بحث ونظر سنجی؛ تاثیرات دنیای مجازی بر زندگی حقیقی ما

تاثیرات فضای مجازی بر زندگی حقیقی شما ؟

• تاثیر مثبت داشته و باعث رشد وترقی من بوده

رای: 12 92.3%
  • تاثیر منفی داشته وباعث عقب گرد من بوده

رای: 0 0.0%
  • تاثیر خاصی نداشته و تغییری مشاهده نکرده ام

رای: 1 7.7%

• مجموع رای دهندگان
    13

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام.

بنظر بنده هم قبل از هر چیزی مدیریت لازم هست که بتونیم از هر زمان و مکانی نهایت استفاده و بهره رو ببریم.

در اینکه دنیای مجازی باعث رشد و ترقی ما شده شکی نیست اما گاهی بر اثر عدم مدیریت همین فضا ضربه های سختی رو هم به افراد وارد میکنه
بنظرم باید قبل از ورود به فضای مجازی یک شناخت دقیق و اساسی از خود و روحیاتمون داشته باشیم که هنگام ورود از بعضی آسیبها مصون باشیم

یا بعبارتی آنتی ویروس قوی بر روی ذهن و افکارمون نصب کنیم که در مقابل ویروسها مقاوم باشه.

سلام وتشکر از نظرتون مسافر عزیز
ببینید ضربه ها رو با ورود به هر فضای تازه ای گاها ممکنه بخوریم
ورود به دانشگاه ، ورود به محل کار و ورود در هر مرحله ای از زندگیمون که اولین تجربه محسوب میشه
فردی که هدفش رو از نت انتخاب کرده و وارد فضای مجازی میشه ممکنه دچار سردرگمی هایی بشه در بعض موارد ولی چون هدفش مشخصه راه رو پیدا میکنه
مشکل ما اکثریت نسل نوجوان و جوان جامعه هست که هدف خاصی از ورود به فضای مجازی ندارن
وقتی به عنوان سرگرمی بهش نگاه بشه ویا امکاناتی که براش فراهم شده کمی گیج کننده میشه
در نظر بگیرید که این مدیریت زمان و استفاده مفید در اکثریت کاربران مجازی وجود نداره
مثل امکاناتی که بر روی گوشی های موبایل در چند سال اخیر نصب شده
واتس آپ و غیره ... کاربر خودش هم یادش میره چقدر از وقت و قوه ی بیناییش رو صرف کرده ...

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
سلام
خدا قوت
بانو ناجی در کنار این بحث این مسئله هم طرح کنید که بعضی در فضای مجازی جدای از زندگی خودشون وقتی میان شخصیت دیگه پیدا میکنن و با اون شخصیت خو میگیرن...مثبت و منفیشم مهمه.
بودند کسانی که ورودشون در دنیای مجازی با زندگی خودشون صد و هشتاد درجه فرق داشته....
فکر کنم این مسئله هم جای بحث داره.
و اگر در جنبه منفی حساب کنیم کم کم اثرش میذاره در جنبه مثبت هم همینطوره ولی خب کلا در فضای اینتر نت بی تقوایی خیلیییییییییییییییییی بیشتر شایع هست تا تقوا و ...
منظور از بی تقوایی فقط فساد و فحشا نیست
بلکه غیبت و تهمت و قضاوت نابجا،نشر اکاذیب و ....
بهر حال این فضا هم جز زندگی ماست و نمیشه کسی بگه تاثیر نداره...
حتی اون کسی هم که بازی میکنه و با نرم افزارها در نت سرو کار داره اثرش رو میذاره.غیر قابل انکاره.

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام
خدا قوت
بانو ناجی در کنار این بحث این مسئله هم طرح کنید که بعضی در فضای مجازی جدای از زندگی خودشون وقتی میان شخصیت دیگه پیدا میکنن و با اون شخصیت خو میگیرن...مثبت و منفیشم مهمه.
بودند کسانی که ورودشون در دنیای مجازی با زندگی خودشون صد و هشتاد درجه فرق داشته....
فکر کنم این مسئله هم جای بحث داره.
و اگر در جنبه منفی حساب کنیم کم کم اثرش میذاره در جنبه مثبت هم همینطوره ولی خب کلا در فضای اینتر نت بی تقوایی خیلیییییییییییییییییی بیشتر شایع هست تا تقوا و ...
منظور از بی تقوایی فقط فساد و فحشا نیست
بلکه غیبت و تهمت و قضاوت نابجا،نشر اکاذیب و ....
بهر حال این فضا هم جز زندگی ماست و نمیشه کسی بگه تاثیر نداره...
حتی اون کسی هم که بازی میکنه و با نرم افزارها در نت سرو کار داره اثرش رو میذاره.غیر قابل انکاره.
سلام و تشکر از توجهتون
بله صد درصد برا آسیب شناسی ها این مسائل هم مطرح میکنیم

