دعوتید به یک چالش و خودسازی مهم

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

1_ چون این چالش در بر گیرنده مسائل اخلاقی و انسانی است، افراد غیر مسلمان نیز در صورت تمایل میتوانند حضور فعالی داشته باشند.
2_شما هر هفته از0تا20 به عملکردتان امتیاز خواهید داد.
3_در صورت تمایل و اجازه مدیر محترم، میتوانید درباره موضوع چالش، هر هفته امتیاز ، نظر خود و یا مضرات آن از نظر روانشناسی، پزشکی و اجتماعی را برای ما بگذارید.
4_ امتیازات شما توسط ما یادداشت و در زمان مشخص، برایتان فرستاده خواهد شد.
5_موضوع هر هفته توسط خود شما انتخاب خواهد شد.
6_تا قبل از اتمام هفته، میتوانید موضوع هفته بعد را مشخص کنید.
7_پس از شروع هفته جدید، باید موضوعات هفته های قبل را نیز رعایت کنید.
8_برای شروع سریع تر این چالش، دو روز فرصت دارید موضوع مورد نظر خود را برای ما و کاربران دیگر ارسال کنید.
9_موضوعی که مورد موافقت کاربران بیشتری قرار گیرد به عنوان موضوع هفته انتخاب می شود.

از توجهتان سپاسگزاریم.

منبع : انجمن فلشخور

sadat313

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
سلام چالش خوبیه
به نظر من درمورد موضوع عصبانیت باشه وکنترل اعصاب
چون خیلی ازماها تو این مورد مشکل داریم
مخصوصا بنده که زود عصبانی میشم متاسفانه:(
نظر شما چیه؟​

آخرین ویرایش:

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام و تشکر ...خیلی موضوع جالبی برای بحث و تبادل نظر هست

فکر می کنم موضوعی که سادات عزیز پیشنهاد دادن خوب باشه
مخصوصا که ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای کمک به حل این مشکل هست ...
اگه امکان داره تعداد نظرات مشخص بشه تا بعد شروع کنیم به خود موضوع و مواردش​

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به نظر بنده هم همین موضوع کنترل عصبانیت باشه خوبه

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
تا الان هفت نفر بازدید کننده داشته موضوع
اگه دوستان دیگه هم به جمعمون بیان و یه نفر دیگه موافقتش رو اعلام کنه حداکثری میشه موافقت و بحث رو می تونیم شروع کنیم

منتظر اعلام حضورتون هستیم دوستان ...​

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
کاربران گرامی که مایل به حضور در این چالش هستند لطفا اعلام کنند تا ان شاء الله بتونیم هر چه زودتر شروع کنیم .ممنون

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام دوستان
فکر کنم بهتره بحث رو شروع کنیم تا ان شاء الله بقیه دوستان هم بهمون ملحق بشن

جناب ایرانی منتظر شروع بحث با سوالات از طرف خودتون هستیم ... با تشکر از شما​

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض خسته نباشید ... بحث رو در رابطه با کنترل خشم ان شاء الله اغاز می کنیم ... به این صورت که از فردا مصادف با جمعه 1394/4/5 مصادف با 9/رمضان/1436 به مدت یک هفته سعی می کنیم ان شاء الله در برابر هر موردی که برامون پیش اومد, و موجب عصبانیت می شد, بتونیم خودمون رو کنترل کنیم و این پست رو هم هر روز با سوال جواب ولو کوتاه به روزرسانی میکنیم که ان شاء الله به قولی یک قوت قلبی هم برای بزرگواران باشه ... باتشکر

1- چگونه خشم را کنترل کنیم ؟ معمولا افراد به دلایل مختلفی عصبانی میشن که برخی از این دلایل البته میشه گفت کذایی و بی جهت هستش , در این جا یک راه ساده که یکی از بزرگواران به ما توصیه می کرد این بود که وقتی خشمگین میشوید تا دو سه ثانیه در تخلیه عصبانیت و خشم خودتون در مقابل طرف مقابل تعلل ایجاد کنید و بعد ببینید اثرش چی میشه که البته بیشتر از این هم می تونیم این زمان رو افزایش بدیم حداقل 7 الی 8 ثانیه ... باتشکر

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام به دوستان ...
عصبانیت علت های مختلفی داره...معمولا یا حقی از ما گرفته میشه و یا قانونی زیر پا گذاشته میشه که ما هم در اون قانون شراکتی داریم
حالا کلا مصارف عمومی جامعه باشه یا شخصی ... و در اثر بحث هم زیاد پیش میاد ...
یکی از راههایی که من خودم امتحان کردم و عالی بوده اینه که کمی پامون رو توی کفش طرف مقابل بذاریم به اصطلاح
یعنی کمی خودمون رو جای اون فرد بذاریم ببینیم اگه خودمون توی اون موقعیت بودیم چیکار می کردیم که حالا توقع داریم ازش
اگه از روی بی دقتی بوده راهنماییش کنیم ...اگه آگاهی نداره اطلاعات بهش بدیم و اگه پشیمونه فرصت جبران بدیم
گاهی طرف مقابل بچه ی کوچیک یا نوجوانه کمی درکش کنیم و بچگی و نوجوونی خودمون رو یادمون بیاد تا بتونیم برخورد مناسب کنیم
این روش علاوه بر اینکه باعث میشه در مقابل اشتباهات دیگران بی خیال و ساکت نباشیم ما رو آروم تر میکنه و برخورد رو مناسب تر
گاهی هم روش برخورد ما دچار اشکال هست که حتما باید مشاوره بگیریم و روش بهتری رو به کار ببریم
خدا در هیچ موردی در رو روی ما نبسته که با آتیش عصبانیت بازش کنیم!!! کلیدهای مختلف و مناسب باید آزمایش بشن

بالا