عواقب قضا شدن نماز صبح

Yas_e_shab

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

مردی به خدمت امام صادق(ع) آمد و عرضه داشت : من مرتکب گناهی شده ام.
امام صادق(ع) فرمود :خدا می بخشد
آن شخص عرضه داشت :گناهی که مرتکب شده ام خیلی بزرگ است.
امام فرمود: اگر به اندازه ی کوه باشد خدا می بخشد.
آن شخص عرضه داشت: گناهی که مرتکب شده ام خیلی بزرگتر است.
امام فرمود : مگر چه گناهی مرتکب شده ای؟
وآن شخص به شرح ماجرا پرداخت.
پس از اتمام سخن امام صادق(ع) رو به آن مرد کرد و فرمود: خدا می بخشد ، من ترسیدم که نماز صبح را قضا کرده باشی.

Yas_e_shab

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

از امام صادق(ع) پرسیدند که چرا کسانی که در آخر زمان زندگی میکنند رزق و روزیشان تنگ است؟
فرمودند : به این دلیل که غالبا نمازهایشان قضا است
.

Yas_e_shab

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

مرحوم آیت الله حاج شیخ حسنعلی اصفهانی (معروف به نخودکی) در وصیت خود به فرزندش می گوید:
اگر آدمی چهل روز به ریاضت و عبادت بپردازد ولی یک بار نماز صبح از او فوت شود، نتیجه آن چهل روز عبادت بی ارزش (نابود) خواهد شد. فرزندم تو را سفارش می کنم که نمازت را اول وقت بخوان و از نماز شب تا آن جا که می توانی غفلت نکن.»

Yas_e_shab

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

برای این که جهت اقامه نماز صبح خواب نمانید، قبل از خوابیدن آخرین آیه سوره کهف را بخوانید:
بسم الله الرحمن الرحیم
قُلْ إِنَّما أَنَا بَشَرٌ مِثْلُکُمْ یُوحی إِلَیَّ أَنَّما إِلهُکُمْ إِلهٌ واحِدٌ فَمَنْ کانَ یَرْجُوا لِقاءَ رَبِّهِ فَلْیَعْمَلْ عَمَلاً صالِحاً وَ لا یُشْرِکْ بِعِبادَهِ رَبِّهِ أَحَداً.

Yas_e_shab

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

ازعالمي ..پرسيدند..
بالاترين وزنه چند کيلو است.
که يه نفر بزنه وبهش بگن پهلوان؟...
عالم در جواب گفتن بالاترين
وزنه يه پتوي نيم يا 1کيلويي است.که يه نفر بتواند هنگام نمازصبح از روي خود بلند کند.
هرکي بتونه اون وزنه رو بلند کند. بايد بهش گفت پهلوان.
» - رسول الله فرموده اند ترک
نماز صبح : نور صورت
ظهر : برکت رزق
عصر : طاقت بدن
مغرب : فايده فرزند
عشاء : آرامش خواب را از بين ميبرد.

کاری کنیم که ان شا الله دیگه نماز صبح قضا نداشته باشیم

Z.A.H.R.A

کاربر جدید
"منجی دوازدهمی"
وای خدا....
ینی انقدر گناهش سنگینه؟؟؟؟
خدا همرو ببخشه.....!!!!:////

شیخ رجبعلی

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
پس از اتمام سخن امام صادقعلیه السلام رو به آن مرد کرد و فرمود: خدا می بخشد ، من ترسیدم که نماز صبح را قضا کرده باشی.

با تشکر

این حدیث یک جوری غیر واقعی میزنه

چرا که نماز جزء حق الله هست و خیلی از گناهان جزء حق الناس که مثلا در حدیث داریم" با اولین قطره خون شهید همه گناهانش بخشیده می‌شود غیر از حقوق مردم "

البته نمیشه منکر ارزش نماز صبح در میان نمازهای روزانه بود ولی اینکه هیچ گناهی به پای قضا شدن نماز صبح نرسه بنظرم خیلی درست نیست

شیخ رجبعلی

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
از امام صادقعلیه السلام پرسیدند که چرا کسانی که در آخر زمان زندگی میکنند رزق و روزیشان تنگ است؟
فرمودند : به این دلیل که غالبا نمازهایشان قضا است
.

این حدیث هم اما و اگرهای فراوانی دارده که نمیشه به صرف نماز اول وقت صبح در مورد رزق و روزی افراد صحبت کرد و نیاز به بررسی داره

بالا