نظر شما؟؟قسمتی از فیلم ستایش2

بـــسیــجیــــ خط رهـــبریــ

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
نظر من اینه که هرکسی باید مراقب اعمال و رفتارش باشه و چیز میزایی که داره رو بهیوده استفاده نکنه یه جمله هست که به این میادش
از گفته ناکرده و بیهوده چه حاصل؟ کردار نکو کن که نه سودیست ز گفتار
به نظر من آدما نباید به حرف هایی که میزنن فقط حرف بزنن و عمل نکنن باید به حرفی قولی که میدن عمل کنن
این دو مصرع برای این آدمایی که گفتم و مثل صابر توی فیلم هستن بدرد میخوره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ARKA

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام در اینکه جمله فردوس تلنگر خوبی بوده شکی نیست

ولی تناقضی که برای مخاطب پیش میاد اینه که وقتی این حرکات توی خونه ی فردوس صورت میگیره خود ایشون کجا هستند که الان تذکر میدن؟

وقتی دختر خانمها با هر ریختی بخوان برن بیرون ایشون فقط براشون ماشین و راننده میفرستند؟

کسی که امکانات به بچه هاش میده دقت هم میکنه چجوری استفاده میکنند...

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
به نظر بنده واقعا دیالوگ جالبی بود مخصوصا وقتی از زبون کسی مثل حشمت فردوس بیرون میاد یک ابهت خاصی داشت در اینکه لحنش تند بود به نظرم باید در اینجور جاها لحن تا حدودی همین جوری باشه
از نظر فرهنگی هم باید دیالوگهایی اینچنینی بیشتر ساخته بشه. همچنین قسمت های بعدی فیلم نشون میده که فردوس چقدر روی حجاب دخترا اهمیت میده و واقعا دارای غیرت روی خانوادشه برعکس پسرش صابر که به اصطلاح امروزیه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ARKA

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
تشکر از دوستانی که شرکت کردند و دوستانی که بحث رو دنبال میکنند
ضمن تایید نظر دوستان این مطلب رو باید عرض کنم که نه فقط بحث خحاب بلکه هر مسئله از مسائل دین رو نباید انتظار داشته باشیم همه با استدلال و روش معمول قبول کنند...
انسانها مثل گلها هستند ....نباید از گل نرگس انتظار یاس بودن داشت و همینطور نمیشه از گل یاس انتظار گل لاله بودن داشت....ممکن است بعضی با روش استدلال بعضی با روایت بعضی با سیره عملی شخص بزرگی و یا تایید مسئله از مسائل دین توسط هنر پیشه معروفش و یا اصلا از روی احساسات مسئله ای رو قبول کنه...
بنابر این اینگونه ادبیاتها برای بیدار باش خانواده ها میتونه موثر واقع بشه.مدیران و برنامه ریزارن باید هنر داشته باشند...اصلا برا همین بهشون میگن هنرمند،با روش هنرمندانه بتونن اون هدف غایی رو به مخاطبشون منتقل کنند
جدای از این بحث در خیلی از مسائل این بحث کاربرد داره....که اگر در باره کسی یا گروهی استدلال اثر نکرد حق نداریم نا امید بشیم....باید باز هم امیدوار بود ..شاید هزاران استدلال ما اثر نکنه ولی اخلاق خوش و ادب و متانت ما اثر کنه...

هژبر ژیان

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
فکر کنم از کل ستایش دو من یکی قسمت اول رو دیدم و یکی همین قسمت که این دیالوگ گفته شده

دیالوگ زیبا و قشنگی و چیزی که واقعا باید به برخی افراد گفته بشه غیر این حرف دیگه نمی تونم در موردش بگم!

مسافر

کاربر ویژه
"بازنشسته"
سلام.

جدای از صحبتهای دوستان و دیالوگهای حشمت فردوس

باید روحیات جوانان و نوجوانان رو هم در نظر گرفت

در بسیاری از خانواده ها فرزند سالاری است و امر و سفارش پدر و مادر هیچ نقشی در زندگی های این خانواده ها ندارد

اگر از ابتدا تربیت درست نباشد دیگر در آن سن نصیحت اثر ندارد

خشت اول چون نهد معمار کج
تا ثریا میرود دیوار کج

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
چرا این حرفو زد؟خودش مگه نمیبینه که تو مهممونیا دامن کوتاه میپوشن؟مگه نمیبینه که با چه وضعی میرن بیرون؟خودش میبینه بعد چیزی نمیگه بعد میاد این حرفو میزنه؟ خب حالا که چی؟مثلا خیلی هنر کرده؟اگه پدربزگه و بزرگ خونه نباید تو خونش مهمونیه آنچنانی باشه.........

بالا