◆*◆26. شهدای نهضت عاشــــــــورا. محمّد بن عبدالله بن جعفر بن ابی طالب ◆*◆

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
askdin.com_gallery_images_29839_1____________________.jpg

26. محمّد بن عبدالله بن جعفر بن ابی طالب

«محمد» فرزند «عبدالله بن جعفر ابيطالب علیه السلام » هستن. ایشون به همراه برادرش، عون و به توصیه پدرش، در راه کربلا در وادی عقیق به کاروان امام پیوستن.

محمد بن عبدالله در واقعه كربلا پيش از برادرش «عون» عازم ميدون جهاد شدن و گفتن:

اَشکوا اَلَی الله من العدوان فعال قوم فی الرّدی عمیان
قد بدّلوا معالم القرآن و محکم التّنزیل و التّبیان

«به خدا شكايت ميكنم از دشمنان، قومي كه از كوردلي به هلاكت افتادهاند. نشانههاي قرآن را ترك و عوض كردند، قرآني كه محكم و مبين بود، و كفر و طغيان را آشكار نمودند.»

ايشون پس از اون که 10 نفر از دشمن رو به هلاكت رسوندن، به دست «عامربن نهشل تميعي» به شهادت رسيدن. اين شهيد بزرگوار در كنار ديگر شهدا از خاندان بني هاشم در جوار حضرت امام حسين علیه السلام به خاك سپرده شدن.

تا خبر شهادت ایشون رو به پدرش عبدالله (فرزند جعفر طيار) رسيد گفت : اگرچه من توفيق يارى حسين را نيافتم ، ولى با تقديم پسرانم او را يارى كردم .

امام زمان علیه السلام در زیارت ناحیه مقدسه به ایشون سلام میدن: «السلامُ عَلی مُحمد بن عَبدالله بنِ جَعفر.»

چقدر خدا باید به آدم عزت بده تا شهید بشه اونم در رکاب سیدالشهداء، بعد حضرت بقیه الله اعظم بهش سلام بده...
خوش به حالتون شهدا...

بازم مثل همیشه منتظر نظرت شما هستیم.

بسم الله...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"
پاسخ : 26. محمّد بن عبدالله بن جعفر بن ابی طالب

ایشون هم مانند سایر شهدا ی کربلا سعادت جهادو شهادت در راه امامشون رو داشتن

ولی گفته پدربزرگواراین شهیدخیلی جای تفکر داره عزیزترین عزیزانشون رو در راه امامش تقدیم کنه

تا خبر شهادت ایشون رو به پدرش عبدالله (فرزند جعفر طيار) رسيد گفت : اگرچه من توفيق يارى حسين را نيافتم ، ولى با تقديم پسرانم او را يارى كردم .

از پدری چنین بزرگوار همچین فرزندانی توقع میره. :53:

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

خب این دوشهید رو با عناوین دیگری هم میشه نام برد:

محمد و عون هر دو فرزندان حضرت زینب(س) هستند

امام حسین(ع) دایی این دو بزرگوار هست

محمد و عون نوه های دختری حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(ع) هستند

چقدر زیباست که آدمی مادری همچون حضرت زینب(س) و دایی همچون امام حسین(ع) و پدربزرگ و مادر بزرگی همچون حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)
داشته باشه......رویایی که تنها برای محمدو عون این دو شهید بزرگوار محقق شد..........

خوشا به حالشان
:53:

مسافر

کاربر ویژه
"بازنشسته"

واقعا کربلا و عاشورا صحنه رشادتها و وفاداریها و نهایت زیباییها است

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"

امام زمان علیه السلام در زیارت ناحیه مقدسه به ایشون سلام میدن: «السلامُ عَلی مُحمد بن عَبدالله بنِ جَعفر.»

بالا