداء (ع)

سلام بانوی بزرگوار:53:

ممنون از توجه تون،

من عرض نکردم م که مولا علی علیه السلام در ماه ربیع بیعت کردند...

عرض کردم که عمر و اطرافیانش رفتند برای گرفتن بیعت ، ولی مولا بیعت نکردند.

حضرت مولا علیه السلام تا بی بی دوعالم حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها زنده بودند بیعت نکردند.

حضرت مولا علیه السلام بعد از شهادت مادرمون حضرت زهرا سلام الله علیها حاضر به بیعت شدند، که خلاصه شو عرض میکنم:

ایشون فرمودند اگر بیعت میخواهید من نمیام برای بیعت کردن!! شما بیایید منزل من...

بعد از حاضر شدندشون خدمت مولا علیه السلام، حضرت شرایطی رو فرمودند و بعد فرمودند که باید این شرایط رو قبول کنید.

اونها قبول کردند و اول مولا دسشون رو دراز کردند و بعد از مولا علی علیه السلام، خلیفه ی دروغین درست دراز کرد

ودر واقع اونها با مولا علی علیه السلام بیعت کردند.

اما ماجرای احراق باب و غصب خلافت و شهادت حضرت محسن بن علی علیهما سلام و مجروح کردن حضرت زهرا سلام الله علیها در ماه ربیع بوده...:53:

!!SaeeD!!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

در ضمن یکی از عزیزان به من فرمودند که نامه ی عمر بعد از خلافت ننگینش بوده...

اما یک سوال:

وقتی عمر در حین خلافتش به قتل رسید و با کشته شدنش خلافتش تموم شد، چطور بعد از مرگش نامه نوشته؟؟؟؟؟؟

ashr

خودمونی
"منجی دوازدهمی"

هفتم ربیع الاول شهادت مظلومانه حضرت محسن فرزند امیرالمومنین

نچیده میوۀ باغ امید، محسن بود
زآل فاطمه اول شهید ، محسن بود
اگر چه پشت در خانه داشت قاتل ها
کسیکه قاتل خود را ندیده ، محسن بود
شکوفه ای که نگردید باز و پرپر شد
جوانه ای که نهالش خمیده، محسن بود

77elham77

خودمونی
"منجی دوازدهمی"

گرچه تلخ بود ولی ممنون!

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له الا ذلک...

خدایا ما را به خود مان وامگذار.

بالا