عاشق شدن هنوز برای تو زود است!!!

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
[h=2][/h]

گویند که عاشقی با محبوبه خویش در مکانی قرار ملاقات گذاردند و محبوبه مدتی دیر به آنجا رسید،

دید که عاشق به خواب رفته، پس گردویی در جیب او نهاد و رفت،

وقتی عاشق از خواب بیدار شد، متوجه رفتن معشوقه خویش گشت و فهمید که در جیب او گردویی نهاده؛

یعنی که عاشق شدن برای تو هنوز زود است!!!

ای نفس! در روایت است که دو خصلت انسان را به بهشت می فرستد

و از جهنم محفوظ می دارد و آن دو: تحمل سختی و مکروهی که خداوند آن را دوست می داردو ترک محبوبی که خداوند آن را دوست نمی دارد.

یار می خواهد اینهمه آشفتگی * کوشش بیهوده به از خفتگی

منبع: محاسبة النفس، سید بن طاووس، ص 214.

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : عاشق شدن هنوز برای تو زود است!!!

خداوند به حضرت موسی علیه السلام می فرماید:

« یا بن عمران: کذب من زعم أنه یحبنی و اذا جنه اللیل نام عنی، أ لیس کل محب یحب خلوة حبیبه، ها أناذا یا بن عمران!

مطلع علی أحبائی اذا جمهم اللیل حولت أبصارهم من قلوبهم، و مثلت عقوبتی بین أعینهم، یخاطبونی عن المشاهدة، و یکلمونی عن الحضور، یا بن عمران!

هب لی من قلبک الخشوع و من بدنک الخضوع و من عینک الدموع فی ظلم اللیل، و أدعنی فانک تجدنی قریبا مجیبا »

« ای پسر عمران دروغ گغته است کسی که خود را دوستدار من تصور کرده است و چون شب فرا رسد به خواب راحت فرو رود، مگر نه اینکه هر محب و عاشقی در آرزوی خلوتی است

که با محبوب خود باشد؛ ای پسر عمران!

بدان که من بر حال دوستان خود آگاهم، و می دانم که چون شب پرده بر جهان می کشد چشم دلشان سوی قلبهایشان متوجه می شود و عذاب مرا پیش دیدگانشان مجسم می سازند.

و مرا در مقام مشاهده مخاطب قرار می دهند و در مقام حضور با من سخن می گویند.

ای پسر عمران خشوع قلب، خضوع جسم، و اشک چشم خویش را در سیاهی شبها بر من نثار کن، و آنگاه مرا بخوان تا دریابی که تا چه حد به تو نزدیکم و تو را اجابت می کنم ».

منبع:
أمالی صدوق، ص 356.

بالا