تولید سوخت سبز از نیشکر در خرمشهر

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ مرداد ساعت 15:44

به گزارش نسیم خرمشهر ، این نوع سوخت با خلوص اتانول 8 / 99 درصد به نام سوخت پاک معروف است و سالیانه 10 میلیون لیتر از این سوخت سبز، در کارخانه بیواتانول خرمشهر تولید می شود.
مواد اولیه این محصول از پسماند نیشکر به نام ملاس است که بهسوزی موتور خودرو، افزایش اکسیژن، کاهش آلودگی ها، تجدید پذیری، منشاء گیاهی و کاهش قابل ملاحظه استهلاک خودروها، از جمله مزایای این سوخت است.
پیش از این، انحصار استفاده از این محصول تنها در اختیار 4 کشور برزیل، آمریکا، سوئد و مکزیک بود که با پیوستن ایران به جمع این کشورها، شمار آنها به 5کشور افزایش یافت.

منبع : پایگاه خبری تحلیلی نسیم خرمشهر/http://nasimna.ir/Pages/News-تولید_سوخ% D8%AA_%D9%86%DB%8C%D8%B4%DA%A9%D8%B1_%D8%AE%D8%B1% D9%85%D8%B4%D9%87%D8%B1_-1982.aspx

پ.ن : دانش اگر در ثریا باشد, مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکنند. پیامبر گرامی اسلام(ص)

forum.hammihan.com_images_smilies_favorite_fav39.gif
forum.hammihan.com_images_smilies_favorite_fav2.gif
forum.hammihan.com_images_smilies_favorite_fav2.gif

خسته نباشید دلاور مردان ایرانی ... ایران همیشه پاینده باد ...
forum.hammihan.com_images_smilies_favorite_fav41.gif

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
امیدوارم مسئولین واقعا به فکر مردم باشن و جایگزین کنند و...کلی حرف که بماند

البته هنوز کو تا چیزای بیشتری کشف بشه ... من همیشه آیه ی 80 سوره ی مبارکه ی یس برام جالبه که می فرماید :

«الَّذِی جَعَلَ لَکُمْ مِنَ الشَّجَرِ الْأَخْضَرِ ناراً فَإِذا أَنْتُمْ مِنْهُ تُوقِدُونَ»

آن خدایى که براى شما از درخت سبز آتش آفرید و شما به وسیله آن آتش مى‌‏افروزید

من همیشه فکر میکنم غیر از تفسیرهای گفته شده در قدیم و جدید از این آیه ی شریفه و غیر از کربن وسلولز و اینا که توی چوب تر هست حتما حتما مسئله ای ودرختی هست که در سبزی میتونه عامل سوخت وانرژی برای بشر باشه
خیلی دوست داشتم تخصصی داشتم تا سالها روی این آیه با تکنولوژی تحقیق میکردم

بالا