◆*◆ 18. شهدای نهضت عاشــــــورا. سُوّاربن ابی عُمَیرِ النَّهْمی ◆*◆

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
18. سُوّاربن ابی عُمَیرِ النَّهْمی

سلام به همه محبین اهل بیت(ع):

ایشون ابتدا در کوفه ساکن بودن و بعدا به کربلا میرن و به امام ملحق می شن. ایشون هم مثل بقیه اصحاب، برای رفتن به میدون، از امام حسین(ع) کسب اجازه می کنن و پا به میدون میذارن. سُوّار از مردان شجاع زمان خودشون بودن و اگر غیر این بود که در کربلا جایی نداشتن. نبرد سختی با دشمن می کنن و سرانجام نقش بر زمین می شن.

رویات در مورد نحوه شهادتشون متفاوته، بنا به روایتی بلافاصله در همون روز عاشورا به شهادت می رسن، اما روایت مشهورتر اینه که ایشون زخمی می شن و در میان کشتگان از اسب به زمین می افتن و چون به قلب لشگر کوفه حمله کرده بودن و از خیمه گاه امام دور شده بودن،به به اسارت دشمن در میان و ایشون رو پیش عمر بن سعد می برن. عمر سعد دستورمی ده سُوّار رو بکشن، ولی بزرگان قبیله اش پا در میونی میکنن، بنابراین عمر سعد از کشتن ایشون صرف نظر می کنه، اما سُوّار در حال اسارت و جراحت باقی می مونن و بعد از شش ماه به شهادت می رسن.

سُوّاربن ابی عُمَیرِ النَّهْمی، کسی بودن که اسارت و شهادت رو با هم تجربه کردن، درد اسارت اونم بعد شهادت مولا و مقتدا، خوش به حال چنین انسان های آزاده ای که گرچه ممکنه برای خیلی از ماها، حتی اسمشون ناآشنا باشه، اما پیش خدا و ائمه اطهار(ع) رو سفیدن.

در زیارت ناحیه مقدسه امام زمان علیه السلام با عنوان "زخمی اسیر" بر سُوّار سلام می دن:
والسلام علي الچرح الماسور

چه سعادتی از این بالاتر که کسی در رکاب امام حسین(ع) به شهادت برسه و امام زمان(عج) بهش سلام بده.

خوش به حال سُوّاربن ابی عُمَیرِ النَّهْمی.

باز طبق روال همیشه، منتظر حضور شما در تاپیک شهدا هستیم.

بسم الله...

فاطمه

داره دوست میشه
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : 18. سُوّاربن ابی عُمَیرِ النَّهْمی

سلام

من اولین بارم هست که در تاپیک شهدا نظری میدم:L-):

چون فک میکردم و همچنان می کنم که باید اطلاعاتمون زیاد باشه:(

ببخشید که جسارت می کنم و نظری میگذارم

من وقتی نحوه ی شهید شدن این شهید بزرگوار رو خوندم ناخودآگاه یاد سوره ی انشراح افتادم

به نظرم *ایمان واقعی* رمز وفاداری ایشون به امام زمان خودشون بوده

( أَلَمْ نَشْرَحْ لَکَ صَدْرَکَ- وَوَضَعْنَا عَنکَ وِزْرَکَ -الَّذِی أَنقَضَ ظَهْرَکَ-وَرَفَعْنَا لَکَ ذِکْرَکَ-فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا-إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا-فَإِذَا فَرَغْتَ فَانصَبْ-وَإِلَى رَبِّکَ فَارْغَبْ :

آیابراى تو سینه ‏ات را نگشاده‏ ایم – و بار گرانت را از [دوش] تو برنداشتیم-[بارى] که [گویى] پشت تو را شکست-و نامت را براى تو بلند گردانیدیم-پس [بدان که] با دشوارى آسانى است-آرى با دشوارى آسانى است-پس چون فراغت‏ یافتى به طاعت درکوش-و با اشتیاق به سوى پروردگارت روى آور)

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"

سلام دوستان! بارها وبارها با خودم فکر کردم که اگه کربلاو عاشورا بودم چه حالی داشتم
باید از این دید به داغ اسیران کربلا نگاه کنیم که داغ جدایی از امامشون داشتند نه فقط
یک عضو خانواده ، پدر یا برادر واقعا خیلی سخته....شاید یه آدم معمولی براش سخت باشه
کشته شدن وشهادت افراد خانواده و عزیزان و دوستان رو از نزدیک ببینه ولی سخت تر از اون
دیدن شهادت امام و مقتداست؛ کسی که تمام ذرات عالم وصل به وجود اویند.
حالا چقدر سخته بخوای فدایی امام باشی ولی بعد از شهادتش زنده باشی و داغ طعن دشمنان و پایکوبی هاشونو تحمل کنی اون هم با جراحت. هم تلخی هجران هم تلخی جراحت
هم تلخی اسارت.
ولی خوب این هم یکی از راههای آزمایش عشق در انسانه و خوشا به حال والا مقامانی چون
سُوّاربن ابی عُمَیرِ النَّهْمی

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

ایشون عملا ثابت کردند که اگه هزاران جان هم داشته باشن در راه مولا و امام زمانش کوتاهی نمیکنه..............

مسافر

کاربر ویژه
"بازنشسته"

ایشون نشان دادند که با تمام وجود و در هر زمانی مدافع و پیرو امام زمانش هستند

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

سلام بر آنها که در راه حسین (علیه السلام)حرفشان تا عملشان به اندازه مویی تفاوت نداشت و هم با حرف و هم عمل امام زمانشان را یاری کردند....

ما چقدر توانسته ایم حرف و عملمان را یکی کنیم؟؟؟؟

abshar

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"

سوار بن ابی عمیر ، در سپاه امام حسین‏ علیه السلام ایست که وقتى فرزندش روى دستانش تیر خورد و شهید شد، فرمود: «هَوِّن علىّ ما نزل بى انّه بعین اللّه» این حادثه سخت، چون خدا مى‏ بیند برایم آسان مى‏ نماید.
بنابراین تربیت یافته ی این دستگاه است .... همچون مولایش حسین ع ، صبر واستقامت را به رخ انسان ها تا قیام قیامت می کشاند ....

سلام بر شهدای کربلا

:53:

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
چه خوش است اسارت کشیدن برای معشوق .....
خدایا اسارتم برایت را میخواهم....

بالا