فرهنگ بر پایه مهدویت

شروع موضوع توسط ایرانی اسلامی ‏17/04/2017 در انجمن سایر موارد

 1.  
  ایرانی اسلامی

  ایرانی اسلامی کاربر حرفه ای "کاربر *ویژه*"

  تاریخ عضویت:
  ‏09/09/2013
  ارسال ها:
  3,133
  تشکر شده:
  11,615
  تشکر کرده:
  3,468
  امتیاز:
  168

  جنسیت:
  آقا پسر
  پیام کاربری:
  دعا برای ظهور
  بسم الله الرحمن الرحیم
  السلام علیک یا صاحب الزمان علیه السلام
  السلام علیکم ورحمه الله وبرکاته
  باور به منجی به عنوان یکی از اصلی ترین پایه های ادیان الهی و حتی برخی ادیان غیرالهی در میان یک قوم نمود داشته است و مورد توجه بوده.
  اما یکی از ویژگی های بارز اعتقاد به تفکر ظهور منجی, اصلاح و ایجاد تحول و به عبارت دیگر نوگرایی بر پایه اصول و ضوابطی است که برای این تفکر در نظر گرفته شده است. اصولا یکی از نتایج باور به ظهور منجی, آماده شدن و آماده کردن فضا برای ظهور او است که این امر, با وجود جهانی سراسر آشوب, نیازمند تلاش و تحول فراوان در سطوح مختلف است.

  با توجه به آشوب ها و معضلات موجود در همه زمینه ها اعم از سیاست, اقتصاد, فرهنگ باید انگیزه و دلیلی برای یک حرکت جهادی و اصلاحی وجود داشته باشد. به عنوان مثال مسلمانی که باور به ظهور امام عصر علیه السلام دارد و بخش های مختلف زندگی خود را با فرهنگ و باور مهدوی هماهنگ کرده است, از سختی راه و مسیر سخت ایجاد تحول ناامید نمی شود هرچند که در این مسیر سختی ها بسیار بسیار زیاد باشد چرا که اصالت باور به ظهور مهدی موعود علیه السلام بیشتر و بالاتر از همه سختی ها است و موجب تقویت صبر, استقامت شخص می شود. به عبارت دیگر این باور ناب سبب تثبیت ایمان نسبت به نشانه های خداوند و کلام «ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا و لاتحزنوا وابشروا بالجنه التی کنتم توعدون» می شود.


  نگارنده بر این باور است کسی که اعتقاد به یک مصلح و یک انقلابی بزرگ, تنها راه نجات فرد است که سبب شکل هویت مهدوی و در نتیجه یک شخصیت فرهنگی مبتنی بر باورهای توحیدی و مهدوی می شود که نتیجه نهایی آن, یک انسان بافرهنگ مهدوی است که خصوصیاتی از قبیل دغدغه مند, مصلح, انقلابی, شجاع و باتدبیر را دارا است.
   

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.