زندگی در تهران ماهی چند؟

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"

تهران پر هزینه‎ترین شهر ایران و قم کم‌خرج‎ترین شهر ایران شناخته شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمار مرکز آمار ایران در سال 1392، تهران با متوسط هزینه زندگی 2 میلیون و 280 هزار تومان برای هر خانوار پرهزینه‎ترین شهر ایران است. این مبلغ به نسبت سال 1391، 52 هزار تومان افزایش داشته است.

از این هزینه 2 میلیون و 280 هزار تومانی خانوارهای تهرانی‎، ماهیانه یک میلیون و 840 هزار تومان صرف هزینه‏‌های غیر خوراکی چون اجاره بها، آب و فاضلاب، سوخت و روشنایی، لوازم و اثاث منزل، خدمات بهداشتی و درمانی، حمل و نقل و غیره ‎شده و تنها 445 هزار تومان در ماه صرف مواد خوراکی و دخانی خانوارها می‌شود.

بر اساس این آمار قم کم‎هزینه‌‏ترین شهر ایران است که متوسط هزینه زندگی ماهانه یک خانوار قمی حدود یک میلیون و 50 هزار تومان است.
همچنین بعد از قم، کم هزینه‎ترین شهر ایران، همدان است که متوسط هزینه ماهیانه برای یک خانوار در این شهر حدود یک میلیون و 90 هزار تومان است.

~(neda)~

کاربر فعال
"بازنشسته"
وقتی گوجه فرنگی به کیلویی 7500 تومان برسه
باید تهران رو گرون ترین شهر ایران بدونیم:|
دیگه چه برسه به بقیه مایحتاج مردم:Er... what?:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gole yakh

gole yakh

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
خوب ندا خانم گل این قیمت گوجه فرنگی که گفتید برا فصل تابستونه یا زمستون؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ~(neda)~

~(neda)~

کاربر فعال
"بازنشسته"
خوب ندا خانم گل این قیمت گوجه فرنگی که گفتید برا فصل تابستونه یا زمستون؟

قیمت مال فصل زمستونه
اما من اینو قبول ندارم که بخاطر سرما قیمت 4 برابر بشه اونم به چند دلیل:
1- الان بیشتر میوه ها و سبزیجات از حالت بوته ای و سنتی خارج شده و گلخونه ای و صنعتی هستن
2- چرا باید میوه احتکار بشه یا با قیمت بسیار کم از باغدار خریداری بشه و چندین دست بچرخه تا قیمت سربه فلک بذاره
3- چرا مسئولین به وضعیت نگهداری و پخش رسیدگی نمی کنند!
نمونه اش 10،000 تن پیازی تاکید میکنم تن ،بر اثر احتکار و سرما زدگی باید از بین بره در حالی که برای پیاز توی زمستون بازار سیاه درست میشه
و ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gole yakh

gole yakh

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
قیمت مال فصل زمستونه
اما من اینو قبول ندارم که بخاطر سرما قیمت 4 برابر بشه اونم به چند دلیل:
1- الان بیشتر میوه ها و سبزیجات از حالت بوته ای و سنتی خارج شده و گلخونه ای و صنعتی هستن
2- چرا باید میوه احتکار بشه یا با قیمت بسیار کم از باغدار خریداری بشه و چندین دست بچرخه تا قیمت سربه فلک بذاره
3- چرا مسئولین به وضعیت نگهداری و پخش رسیدگی نمی کنند!
نمونه اش 10،000 تن پیازی تاکید میکنم تن ،بر اثر احتکار و سرما زدگی باید از بین بره در حالی که برای پیاز توی زمستون بازار سیاه درست میشه
و ...
درسته حق باشماست و با نظرت کاملا موافقم اما این قیمتی که گفتی با شهر ما که به پای تهران نمیرسه هم زیاد فرقی نداره
قیمت ها اکثرا توی اکثر شهرها تقریبا برابره
مثلا ما میگیم که تو شهر ما کشاورزی هست و میوه ها هم اکثر از باغهای مناطق شهر خودمون میاد باید ارزون باشه اما اینطوری نیست
متاسفانه و کاری نمیشه کرد
یکی از اشناهای ما میگفت مردم باید خرید نکنن تا این قیمت ها بیاد پایین اما با خریدن نکردن هم مشکل حل نمیشه چون اگه خرید نکنن پس چی بخورن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ~(neda)~
بالا