◆*◆ 22. شهدای نهضت عاشــــــــورا. سیف بن حارث و مالک جابری ◆*◆

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
1_z29dj72181pgfo2aagvt.gif

22. سیف بن حارث و مالک جابری

سلام به همگی.

سیف از شیعیان کوفه بود، مردی شجاع و جنگجو و از شریف ترین افراد قبیله ی جابریان که از شاخه های معروف قبیله ی شیعی بنی هـَمـْدان و از يـاران جـوان امام حسینعلیه السلام بود. قبیله ی هـَمـْدانیان در اصل یمنی بودن. سیف با پسر عموی خودشون به نام مالک بن عبدالله جابری که برادر مادری و ناتنی اش هم بود و به آنها بنو جابر می گفتن و همراه غلامشون به نام شبیب چند روز پیش از عاشورا که آرامشی موقت میان دو سپاه امام حسینعلیه السلامو لشگر عمر سعد برقرار بود از کوفه خارج شدن و در کربلا به امام پیوستن.

عصر روز عاشورا در بحبوحه ی جنگ وقتی که عده ای از اصحاب امام شهید شده بودن و دشمن به خیمه گاه امام نزدیک شده بود، سیف به همراه مالک، گریه کنان خدمت امام اومدن و اجازه گرفتن تا به میدون برن.امام حسینعلیه السلام علت گریه ی اون ها رو پرسیدن و فرمودن:"به خدا سوگند امـيـدوارم به زودي از فرط شادي ديدگانتان روشن شود"

این دو بزرگوار عرض کردن که «به خدا قسم ما برای جان خود گریه نمی کنیم بلکه برای حال شما گریان هستیم زیرا دشمنان شما را احاطه کرده اند و هر لحظه نزدیک تر می شوند و از ما هیچ کاری ساخته نیست»

امام اون ها رو دعا کردن و فرمودن "خداوند در مقابل این درک و احساس یاری درباره ی من، بهترین پاداش پرهیزکاران را به شما عنایت کند". در ايـن حـال حـنـظـلة بـن سـعـد بـه مـيـدون رفـت و دشـمـن رو مـوعـظـه كـرد و در حـال نـبرد، به شهادت رسید. در این موقع بود که این دو بزرگوار به میدون رفتن. سیف در حالی که می گفت "السلام علیک یابن رسول الله، السلام علیک یا اباعبدالله" به طرف دشمن رفت. (اغلب یاران امام در هنگام رفتن به میدون اینجمله رو می گفتن)، ایشون در جنگ با لشگر عمر سعد عده ای رو مجروح کرد و عده ای رو کشت. سیف و ملک در کنار هم و با مراقبت از هم می جنگیدن، تا سرانجام این دو یار جوان امام، در کنار هم به شهادت رسید.

در زیارت رجبیه از سیف چنین یاد شده: السلام علی سیف بن الحارث

به نظر بنده ای جمله سیف و مالک واقعا تکان دهنده است:

"به خدا قسم ما برای جان خود گریه نمی کنیم بلکه برای حال شما گریان هستیم زیرا دشمنان شما را احاطه کرده اند و هر لحظه نزدیک تر می شوند و از ما هیچ کاری ساخته نیست"

میگن برای رسیدن به "او" باید از خود گذشت، باید از همه منیت ها دل برید و این دو شهید چقدر زیبا از خود گذشتن تا به "او" رسیدن...
خدایـــــــــــــــــــــــا؛ مرگ ما رو با شهادت قرار بده...
نظر شما چیه؟

بسم الله...

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"
پاسخ : 22. سیف بن حارث و مالک جابری

این موارد نمونه بارز مرگ شرافتمندانه است که انسان با اغوش باز به استقبال مرگ می رود .
خدا شهادت رو نصیب ما کند .

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

چه زیباست وقتی میدونی امام زمانت میخواد شهید بشه و با اشک گریه کنی و بعدش با خون....................مثل این دو شهید بزرگوار

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"

این جملات که دو شهید بزرگوار عنوان کردند نه فقط عاشقانه وتامل برانگیز بلکه تکان دهنده
بود. اگه با این جمله کسی قلبش از جا کنده بشه حق داره!!!
تنها دیدن امام و سردار ،دردیست که اشک ریختن کوچک ترین التیام دهنده است و
این دو بزرگوار با شهادت به آرامش رسیدند و تا ابدیت شرمنده نیستند که نظاره گر تنهایی
امام خود بودند .

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

خوشبحال این دو شهید که اشک چشماشون بخاطر مصیبات امام بوده

کدوممون بخاطر مصیبات امام گریه کردیم؟؟؟؟

نمیگم نیست.....
اما اشکی که ریخته بشه و اون اشک حفظ بشه از هر چی بگین با ارزش تره اگه حفظ بشـــــــــــــه

در روایات اومده گریه برا امام حسین(ع) انسان رو از آتش جهنم نجات میده و کلی چیزای دیگه ......

اما خداییش نمیشه من بگم برا حسین(ع)گریه کردم ولی دلم لبریز از گناه باشه...

گریه کنم و تو مجلس گناه بشینم.....

گریه کنم و دل مردمو به درد بیارم....

گریه کنم و نه خدا رو راضی نگه دارم و نه بنده خدا رو....

اگر گریه با شهادت همراه باشه دیگه به قول امروزیا بیسته..منظورم اینه گریه با درست شدن کارهامون .......که بالاترین سعادتش شهادته ......... مثل این دو شهید بزرگوار

یا علی

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
"به خدا قسم ما برای جان خود گریه نمی کنیم بلکه برای حال شما گریان هستیم زیرا دشمنان شما را احاطه کرده اند و هر لحظه نزدیک تر می شوند و از ما هیچ کاری ساخته نیست

چندبارم بخونید بازم کمه
خدایا فقط کمک میخواهم...

بالا