***طرح ختم نهج البلاغه***

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جرج جرداق مسیحی (استاد ادبیات عرب در لبنان):» جاذبه های کلمات امام علی علیه السلام شوری در من ایجاد کرد که 200 بار نهچ البلاغه را مطالعه کردم

مرحوم دشتی : چنان بر خود لرزیدم و به تعصب و غرور اعتقادی من ضربه وارد شد که تا مدتی حالت عادی نداشتم. به خود نفرین کردم که چرا یک مسیحی 200 بار نهچ البلاغه را می خواند اما من که خود را از شیعیان امام علی علیه السلام می شمارم و ادعای محبت و ولایت او را دارم, به راستی چند بار نهج البلاغه را خوانده ام؟
و با مفاهیم ارزشمند ان به چه میزان اشنایی دارم ؟

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم

سلامی خدمت همگی و عرض تسلیت به مناسبت وفات حضرت معصومه سلام الله علیها ... اما بعد
همونطوریکه توی پست اول زدیم ... یک نفر میاد و همه نهج البلاغه رو نه یک بار نه دو بار بلکه 200 بار می خونه و من محب ؟!!!

در هر صورت چند تا داوطلب می خوایم برای این کار ... امیدوارم که همکاری رو لازم رو انجام بدید تا نهج البلاغه از غربت بین ما مسلمانان دربیاد ... انقدر غریب که ابن ابی الحدید معتزلی که از برادران اهل سنت هست بر نهچ البلاغه شرح می نویسه اما من تا حالا یک بار هم دوره نکردم ... مطمئنا کسانی که همکاری کنند ثوابشون پاربرجاس ... منتظریم برای نام نویسی ... اجرتون با خداوند و حضرت علی علیه السلام

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
:-?:-?:Time::Time:=d>=d>

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم

سلامی خدمت کاربران انجمن ... بنده منتظرم کماکان ... یعنی واقعا کسی نیست که توی این راه اولین گام تو انجمن رو برداره ؟
چند تا داوطلب می خوایم برای این کار ... روش کارشم اینه که هر نفر یک بخش از خطبه ها رو و یک بخش از نامه ها و یک بخش از سخنان قصار رو بر می داره تا انشاالله ختم بشه . باتشکر
اجرتون با خدا و امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه کابران انجمن ...
در ادامه افرادی رو که در این طرح شرکت کردند معرفی می کنیم :

خانم دریادل از سایت انجمن غزلکده : خطبه 5 , نامه 47 , و حکمت های 100 تا 114

خانم L♥2FUN خطبه 17, 18, 19 , نامه 47 , و حکمت های 30 تا 40 از انجمن عاشقانه تنهایی

اقای رضایار از انجمن عاشقانه تنهایی خطبه 1 و 2 , نامه 21 , و حکمت های 10 تا 20

اقای سامی الون هم از همونجا , خطبه 3 و نامه 51 و حکمت 20 تا 30

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: montazer

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

سلام به همگی.

برای سهولت در طرح ختم نهج البلاغه، تقسیم بندی صورت گرفته. به این صورت که فایل حکمت 1تا 60 رو به صورت pdf تهیه کردیم تا بتونید دانلود کنید و سهم هر فرد 5 حکمت هست. این طرح هم شبیه طرح ختم قرآن هست.(http://forum.zaman-aj.ir/threads/23952/) که هر کسی سهم خودش رو برمی داره و در تاپیک ثبت می کنه. کافیه از روی سهمتون فقط یکبار بخونید، اینطور ان شاءالله نهج البلاغه ختم می شه.
ان شاءالله بعد از اتمام این ختم، فایل قسمت های بعدی نهج البلاغه رو هم همینجا قرار می دیم.

قسمت اول: حکمت1تا5
قسمت دوم: حکمت6تا10
قسمت سوم: حکمت11تا 15
قسمت چهارم: حکمت16 تا20

قسمت پنجم: حکمت 21تا 25
قسمت ششم: حکمت26 تا 30

قسمت هفتم: حکمت31 تا 35
قسمت هشتم: حکمت 36 تا40
قسمت نهم: حکمت 41 تا 45
قسمت دهم: حکمت 46 تا 50
قسمت یازدهم: حکمت 51 تا 55
قسمت دوازدهم: حکمت 56 تا 60