مسلمان دیروز ،امروز ،فردا

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
پاسخ : مسلمان دیروز ،امروز ،فردا

من شخصا معتقدم اونچه برای هر شخص مسلمان باید مطرح باشه در همین چند کلمه هست: عمل به قرآن و سنت پیامبر(ص) و عترت و آل ایشان

هرکس که خالصانه در این چهارچوب باشه دیگه این تقسیم بندی های دیروز و امروز وفردا اعتباری نداره...........درسته که تفاوتهایی وجود داره اما به اساس فرموده خداوند به ریسمان خدا چنگ بزنیم دیگه مشکلی بوجود نمیاد.........البته خالصانه..........

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"

من شخصا معتقدم اونچه برای هر شخص مسلمان باید مطرح باشه در همین چند کلمه هست: عمل به قرآن و سنت پیامبر(ص) و عترت و آل ایشان

هرکس که خالصانه در این چهارچوب باشه دیگه این تقسیم بندی های دیروز و امروز وفردا اعتباری نداره...........درسته که تفاوتهایی وجود داره اما به اساس فرموده خداوند به ریسمان خدا چنگ بزنیم دیگه مشکلی بوجود نمیاد.........البته خالصانه..........

خوب فدات بشم شیعه هم همینو میگه !!کسی غیر اینو بگه یعنی همون حرف صدر اسلام که یه عده سرپا کردند که کفانا کتاب الله !!!
با توجه به حدیث ثقلین باید کتاب الله و عترت پیامبر کنار هم و با هم باشند غیر این باشه یعنی گمراهی !!!
بحث ما هم در این مورد نیست حرف من سر همون چنگ زدنه سر همون اخلاصه که شما هم فرمودید !!!
کتاب و سنت تقسیم نمیکنه بلکه عمل ما به کتاب و سنت این تقسیم بندی رو تشکیل میده !!!!

mitra*

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

من فک میکنم بین مسلمان امروز دیروز وفردا فرقی نیست ولی نظر جناب بارون یکم به سوال نزدیکتره بین مسلمون واقعی با مسلمون شناسنامه ای فرقه.
وگرنه الان تو ایران 90 درصد حداقل مسلمون هستیم ولی ایا اون دخترا وپسرا زنا ومردایی که غیر عرف وشرع دین هم میان بیرون مسلمون واقعی هستند یا فقط چون تو شناسنامه دین زدن اسلام مسلمون شدن؟

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

سلام داداش مفرد...منم باهات موافقم...خداییش این روزا مسلمونی تبدیل شده به اسم! ینی ما فقط اسممون مسلمونه و کارامون عین خارجیاس!مثلا دخترای ما که مسلمونن حجابشون اینجوری شده که راحت موهاشونو بیرون میذارن و کلی به خودشون میرسن انگار که میخوان برن عروسی وقتی هم بهشون میگی دلیلای الکی میارن و کارشونو توجیه میکنن!!! مثلا میگن روسری ام سر میخوره! آخه یکی نیس بگه عزیز من چطور روسریت به طرف عقب سر میخوره نه جلو؟؟؟؟من که خودم موندم!!! ولی قدیمام همچین اوضاع خوب نبودا!!! همین مسلمونای کذایی بودن که امام حسین رو کشتن!!!

*SAMIRA*

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

سلام!
من اطلاعات زیادی در این مورد ندارم
و این اصطلاح رو هم نشنیدم(مسلمان دیروز و امروز و فردا)
ولی به نظر من:
مسلمانی که در زمان پیامبر بوده چون خودش دینش رو انتخاب کرده
و بهش ایمان و اعتقاد قلبی داشته
از مسلمانهای امروز که بیشترش فقط ظاهر یه مسلمونه
خیلی فرق داره
الان دین توی جامعه ی ما یک چیز انتسابی محسوب میشه(برای افرادی که به ظاهر مسلمونن)
ینی یه نفر خودش دینش رو به صورت آگاهانه و با اطلاعات کافی در موردش انتخاب نمیکنه
چون پدر و مادرش و اجدادش به این دین معتقد بودن این رو پذیرفته(البته منظور من افرادی هستن که فقط ظاهرن مسلمونن
با مسلمون واقعی که دوستان توصیفش کردن خیلی فرق داره)
شاید این تفاوت بین مسلمان دیروز با امروز باشه
حالا مسلمون فردا رو دیگه خدا بخیر بگذرونه
اون دیگه شاید ظاهرش هم مثل مسلمون نباشه...

بالا