آرایش برا دخترا تا چه حد مجازه؟؟؟

armin57ghazal

کاربر فعال
"منجی دوازدهمی"
بنظرم الان که پسرا ( و خیلی از مردم) عقلاشون اومده تو چشمشون
باید دختر مقدار کمی به خودش برسه طوری که عرف بپسنده و توی چشم نباشه
البته اینا نظر من هست-- دختر با حیا از دور معلومه

در مورد استفاده از مواد آرایشی بنظرمن دختر مجرد اصلا لزومی نداره استفاده کنه
متاسفانه الان خیلی از دخترای متاهل وقتی می خوان برن بیرون بیشتر آرایش میکنن
تا وقتی که پیش شوهرشون هستن

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
خب پ چرا اسم چادری جماعت بد در رفته؟؟؟؟ملت چون مثلا چهارتا چادری بد دیدن، همه رو به کیش اونا میپندارن!!!
آدم حرف بعضیا رو میشنوه ددیگه،که میگن فلان دختر چادری بود ولی رفت فلان کارو کرد و آبرو ریزی را انداخت!!! یا مثلا میگن چادریا ظاهرشون چادریه وگرنه یک مارموزایی هستن! البته من چون خودم چادری ام همیشه از صنف چادریا دفع میکنم!!1اما ملت عقلشونو دادن دست چشمشون!!!
اینکه میگی دختر با حیا از دور معلومه اینو واسه اون گفتم!!!

armin57ghazal

کاربر فعال
"منجی دوازدهمی"
منم از دخترای چادری دفاع میکنم--
دختر چادری که واقعا چادری هست از دور معلومه
و دختر چادریکه الکی چادر سرش هست اونم معلومه

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
سلام علیکم
اینکه بنده نظر بدم، نظر شخصی هست و واسه خودم مهم.
باید دید نظر کارشناسی چیه، هر شخصی یک نظر داره البته محترم ولی اصلا ملاک نیست.
اگر بنا بود ، آرایش ملاک ازدواج باشه فاتحه اصل ازدواج خونده میشد ...
هرچیزی از اهلش پرسیده بشه جواب درستی داره، حتی اگه بنده بدم بیاد یا باب میلم نباشه اون صحیح و درسته.

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام بر مدیر با کفایت انجمنمون:1: علی آقا... درسته منم موافقم باهاتون، ولی خب خودتون که میبینید اوناییکه قشنگ جواب این سوالو میدونن
اصلا نمیان جواب بدن که یه جوونو از فکر دربیارن!!!
منم چون دقیق نمیدونم اومدم و این سوالو پرسیدم!!! پرسیدن که عیب نیس!ندانستن و نادونسته گناه کردن عیبه! پ شما لطفا از داداشا یا آبجیایی که جواب این سوالو واقعا بلدن بخواین که بیان ج بدن! مث داداش مفرد و داداش منتظر که احتمال میدم جوابو دقیق بدونن!
و البته همه ی بچه ها میتونن شرکت کننا

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
دوباره سلام به دوستان و به الناز عزیز
الناز جان کلا این موارد آرایش کردن با عرف امروزی که در جامعه رواج پیدا کرده اصلا در دین ما جایز نیست
چون همه ی مواردش مورد داره مگر اون مواردی که اصلا جلوه نمیکنه که بهش آراستگی میگن و حتی حکم مراجع هم در مورد برداشتن موی صورت خرده گیری نشده ...
حالا این مواردی که درباره ی آرایش دختر خانمها و خانمهای متاهل مطرح کردین در مورد آرایش حکم همونه که اگه جلب توجه نکنه حرام نیست
جلب توجه عرفی نیست که بگیم فلان آرایش تو چشم نمیاد چون بقیه غلیظ تر آرایش کردند
آرایشی که مثلا خط چشم کشیده بشه که معلومه مورد داره
فکر میکنم خانمها متوجه بشن چه موقع جلب توجه میشه ...
و کلا آرایش در اسلام برای خانمها جلو شوهرشون تاکید شده نه به این صورت امروزی ...
حالا هر چند در جمع زنانه و بعضی مراسمهای زنانه کسی منع نکرده ...

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
سلام بر مدیر با کفایت انجمنمون:1: علی آقا... درسته منم موافقم باهاتون، ولی خب خودتون که میبینید اوناییکه قشنگ جواب این سوالو میدونن
اصلا نمیان جواب بدن که یه جوونو از فکر دربیارن!!!
منم چون دقیق نمیدونم اومدم و این سوالو پرسیدم!!! پرسیدن که عیب نیس!ندانستن و نادونسته گناه کردن عیبه! پ شما لطفا از داداشا یا آبجیایی که جواب این سوالو واقعا بلدن بخواین که بیان ج بدن! مث داداش مفرد و داداش منتظر که احتمال میدم جوابو دقیق بدونن!
و البته همه ی بچه ها میتونن شرکت کننا
سلام مجدد بر شما؛
یک نمونه بیارید که جواب نگرفتید غیر از این تاپیک ؟!
شکیبایی بخرج بدید . دوستان واقعا سرشون شلوغه و کارهاشون زیاد.