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
خب دوستان با یه سوال در اینجا موضوع رو ادامه میدیم

با این سوال میتونیم آسیب شناسی رو هم در کنارش داشته باشیم

به نظرتون در کنار رشد وترقی داشتن که تا الان اکثریت شرکت کننده ها اینو انتخاب کردند

چقدر میتونه باعث افت و عقبگرد ما بشه و چه شرایطی باعث میشه ؟

به نظرتون چه عواملی باعث شکست و عدم پیشرفتمون میشه؟

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام نظری نداشتین؟/:)
فکر میکردم دوستان تجربه و حرف زیاد داشته باشن؟

قبیله منتظر

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
یا الله

سلام علیکم

وقت به خیر خوشی سلامتی خدا قوت

4317

میدان تاثیر گذاری بر افکار انسانها هرروز گسترده تر و متنوع تر از گذشته خود نمایی می کند، در جریان شناسی کلی میدان های موجود می توان از دو عرصه حقیقی و مجازی یاد کرد.

بنده حقیر فقط میتونم اینو بگم که این مدت 4 ساله که در دنیای مجازی حالا یه ذره فعالیت می کنم بیشتر از آنچه که در توانم بود بیشتر شد و عقاید و رفتار اسلامی هر چه بهتر بر بنده آشکارتر میشد که این رو مدیون دوستان گرامی مجازی هستم

من الله التوفیق

ajmn555

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
من سعی کردم از چیز های خوب فضای مجازی استفاده کنم و آرزو دارم بتونم تو یک مسابقه ی وب نویسی برنده بشم

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
در دنباله بحثمون و مواردی که در آسیب شناسی ها دیده میشه متفاوت شدن و دو شخصیتی شدن زندگی بعضی از کاربران هست
عده ای هم به مرور زمان دو تا شخصیت پیدا میکنن که هر کدوم متفاوت با دیگریه
یکی شخصیت مجازی و کاملا کاذب یا رویایی
و یکی هم شخصیت واقعیشون
البته عده ای هم هستن که شخصیت مجازی با رویکرد منفی و برخلاف زندگیشون پیدا میکنن
ولی در این پست عده ای رو عنوان میکنم که شخصیت و زندگی رویایی خودشون رو در فضای مجازی ترسیم میکنن
این افراد کمبودهایی که در ذهنشون دارن نسبت به زندگی حقیقی خودشون نمایش میدن
مثلا زندگیشون
تیپ وظاهرشون
شغلشون
و وضعیت نزدیکانشون
حتی سن و سال خودشون رو ...
تا مدتها هم سعی در کتمان واقعیت دارند ولی از اونجا که نمیتونن تا مدتها همه چیز رو پنهان کنند بالاخره در مواردی واقعیت هاآشکار میشه
و هم به خودشون وهم به دیگران لطمه میزنن

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
افرادی که برای رویا پردازی و نشون دادن غیر واقعی خودشون و سرگرم شدن وارد نت میشن
در بسیاری از مواقع با خودشون میگن یه مدت کوتاه فلان جا هستیم و این روش و بعد هم که از فضای اونجا خارج میشیم
غافل از اینکه در بسیاری موارد که فرد هدف خاص و برنامه ریزی نداره همین یک مدت هم ممکنه خیلی طولانی تر از اونی بشه که در ذهنشون هست
و فرد برای کتمان دروغ اولیه خودش برای عدم دستیابی دیگران به شخصیت واقعی مجبوره دروغهای بیشتری بگه
و دروغ به مرور خودشو نشون میده ...چرا که دروغ کمتر در حافظه شخص موندگار میشه و همیشه خود واقعی در ذهن و سخن فرد نهفته هست ، هر چقدر هم کتمان بشه باز در فعالیت ها شخصیت خودش رو باید به مرور نشون بده و این آغاز درگیری شخصیت حقیقی و مجازی فرد میشه برای اینکه کدومش باشه واقعا؟ وبه نفعشه چه کاری انجام بده؟
فضا رو ترک کنه و یا بمونه و رویاپردای ها رو ادامه بده؟
با رویاپردازی چه چیزی رو به دست میاره؟ واین چقد میتونه موندگار باشه؟

بـــسیــجیــــ خط رهـــبریــ

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
من سعی کردم از چیز های خوب فضای مجازی استفاده کنم و آرزو دارم بتونم تو یک مسابقه ی وب نویسی برنده بشم
مادر من تو یک مسابقه وبلاگ نویسی دوم کشوری شده

بالا