◆*◆ 25. شهدای نهضت عاشــــــــورا. جعفر بن عقیل بن ابی طالب ◆*◆

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

forum.hammihan.com_user_images_11_2012_765.png

25. جعفر بن عقیل بن ابی طالب

سلام به همه محبان و پیروان خاندان پاک رسول خدا(ص).

جعفربن عقیل، از شهداء بنی هاشم و برادر زاده امام علیعلیه السلام بودن و پدر ایشون عقیل بن ابیطالب هستن. جعفر با امام حسین علیه السلام، پسرعمو بودن و پس از شهادت عبدالله بن مسلم جعفر بن عقيل چون برادر زاده خودشون راو كشته ديدن بسيار گريه کردن و از امام (عليه السلام) اجازه خواستن كه به ميدون برن، امام هم به ایشون اجازه دادن. امام حسینعلیه السلام در روز عاشورا، وقتی فرزندان عقیل به میدون می رفتن، دعاشون می کردن و آل عقیل رو به استقامت دعوت و به بهشت مژده می دادن.

جعفر با خوندن این رجز به جنگ با دشمن رفت:
من آن جوان ابطحی از نسل ابوطالبم و از تبار هاشم و غالب هستم.

ما سروران و برترینِ روزگاریم، و این حسین، پاکترین پاکان از عترت پیامبر

جعفر پس از جنگی شجاعانه به روایتی دو و به روایتی دیگه پانزده تن از سپاه دشمن رو به هلاکت رسوند و سرانجام با لبی تشنه توسط بشر بن حوط به شهادت رسید.

در زیارت ناحیه مقدسه «جعفر بن عقیل» مورد سلام امام و قاتل ایشون «بشر بن حوط همدانی» مورد لعن و نفرین امام قرار گرفته:
السَّلامُ عَلی جَعْفَرِ بْنِ عَقیلٍ، لَعَنَ اللَّهُ قاتِلَهُ وَرامِیَهُ بِشْرَبْنَ خُوط

در برخی مقاتل اومده که «بشر بن حوط [سوط]»، در قتل برادر جعفر یعنی عبدالرحمان بن عقیل هم شریک بوده.

وقتی که مختار ثقفی بر علیه قاتلان کربلا قیام کرد و خیلی از اون ها رو دستگیر کرد، «بشر بن حوط» هم بدست عوامل مختار، در جبانه (میدان یا قبرستان) کوفه دستگیر شد. در حالی که می خواست با یکی دیگه از همدستاش به طرف شمال عراق فرار کنه، به دستور مختار به سزای عملش تو این دنیا رسید.

کربلا جای بهترین ها بوده، همینجوری کسی شهید کربلا نشده، شهادت توفیق می خواد، اونم شهادت در رکاب سیدالشهداء...

کل یوم عاشورا...کل ارض کربلا، اگه بخوایم حالا هم در عصر حاضر میشه کربلایی بود، میشه کربلایی زیست، میشه کربلایی رفت...

حالا هم امام زمانمون نیاز به یاری دارن، ما هم باید تمام تلاشمون رو بکنیم اسیر نفسمون نباشیم، از بند دنیا بیرون بیایم، آزادگی رو از شهدای اسلام یاد بگیریم، برای امام زمانمون بشیم مثل حر، مثل حبیب، مثل عون، مثل جعفر، مثل...

شاید فردا دیر باشه، شاید فرصت نداشته باشیم، هر کاری می خوایم بکنیم، باید همین الان انجام بدیم، الساعه...

خدایا، بهمون توفیق شهادت در راه حق رو عطا کن...

نظر شما بزرگواران چیه؟

بسم الله...

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
پاسخ : 25. جعفر بن عقیل بن ابی طالب

به نام خدااا

همه شهدای کربلا عزیز خدا هستند

شهدای بنی هاشم همگی از پاکان بودند و در اون برهه از زمان، امام زمانشون رو خوب یاری کردند.

همه اصحاب ابی عبدالله خوب بودند حتی حر درسپاه حسین(ع) با اینکه به قول امروزیا دقیقه نود به امام زمانش پیوست ولی همون هم خوب پیوست

ما کی میپیوندیم؟؟؟؟

ایا همراه امام مان حرکت میکنیم؟

ایا میرسیم به جایی که بخواهیم کمک کنیم اقا رو؟

آقا ما هم از جمله اهلبیت (:S (31):)شمرده میشیم؟

تعجب نکنیــــــــــــــــــــــــــد......................

اگر بزرگانی همچون جعفربن عقیل از خانواده اهلبیت حساب میشوند ولی به جهت دوست داشتن اهلبیت پیامبر(ص)از اهلبیت شمرده میشود
این حرف من نیست کلام امام صادق (ع)است

حضرت میفرماید:هرکس مارا دوست داشته باشد از ما اهلبیت است....این روایت قبل و بعد هم دارد اما همین قسنت از روایت خودش جای تفکر داره.....

من دوست اهلبیت هستم یا نه؟؟؟

اصلا یک دوست نسبت به دوستش چه وظایفی داره؟
آیا راضی به ناراحت کردن دوستش هست؟

اینکه امام رضا(ع) میفرماید :دوستان ما هم جایگاهشون در بهشته خیلی معنا داره

ایا دوست هستیم؟
ایا میتونیم بگیم یا صاحب الزمان من دوست دارم و از طرف دیگه واجبات دین رو انگار نه انگار که برا من گفته باشن؟؟؟

ای خدا

چی دیگه بگم؟

ببخشید دوستان همه رو به خودم گفتم
التماس دعای فرج

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
پاسخ : 25. جعفر بن عقیل بن ابی طالب

خوشا به حال چنین افرادی که در رکاب امام زمانشان(ع) جانانه میجنگند............چه از بستگانشان باشدو چه دیگران.............

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
هرکس بمیرد درحالی که امام زمان خویش را نشناخته باشد به مرگ جاهلی مرده است...

بالا