کشف موجودی عجیب در خلیج فارس

شروع موضوع توسط gole yakh ‏22/07/2014 در انجمن دوزیستان

1.  
    gole yakh

gole yakh کاربر با تجربه "کاربر *ویژه*"

تشکر کرده:
    8,579

تحصیلات:
    دیپلم
    نحوه آشنایی با انجمن:
    معرفی دوستان
    پیام کاربری:
    خدایا من در کلبه ی فقیرانه ی خود چیزی دارم&* که تو در عرش کبریایی خود نداری &* من چون تویی دارم &* تو چون خود نداری
    یک گونه از قورباغه ماهیان موسوم به Antennarius nummifer از خانواده Antennariidae برای اولین بار توسط کارشناسان ایستگاه تحقیقات بندرلنگه موسسه تحقیقات علوم شیلاتی مشاهده و شناسایی شد.
    این گونه از عمق ۵۵ متری در ۹ مایلی جنوب شرقی بندرلنگه به وسیله گرگور صید شد.
    پس از بررسیهای مورفومتریک و مریستیک، این گونه با طول کل ۵٫۷۸ میلی متر، طول استاندارد ۲٫۶۴ میلی متر، وزن کل ۵٫۲۲ گرم، دارای سه خار و ۱۲-۱۳ شعاع نرم در باله پشتی،‌ باله مخرجی فاقد خار و دارای ۷-۸ شعاع نرم و ۱۰ شعاع نرم در باله سینه‌یی می باشد.

قاعده شعاع های هشتم تا دهم باله پشتی توسط لکه بیضی شکل سبز رنگی پوشیده شده است. در شرایط طبیعی رنگ بدن قهوه‌یی- خاکی بوده که در شرایط اسارت کم رنگتر دیده می شود.

در سایر مناطق پراکنش این گونه رنگهای متنوعی مانند نارنجی،‌ نارنجی قهوه‌یی و سبز گزارش گردیده است.دهان در این گونه بزرگ و مایل به بالا و دارای زاویه ۷۰ درجه نسبت به محور دم – سر می باشد. اولین شعاع باله پشتی به صورت آزاد بوده که اندام لور Lure را تشکیل می دهد.

ساختمان لور شامل یک رشته باریک که درنوک آن اسکای مشخص و قابل مشاهده با چشم معمولی وجود دارد. ساختمان اسکا شامل چهار لکه چشمی سیاه رنگ و شش رشته ممتد می باشد که دارای ساختمانی شبیه میگوی ریز می باشد. این گونه در ایندوپسفیک،‌ دریای سرخ،‌ شرق آفریقا تا هاوایی و جزایر ایسلند مشاهده شده است.

!!~Pouya~!!, Sadra75, Mr Specific و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.