آخرین ویرایش:

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
سلام
از دید بهداشتی اصلا لوازم آرایش مضره خواهر من مضر یه کرم پودر یا یه پنکیک میزنن رو پوستشون از صبح تا عصر خب خواهر من پوستت خفه میشه چروک میشه پیر میشی زودی زشت میشی.
یا مثلا همون خط چشم میزنن تو چشمشون این بیماری چشم میده بعد خدایی نکرده کور میشن بعد زشت میشن.
از لحاظ اقتصادی:
چقد باید پول این لوازمو بدی؟چقد باید هزینه کنی؟
خب خیلی پول این لوازمو میدن بعد ورشکست میشن غصه میخورن پیر میشن زشت میشن.یا کسایی که ارزونترین لوازمو میخرن صورتشونو خراب میکنن زشت میشن.
خودم چی میگم:
خودم میگم اصلا دختر مجرد برا کی میخواد آرایش کنه؟برا کی میخواد زیبا باشه؟
خیلیا میگن برا کسی نیست برا خودمونه آقا اینا شعاره اگه برا خودته چرا تو خونه برا خودت آرایش نمیکنی؟وقتی میخوای میری بیرون یک ساعت تمام جلو آینه به صورتت ور میری که چی بشه؟
خط چشم میزنن والا من که دخترم مجذوب چشماش میشم چ برسه دیگه به مردا!!!
اصلا ارزش داره آرایش کنی بری بیرون مردا نگات کنن به لحاظ زیباییت تحسینت کنن.همسر آیندت اینقد ارزش داره که جلو هرکسی حتی کوچکترین آرایشی نکنی و همه زیباییتو بذاری برای شوهرت.
عرف چیه؟آرایش کنی؟آخه این چ عرفیه؟میخوام صدسال سیاه عرف نباشه.عرفو کی میذاره؟همین مردم.
کی گفته خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو؟این جمله از اساس غلطه.ببین درست چیه.
مثلا اگه ابرو برداری چی میشه؟
خب اول ابرو برمیداری بعد میگی طوری نیست یه ذره سیاهش کنم بعد میگی انگار خیلی ابروهام پهنه بذار باریکش کنم بعدش میشی عین زن شوهردار....
تدریجی نرم نرمک آرایشت میشه آآآآآآآآآآآررررررااااااااااااییییییییییششششششششش!!!!!
به نظر من دلیلی نداره حتی ابرو هم برداری
حالا اگه دلیل قانع کننده ای برای برداشتن ابرو و آرایش کردن دارید بگید.

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام هم اندیش جون،کاملا باهات موافقم باجی خخخ:1: راستی بچه ها من این سوالو کلی پرسیدم برا چی بعضی از شما به من نسبت میدین آرایش کردنو؟؟؟؟
والا !!!! آورین منم با ابرو و بند و اینا مخالفم! من میگم فقط یه کرم که پوستت خشک نشه و بعد خواستی یه سفید کننده یا ضدآفتابم بزن تنگش!!!
تموم!!! اینکه میگی اوناییکه میگن ما خودمون دوس داریم خودمونو خشگل ببینیم! منم باهات موافقم!کدوم یکی از ما توی خونه خودشو آرایش میکنه یا مداد و اینا میزنه؟؟؟ راس میگی، ما برا کی میخوایم تو خونمون آرایش کنیم آخه؟؟؟برا بابامون؟؟؟داداشمون؟؟؟خب اینا که واسشون مهم نیس آبجی من!
برا اینا آرایشم کنی عین خیالشون نیس خخخخخخخ، چون بچشیم و چون خواهرشیم!!!
اما نه اگه برا شوهرت آرایش کنی کلی خوشش میاد و بهت نمره ی 100 میده!!! این خوبه! اما من هنوزم میگم یه مداد سیاه زدن اشکالی نداره!
یا مثلا ببخشینا ولی ریمل زدن هم به نظرم اشکالی نداره!!! نه تو چشمه و نه تابلو!!!
تازه اهل بیت عزیزمون هم که آرایش نمیکردن واسه این بود که خودشون خشگل خدایی بودن و هستنف مثلا از حضرت زهرا خشگل تر اصلا وجود داشته؟؟؟نه دیگه!
یا حضرت زینب عزیزمون، خب این عزیزان خودشون به اندازه ای خشگل بودن که ما هرچی وسایل آرایشی هم بیاریم بازم نمیتونیم خودمونو یه کوچولو هم شکل اونا کنیم! حتی انگشت کوچیکه ی این عزیزان هم نخواهیم شد!
اما ما آدمیم ،آدمای کاملا معمولی!!! تازه وسایل آرایشو برا زنها درست کردن دیگه،نه که برا مردا !!!
و چون ما آدمای کاملا معمولی ای هستیم و قیافه های معمولی داریم نباید در حدی که ضایع و تابلو نشیم خودمونو آرایش کنیم؟؟؟شما منو میشناسید و میدونین که هیچوقت دروغ نمیگم!!! من خودم بعضی وقتا مداد میزنم! وگرنه منم دوس داشتم خشگل خدایی بودم که دیگه نیازی به هیچ وسیله ی آرایشی نداشتم! اما خب با اینکه قیافم خوبه اما جا داره که زیباتر بشوم!!!:Big Grin::Big Grin::Big Grin::Big Grin:

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
خب اگه ریمل طوری نیستو مداد سیا اشکالی نداره جوری که تو چشم نباشه پس اصلا میزننن برا چی؟
در اینجا آرایش معنایی نداره پس برای چی ریمل میزنن؟
خب پس اگه نزنن هم تو چشم نیست و مشکلی پیش نمیاد.

بالا