یاد داشت خداوند، برای تو از طرف خداوند

ندا66

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
- آیا گنگی؟آیا لب های تو حرکت می کنند و فقط آب دهان بیرون می ریزند؟ نه تو می توانی صحبت کنی برخلاف سایر مخلوقات من، و کلام تو می تواند خشم را آرام کند، نا امیدی را بهبود بخشد، ترسو را ترغیب نماید، ناکام را دلداری دهد، تنها و غریب را دلگرم کند، شایسته را تحسین و شکت خورده را تشویق کند، نادان را بیاموزد و بگوید دوستت دارم. شکر دیگری به جای آر
- آیا تو فلج هستی؟ آیا ناتوانی تو زمین را محروم می نماید؟ نه تو می توانی حرکت کنی، تو یک درخت نیستی که وقتی باد و دنیا بر تو می تازند محکوم به سکون باشی، تو می توانی دراز بکشی، بدوی، برقصی و کار کنی چون من پانصد عضله 200 استخوان و12 کیلومتر تار عصبی که همه با هم برای اجرای دستورات تو هماهنگ می شوند را در تو طراحی کردم. شکر دیگری به جای آر

ندا66

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
- آیا کسی دوستت نمی دارد؟عشق نمی ورزی؟ آیا تنهائی؟ شب و روز تو را در کام خود فرو برده است؟ نه دیگر نه، چون تو اینک راز عشق را می دانی، که آن عشق بدون چشم داشت است چون عشقی که برای رضایت خاطر، خوشنودی یا ارضای غرور باشد، عشق نیست عشق هدیه ایست که در ازایش چیزی طلب نکی. حال می دانی که عشق بدون چشمداشت خود پاداش خود است حتی عشقی که متقابل نیست از بین نمی رود بلکه به سوی تو باز می گردد و قلبت را خالص و ناب می کند. شکر دیگری به جای آر دو برابر
- آیا قلب تو بیمار است؟ آیا برای باقی عمرت ضیف و فرسوده شده است؟ نه قلب تو قوی است سینه ات را لمس و ضرب آهنگ آن را احساس کن، قلب تو ساعت به ساعت روز و شب 36 میلیون بار در سال می تپد و سال به سال خواب یا بیدار خون تو را از میان صد هزار کیلومتر سیاهرگ و سرخرگ جاری می سازد و این عمل را بیش از 24000000 بار در هر سال تکرار می کند. کدام انسان چنین ماشینی خلق کرده است؟ شکر دیگری به جای آر دو برابر

ندا66

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
- آیا تو دچار بیماری پوستی هستی؟ آیا مردم وقتی با تو مواجه می شوند از وحشت روی می گردانند؟ نه پوست تو سالم و معجزه ای از آفرینش است فقط لازم است آن را پاکیزه نگاه داشت. همه فولادها با گذشت زمان تیره می شوند و زنگ می زنند اما پوست تو چنین نیست. غیر از لایه ای که من همه بدن تو را با آن ساخته ام حتی قوی ترین فلزات در اثر استفاده سائیده می شوند اما پوست دائماً خود را بازسازی می کند. سلول های قدیمی با سلول های جدید جایگزین می شوند درست مانند خود سابق تو که با فرد جدیدی عوض می شود. شکر دیگری به جای آر
- آیا شش های تو ناپاکند؟آیا نفس زندگی به سختی وارد بدن تو می شوند؟ نه ریه هایت حتی در بدترین محیط هائی که برای خود می سازی به حیات تو کمک می کنند و همیشه در تلاشند تا اکسیژن حیاتبخش را از میان 600میلیون کیسه هوای کوچک عبور دهند تا بدن تو از مواد زائد گازی شکل، پاک شوند. شکر دیگری به جای آر

ندا66

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
- آیا خون تو آلوده است؟ آیا با آب و چرک آلوده شده است؟ نه در 5 لیتر خون تو 22 تریلیون سلول خونی وجود دارد و در هر سلول میلیون ها مولکول و در هر مولکول یک اتم با بیش از 10 میلیون برابر ثانیه به نوسان در می آیند، در هر ثانیه 2 میلیون از سلول های خون تو می میرند تا در طی عمل احیا با 2 میلیون سلول دیگر جایگزین شوند این عمل از زمان اولین تولدت تا کنون ادامه داشته است. دقیقاً مشابه همین فرآیند درونی در وجه بیرونی تو نیز وجود دارند. شکر دیگری به جای آر
- آیا تو دچار نا توانی ذهنی هستی؟ دیگر نمی توانی درباره خودت فکر کنی؟ نه مغز تو پیچیده ترین ساختمان جهان است من می دانم در بیش از 1300 گرم آن 13 میلیارد سلول عصبی وجود دارد، یعنی بیش از سه برابر مردم روی زمین برای کمک به تو، سلول هایی با بیش از هزار میلیارد مولکول پروتئین در درون تو جای داده ام تا هر برداشت، صدا، طعم، بو و عملی که از روز تولدت تجربه کرده ای را بایگانی نماید. هر اتفاق در زندگی تو فقط منتظر یادآوری است و برای کمک به مغز در کنترل بدن، من در سراسر اندام تو 4 میلیون ساختمان حساس به درد 500 هزار گیرنده لمس و بیش از دویست هزار گیرنده حرارت تعمیم کرده ام هیچ ثروت ملی بیش از تو محافظت نشده است. هیچ یک از شگفتی های باستانی دنیای تو بزرگتر از خودت نیستند تو ارزنده ترین آفرینش من هستی در تو به قدر کافی انرژی اتمی وجود دارد تا هریک از بزرگترین شهرهای دنیارا تخریب کنی و دوباره بسازی.

