مسئولیت هراتفاقی رابه گردن بگیرید///////

رهایی

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
شخصیت کنونی شمابرحسب انتخاب وگزینش خودتان شکل گرفته.اگرکمرووخجالتی هستیدژن کمرویی رابه ارث نبرده ایدبلکه ان رابه عنوان خلق وخوی خویش برگزیده اید.اگراتشی مزاج هستید،عصبیت رابه عنوان یک عادت پذیرفته اید.جمیز الن میگوید:"اوضاع واحوال زندگی هرکس نمایانگر طرز فکراوست"درایالت فلوریدا،یک محله فقیرنشین وجودداردکه دارای بالاترین میزان بیکاری درایالت فلوریداست ودرعین حال بینظمترین منطقۀ این ایالت به شمارمیرود.برای هرکس این سوال پیش میایدکه چرامحله ای که اکثرساکنین ان بیکارند تااین حدبینظم است.یه عده ازانهابه غماربازی ویه عده دیگربه خریدوفروش مواد مخدر مشغولند.انها شغل ومحیط زندگی خودرااینگونه پذیرفته اند.اگرزندگی خوبی ندارندبه دلیل ان نیست که درفلان خانواده به دنیاامده اید،رنگ پوستتان چنین است،بافلان شخص ازدواج کرده اید،یافلان کس رئیس شماست بلکه همه چیزبه نگرشها وباورهای شمابستگی دارد.بجای اینکه بگوییدچرابامن چنین رفتاری کردند،بگویید:من چه کرده ام که به انهااجازه داده ام بامن اینگونه رفتارکنندوچگونه به انهابیاموزم که دیگرتحمل چنین رفتاری راندارم.الینورروزولت گفتۀ نغزوجالبی دارد:هیچکس نمیتواند شماراالت دست قراردهدمگربارضایت خودتان.اگرمسئولیت نابسامانیهارابه گردن نگیرید،راه رابرای هرتغییریسدکرده ایدوبایدانقدرمنتظربمانیدتاانچه یاانکس که باشماچنین کرده روزی به دلخواه رفتارش راباشماتغییردهد.قبول مسئولیت اگرچه ناگواراست امانیروی محرکهایست که توانایی بهبودشرایط رادرانسان پدیدمی اورد.اقای وین دایرمیگوید:برخی مردم به من میگویند:"برای توبسیاراسان است که دربارۀ عشق وشادمانی واحساسات مثبت سخن برانی زیراتویک نویسنده معروف ومیلونری وهرچه راکه یک انسان درپی انست دراختیارداری.پاسخ من به این جماعت انست که من حاصل یک خانواده فقیرم که سرپرست دائم الخمران خانواده رارهاکردودرنتیجه من به اجباردریک پرورشگاه بزرگ شدم.ثروت وشهرتم رامرهون نگرش واعتقاداتم میدانم،نه انکه شرایط کنونیم باعث شده باشدکه افکارواحساسات خوب وخوشایندرابااب وتاب بیان کنم./زندگی شمابازتاب ذهنیات شماست ومیزان تواناییهای روحیتان رااشکارمیکند.

بالا