فضای مجازی!!! حیای مرا نبری !!!

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمانعلیه السلام
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
اول نکته ای رو بگم : این مطلب صرفا جهت یاداوری به خودم هستش ... فقط در درجه اول خودم و بعد دیگران ... لطفا با دید باز مطلب رو بخونید ... هدف این نیست که گفتگو ها بسته بشه هدف معیار گذاری در رفتارمان است . پس مطلب رو بخونید و با دید باز; اگر انتقادی داشتید در خدمتم..
www.rasekhoon.net__WebsiteData_Article_ArticleImages_1110_1119_1294_DMKG27.jpg

فضای مجازی .... می تواند ماری خوش خط و خال برای نابودی ما باشد و یا نه ... فضایی برای هدایت گری خود و دیگران در راه ایمان ...

این فضا, فضایی است که می تواند مرا به قعر دوزخ و سقر برساند و همچنین می تواند مرا به بهشت برساند .
در این فضا خواه و ناخواه با نامحرم صحبت می کنیم ... که البته با شرایطش ایرادی ندارد اما می خواهم به قبل ان برگردیم . قبل از اینکه به فضای مجازی برسم
ممکن است حتی با نامحرم کلمه ای صحبت نکرده باشم. چرا ... چرا ... شاید مثلا در دانشگاه های امروز در حد جزوه گرفتن و جزوه دادن و صحبت های درسی و فعالیت های تشکلی دانشجویی صحبت هایی داشته ام اما بحث بر سر این است که به عقب تر برگردم ... فکر می کنم مشخص شد زمانش ... به زمانی که حیایم صاف صاف صاف صاف بود. زمانی که فقط من بودم و خدایم و حیایم ... چه دوران زیبایی بود . می گویند هر چه بزرگتر شوی مراقب خودت باش که در دنیا حل نشوی و این سخن به حق , حق است. دورانی که تا نگاهم به نامحرم می افتاد سر و صورتم از شرم و حیایی که نعمت خداوند متعال بود سرخ می شد و سریع رو می گرفتم. اما با ورود به فضای مجازی و دانشگاه , فضای من عوض شد ... فضایی که ناگزیر به نامحرم بر خواهی خورد و در حد گفت و شنود با او گفتاری خواهد شد ... البته با شرایطش گناهی نیست ولی یک جمله ای از یک فقیه و شاید هم عارف شنیدم که می گفت : اگر می خواهی به کمال برسی باید از نگاه های ناگهانی نیز پرهیز کنی ... که فکر می کنم در باب حیا نیز باید رعایت شود . البته در فضای مجازی , دانشگاه و ... که محیط ترکیبی است نیز می توان حیا را حفظ کرد تا اقایمان از ما راضی تر شود خصوصا در شبکه های اجتماعی
باز هم خدمت بزرگواران عرض می کنم : مطلب فوق نوشته ای است برای معیار گذاری برا حیا و رفتارمان در فضای مجازی که اول از همه به خود نویسنده برمیگردد ... پس با دید باز به ان بنگرید .
نکته : هدف این نیست که گفتگو ها لغو شود ... هدف معیار گذاری است بر رفتار و حیایم.

آخرین ویرایش:
بالا