ندا66

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
- آیا تو فقیر هستی؟ آیا طلا یا نقره ای در کیف دستی خود نداری؟ نه تو ثروتمند هستی، ما با هم ثروت های تو را برشماردیم به این فهرست توجه کن دوباره آنها را به حساب بیاور نعمت هایت را بشمار.چرا به خود خیانت میکنی؟ چرا فریاد می زنی که همه نعمت های بشریت از تو گرفته شده است؟ چرا خود را فریب می دهی که برای تغییر دادن زندگیت ناتوانی؟ آیا بی استعداد، بی شعور، ناتوان، بدون خوشی، بدون غرایض، بدون احساس و بدون عزت نفس هستی؟ آیا نا امیدی؟ چرا خود را مانند یک شکست خورده بزرگ پنهان می کنی و تنها منتظری که در جهنمی از پوچی با همدردی از تو استقبال شود؟تو خیلی چیزها داری نعمت های تو از پیمانه ات سرازیرند و از وقتی که من با سخاوت و بخشندگی آنها را به تو عطاکرده ام همچون کودکی که در ناز و نعمت لوس شده باشد آنها را فراموش کرده ای.

ندا66

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
به من جواب بده، به خودت جواب بده:یک مرد ثروتمند، پیر، بیمار، ضعیف و ناتوان نعمت هائی که تو نسبت به آنها بسیار بی اعتنا بوده ای را با همه ثروت موجود در گاوصندوقش معاوضه نمی کند؟پس از اولین راز خوشبختی و موفقیت آگاه شو، تو حتی حالا از همه نعمت های لازم برای رسیدن به بزرگترین افتخارات برخورداری، از امروز شروع کن آنها گنجینه و ابزاری هستند که برای ساختن یک زندگی جدید و بهتر به آنها نیاز داری بنابراین شکر نعمت هایت را به جای آر و بدان که تو همواره بزرگترین اثر خلقت من بوده ای.

ندا66

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
این نخستین قانونی است که باید اطاعت کنی تا بزرگترین معجزه دنیا را انجام دهیم، یعنی انسانیت خود را از مرگ زندگی وار بازگردانی. برای درس عبرتهائی که در فقر و ناکامی گرفته ای سپاسگذار باش، زیرا کسی که مقدار اندکی دارد فقیر نیست فقیر کسی است که خواسته ها و تمایلات فراوان دارد و امنیت واقعی نیز در داشتن نیست بلکه در ناداشته هائی است که می توان بدون آنها سر کرد. نقش هائی که باعث شکست تو می شوند کجا هستند؟ آنها تنها در ذهن تو وجود دارند. شکر نعمت های خود را به جای آر و دومین قانون نیز همانند اولی،منحصر به فرد بودن خود را نشان ده.

ندا66

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
تو خودت را، در قالب خاکی محکوم کرده ای و در این قالب نمی توانی از شکست ها و ناکامی هایت چشم بپوشی و با انزجار از خود و مقصر شمردن خود و تنفر شدید از اشتباهاتی که به زیان خود و دیگران کرده ای خود را نابود می کنی. آیا حیرت زده نیستی؟ آیا تعجب نمی کنی؟ چرا من می توانم شکست ها اشتباهات و رفتار ترحم انگیز تو را ببخشم در حالی که تو نمی توانی خود را عفو کنی؟

ندا66

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
اینک به سه دلیل تو را مخاطب قرار می دهم:

1- تو به من نیاز داری، تو یکی از انبوه آدمیانی که برای نابودی توده متوسط بسیج شده اند نیستی.
2- تو یک موجود بسیار نادری، به یک نقاشی از تام گراند یا مجسمه برنزی از دگاس یا ویلیون اشتراول یا نمایش نامه ای از شکس پیر دقت کن آنها به دو دلیل بیشترین ارزش را دارند؛ خالق آنها هنرمند و تعدادشان اندک بوده است با این حال از هریک از ایشان آثار بسیار به جا مانده است.
3- تو ارزشمندترین گنجینه روی زمین هستی، چون کسی که تو را خلق کرده و فقط یکی از تو بوجود آورده را می شناسی از آغاز خلقت از مجموع هفتاد میلیارد انسانی که به این سیاره قدم گذاشته اند هرگز کسی کاملاً شبیه تو نبوده است تا پایان روزگار هم هرگز کسی مانند تو وجود نخواهد داشت. از بی نظیر بودن خود هرگز قدردانی نکرده ای با این وجود تو نادرترین موجود دنیا هستی.از پدرت در اوج عشقش بیش 400 میلیون بذر بی شمار عشق تراوش کرد که همه همچنان که در بدن مادر تو شناور بودند روح خود را وا گذاشتند و مردند همه به جز یکی،تو

ندا66

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
تو به تنهائی در گرمای عشق بدن مادرت دوام آوردی و نیمه دیگر خود یعنی یک سلول بسیار کوچک در بدن او جستجو کردی با این حال در آن اقیانوس وسیع، تاریک و پر خطر با علی رقم احتمالات ضعیف استقامت کردی و آن سلول فوق العاده ریز را یافتی به آن پیوستی و زندگی جدیدی را شروع کردی، زندگی خودت را.

بالا